הטמעת פתרונות ERP על גבי תשתית AZURE VM

10 באפריל 2014

אין תגובות

 

Profile1 מאת:  אלי מגדל – מנכ"ל א.מ מגדל פתרונות מחשוב בע"מ

עולם השרתים והתשתיות משתנה כל הזמן וכיום אפשר להציע פתרונות ERP בענן, ויתרה מזאת היום הצורך של הלקוח חופף ומתאים לפתרונות ה VM של ה AZURE.

כיום קיימים פתרונות ERP ממגוון סוגים על גבי ה AZURE VM, הן לשוק ה SMB והן לשוק ה ENTERPRISE .

למה הלקוח צריך את זה 

כמו ברוב פתרונות הענן השאלה הראשונה שעולה היא למה צריך את זה , ומה בעצם הערך המוסף לעומת פתרון ERP בשרת המקומי.

למה הלקוח צריך את זה :

 • כעת רוב החברות כולל החברות הקטנות והבינוניות מחפשות פתרונות ERP שייתן להם גם יתירות מלאה ( כולל פתרון DRP מובנה ) וגם גישה מלאה בצורה מרוחקת ללא מגבלות תשתית.
 • המגמה ב SMB היא "כמה שפחות ברזלים" – זאת מגמה בולטת מאד בעסקים הקטנים , ביחוד שמשלבים את פתרונות ה 365 של מיקרוסופט אשר נותנים פתרון גם לשרת קבצים שהיה עיקר הצורך בשרת מקומי לעסקים קטנים.
 • כדי להשיג יתירות במערכת שרתים מקומית יש צורך בלפחות 2 אתרים והן במערכת שכפול חם שהיא יקרה להטמעה ולתפעול , רוב לקוחות SMB נמנעים ממהלך זה.
 • הצורך ב DRP – שזה בסופו שדבר היכולת של הלקוח לקבל " מערכת עובדת גם במקרה של שריפה / גניבה / הצפה וכו " הוא צורך קיומי – צורך שקיים כמעט בכל מגזר, ביחוד לאור המצב הביטחוני בישראל ובכפוף למצב בחוף המזרחי של ארה"ב ונזקי הסופות האחרונות.
 • גם עסק קטן של 5-10 עובדים צריך מערכת ERP עובדת במקרה של חוסר גישה מוחלט לאתר הראשי של החברה.
 • כדי להשיג גישה מרוחקת מהירה, ביחוד לחברות שלהם כמה נקודות גישה ( אתר ראשי / עובדים מהבית / עובדים מחול וכו ) יש צורך בתשתית תקשורת מהירה מאד ויציבה מאד , ביחוד אם רוצים להציע פתרון TERMINAL SERVER חזק ויציב לעובדים המרוחקים.
 • כל מערכת ERP צריכה סביבת פיתוח / סביבת טסט – ה AZURE הוא גם פתרון מושלם עבור מערכת טסט – מערכות שאפשרות לעבוד במודול של PAY AS YOU GO ולהשאיר את המכונה כבויה שלא משתמשים בה

מה הלקוח מקבל ב ERP על AZURE VM

השאלה השנייה לאחר " למה צריך את זה " היא " איך זה מרגיש – מה בעצם ה LOOK & Feel " של ERP בענן AZURE .

התשובה היא שהתחושה היא בדיוק אותו דבר עבור המשתמשים , פתרון ERP בענן אמור להרגיש אותו דבר למשתמש הרגיל ולהראות את הערך המוסף שלו בעיקר לאנשי ה IT / הנהלה.

המשתמש הרגיל צריך להרגיש שהמערכת עובדת מהיר , יציב ועם נגישות מרוחקת בהתאם לצורך , המשתמש לא אמור אפילו לדעת איפה השרת נמצא ועל איזה תשתית הוא.

