ניהול קונפיגורציות אוטומטי בסביבת Azure באמצעות Puppet ו- Chef

26 ביוני 2014

תגיות: , , ,
תגובה אחת

profile1    מאת: רחלי יחזקאל, מיקרוסופט ישראל

בכנס Build האחרון הכרזנו על תמיכה מובנית במספר הרחבות חדשות, כולל הרחבות לתמיכה קלה ב-Puppet ו-Chef. תוכנות Puppet ו-Chef מאפשרות למפתחים ומנהלי IT להגדיר מצב רצוי של תצורת תשתית ולפרוס אותה באופן אוטומטי על מספר מכונות, מה שמאפשר לנהל ללא כל מאמץ אלפי מכונות וירטואליות בסביבת Azure.

האוטומציה כשלעצמה לא מהווה חידוש ב-Azure, בעיקר הודות ל-Powershell, אבל ההתמקדות הגוברת באוטומציה וההוספה של כלי Chef ו-Puppet מתווים חווייה חדשה לחלוטין. ההוספה של כלים פתוחים לניהול תצורה תורמת תרומה ניכרת לגמישות של סביבת Azure ומתאימה במיוחד לפריסות היברידיות או על מספר עננים.

ניהול קונפיגורציות אוטומטית בסביבת Azure באמצעות Puppet ו- Chef

כלי Puppet ו-Chef מספקים השלמה והרחבה לטכנולוגיות מיקרוסופטיות כמו Resource Groups ו- PowerShell Desired State Configuration, ומציעים ללקוחות אפשרויות נוספות להסבת יישומים קיימים לענן או פריסת יישומים חדשים בענן. השותפות עם חברות אלה נותנת בידי מיקרוסופט את היכולת לתמוך בסביבות Linux ו- Unix, כמו גם לסייע לארגונים שכבר משתמשים ב- Puppet או Chef להמשיך ולהפיק תועלת מההשקעה הקיימת שלהם בכלים אלה ולהמשיך להשתמש במודולים של Puppet ובמתכונים של ה-Chef גם ב-Azure. המטרה היא לעזור לכם לבצע אוטומציה בהגדרות התצורה ובניהול השוטף של המכונות והתוכנות הרצות עליהן, כך שתוכלו לבזבז פחות זמן בכיבוי שריפות והרצת סקריפטים פשוטים על אלף מכונות, ויותר זמן בהנגשת תוכנות מעולות למשתמשים שלכם.

תמיכה ב- Puppet

ניהול קונפיגורציות אוטומטית בסביבת Azure באמצעות Puppet ו- Chef

במסגרת התמיכה החדשה, כוללת כעת גלריית ה-VM של Azure אימג' מובנה של מכונה וירטואלית המאפשר לכם להעמיד בקלות שרת puppet-master לאחסון וניהול התשתית באמצעות Puppet. כעת ניתן ליצור בקלות puppet-master ב-Azure – פשוט בחרו את תבנית "Puppet Enterprise" בתוך גלריית VM:

לאחר מכן תוכלו ליצור מכונות וירטואליות חדשות שיתחברו לשרת ה-Puppet Master הזה.  קל מאוד לעשות זאת עם מכונות וירטואליות שיצרתם בפורטל הניהול של Azure (כמו גם עם מכונות וירטואליות שנוצרו באמצעות שורת פקודה). להפעלת הרחבת Puppet במכונה וירטואלית שנוצרה בפורטל Azure, פשוט עברו לדף האחרון של Create VM from gallery וסמנו את ההרחבה "Puppet Enterprise Agent":

ניהול קונפיגורציות אוטומטית בסביבת Azure באמצעות Puppet ו- Chef

ציינו את כתובת האינטרנט של שרת המאסטר של Puppet כדי להתחיל לעבוד. עם פריסת המכונה הווירטואלית, ההרחבה תגדיר לסוכן ה-puppet להתחבר לשרת ה-Puppet master על מנת למשוך את התצורה הראשונית שתשתמש להגדרת התצורה של המכונה.

תמיכה חדשה זו מאפשרת להפעיל בקלות את Puppet ו-Chef וכן לנהל תצורות עשירות יותר של תשתית ה-IaaS בתוך Azure.

אני מזמינה אתכם ללמוד יותר על Microsoft Azure

או פשוט לקבל 200$ ולהתנסות בשירותי Azure חינם למשך חודש!

אנחנו תמיד עומדים כאן לשירותיכם אז אנא – צרו עימנו קשר

רחלי יחזקאל הנה מומחית טכנולוגיות Azure במיקרוסופט ישראל

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. noam8 בספטמבר 2014 ב 21:03

    רציתי לשאול למה משתמשים בשינוי קונפיגטרציה במוצר PUPPET ולא ב SCCM?

    הגב