לדעתי הסימון הכי טוב למערכת ענן טובה היא שלא יודעים בכלל שהיא מבוססת ענן J

 • מערכת ה ERP הנוכחית שלו או מערכת חדשה כשרת ווירטואלי הנגיש באופן מלא בצורה מאובטחת מתוך רשת הלקוח.
 • גישה רגילה ברמת LAN לגישת ל AD / שרתי קבצים / מדפסות וכו – מבצעים חיבור VPN SITE TO SITE בין AZURE לאתר הראשי של הלקוח.
 • גישה ל TERMINAL SERVER ברמת יציבות ו LATENCY מעולה.
 • יציבות ומהירות תקשורת שרק פתרון עסקי ברמה של AZURE יכול להציע
 • יתירות ( ( Redundancy ופתרון DRP מובנה ש AZURE מציע על ידי GEO STORAGE ומערכת DATACENTERS מהטובות בעולם.
 • במקרה של מערכת טסט / פיתוח : הלקוח מקבל שרת חזק ומבצעי במודול של PAY AS YOU GO המאפשר לקבל ROI נמוך מאופן משמעותי מכל פתרון שרת מקומי.

מיהו קהל היעד

כל לקוח SMB שמשתמש במערכת ERP , גם במערכות ה ERP הבסיסיות ביותר כגון ZOOM / חשבשבת וכו , ובהתאם PRIORITY / SAP B1 ו SAP .

כיום גם חברות עם 2-3 עובדים משתמשות במערכות ERP לכספים / מלאי .

האם ה ROI מצדיק את זה ?

האם זה משתלם כלכלית – התשובה היא כן , וכן יותר חזק לאחר הורדת המחירים האחרונה של 05/2014 ש AZURE פרסמו למערכות שרתים עתירות זיכרון.

אך תמיד צריך לקחת כל מקרה לגופו , בסופו של דבר הפתרון צריך להיות אפקטיבי מבחינה כספית עבור הלקוח אל מול התמורה והאלטרנטיבות .

ברגע שמשווים למערכת שרתים מקומית :

במערכת ERP מבצעי ללא הצורך ב DRP/ המשכיות עסקית מלאה – אין תשובה ברורה , מאד תלוי בגודל הלקוח והצרכים שלו – צריך לנתח כל מקרה לגופו.

במערכת ERP מבצעית – שמכניסים DRP והמשכיות עסקית לתמונה – חד וחלק כן הן לחברות קטנות והם לחברות גדולות .

הענן של AZURE מציע פתרון DRP / המשכיות עסקית במודול כספי שאין לו מתחרים.

איך מעבירים מערכת ERP עובדת ?

אנו מבצעים הגירות של מערכת ERP קיימות מתוך שרתים מקומיים / מערכת VMWARE / מערכות HYPERV לתוך ה AZURE VM

מערכת התקשורת כמובן חייבת להיות מסונכרנת ברמה מושלמת וחייב להיות חיבור SITE TO SITE יציב וכמובן מערכת AD נוספת ב AZURE שנותנת AD משני במקרה של חוסר תקשורת.

פרויקט שמתוכנן בצורה טובה ומבוצע בצורה מעולה מסתיים תוך סוף שבוע אחד במצב שבו המשתמשים מגיעים ביום ראשון לעבודה ולא מרגישים שהשרת המקומי בכלל כבר לא "מקומי".

לסיכום

העידן שבו יש צורך "בברזלים" באתר לקוח כדי להפעיל ולתחזק מערכת ERP נגמר , ה AZURE מציע פתרון חזק ויעיל למערכות ERP לעולם ה SMB והן פתרון משלים ללקוחת ENTERPRISE ( בעיקר לשרתי שכפול / פיתוח וכו' )

כעת שהצורך קיים ואפשרי לביצוע ללא ברזלים גם המודול הכספי בליווי של צורך ב DRP / המשכיות עסקית משנה את התמונה ולרוב העסקים מאפשר לקבל פתרון טוב יותר וזול יותר.

ERP ב AZURE כבר כאן.

 

אלי מגדל הוא מנכ”ל א.מ מגדל פתרונות מחשוב בע"מ המתמחה בשירותי סיסטם ופתרונות ענן בארץ ובעולם בדגש על שירותי הענן של מיקרוסופט: הן AZURE והן 365

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *