Windows 8.1 מציגה: יכולות חדשות בתחום הניהול של מכשירים ניידים אישיים

11 ביולי 2013

תגובה אחת

 

_MG_5195

 

 

 

 

 

מאת: יובל שיין, מיקרוסופט ישראל

 

בכנס Build 2013 למפתחים הוצגה הגרסה החדשה של Windows 8 שמכילה המון שיפורים שהתקבלו בעקבות פידבקים מלקוחות. גרסת Windows 8.1 מציגה פיצ'רים חדשים, שיהיו זמינים מאוחר יותר השנה, בתחום הניהול, הניידות, האבטחה, חוויית המשתמש והרשת. המטרה היא להציע ללקוחות גם טאבלטים עסקיים מעולים וגם מחשבים עסקיים מודרניים ורב-תכליתיים המופעלים על-ידי מערכת הפעלה חזקה המותאמת במיוחד לצרכים העסקיים של ימינו. במאמר זה אזכיר כמה מהשיפורים העיקריים והתמיכה במדיניות "Bring Your Own Device" .

Windows-8_1-Preview_35DB2E3A

Workplace Join – בקרת גישה יעילה יותר למשאבים ארגוניים

את מחשבי Windows 8 נהוג היה לצרף, או לא, לדומיין הארגוני. משתמש שהיה חבר בדומיין הארגוני קיבל גישה למשאבים ארגוניים (אם ניתנו לו הרשאות) ואנשי מערכות המידע יכלו לשלוט במחשב באמצעות מדיניות קבוצתית ומנגנונים אחרים. מצב Workplace Join מספק דרך ביניים לגישת ה'הכול' או' לא לכלום' הזאת, ומאפשר למשתמש לעבוד על כל מכשיר לבחירתו ועדיין לקבל גישה למשאבים הארגוניים. Workplace Join מאפשר כעת למנהלי מערכות המידע להציע בקרה מדוקדקת ופרטנית יותר על המשאבים הארגוניים. אנשי מערכות המידע יכולים להעניק גישה לכל משתמש הרושם את מכשירו תוך אכיפה של בקרות מסוימות וניהול סיכונים על המכשיר.

תיקיות עבודה (Work Folders)– סנכרון שוטף

תיקיות העבודה מאפשרות למשתמש לסנכרן את המכשיר הנייד שלו עם המידע הנמצא בתיקיית המשתמש שלו במרכז הנתונים הארגוני. קבצים שנוצרו במכשיר האישי יסונכרנו חזרה לשרת הקבצים שבסביבה הארגונית. סנכרון זה משולב באופן מבני במערכת הקבצים. שימו לב, כל זה קורה בלי קשר לתמיכה בסנכרון של לקוח פיירוול. בעבר היה צריך לצרף את מכשירי Windows 8 לדומיין (או להעניק להם הרשאות למשאבי הדומיין) על מנת שיוכלו להיכנס לשיתופי קבצים. הסנכרון יכול להתבצע גם עם יישומי צד שלישי לשכפול תיקיות. עם Work Folders, משתמשים יכולים לשמור עותק מקומי של קבצי העבודה שלהם על המכשיר האישי תוך סנכרון אוטומטי של הקבצים למרכז הנתונים הארגוני, ואפשור הגישה לקבצים ממכשירים אחרים. אנשי מערכות המידע יכולים לאכוף מדיניות בקרת גישה דינמית על השיתוף של תיקיות העבודה המסונכרנות (כולל ניהול הרשאות אוטומטי) ולחייב את המשתמשים בעבודה תחת Workplace Join.

ניהול מכשירים ניידים

כשמשתמש רושם את מכשירו, הוא מצרף אותו לשירותי הניהול של Windows Intune. הוא מקבל גישה לפורטל החברה המספק לו חוויה עקבית של גישה ליישומים ולנתונים, ולניהול המכשירים שלו. מערך ניהולי זה מאפשר חוויית ניהול עמוקה יותר בעזרת כלים קיימים כמו Windows Intune. למנהלי מערכות מידע יש כעת אפשרות לנהל מדיניות מעמיקה יותר למכשירי Windows RT, והם יכולים לנהל את מחשבי Windows 8.1 כמכשירים ניידים ללא צורך בפריסת תוכנת ניהול מלאה בצד הלקוח. עם Windows 8.1, תוכלו להשתמש בסוכן OMA-DM API כדי לאפשר ניהול של מכשירי Windows 8.1 בעזרת מוצרי ניהול של מכשירים ניידים, דוגמת Mobile Iron או Air Watch.

Web Application Proxy

ה-Web Application Proxy הוא תפקיד חדש במסגרת יכולות הגישה מרחוק של Windows Server. הוא מאפשר לפרסם את הגישה למשאבים ארגוניים ולאכוף אימות רב-שלבי (multi-factor authentication), כמו גם להטמיע מדיניות גישה מותנית כדי לאמת הן את זהות המשתמש והן את המכשיר שבו הוא משתמש.

שיפורים ב-RDS

תשתית Virtual Desktop Infrastructure (VDI) מורחבת ב-Windows Server 2012 R2 עם שיפורים בניהול, בערך ובחוויית המשתמש. ביצוע Session Shadowing מאפשר למנהלי המערכת לצפות ולשלוט מרחוק בחיבורי המשתמשים לשרת RDSH. מערכת למניעת כפילויות (Disk dedupe) ואחסון היררכי (storage tiering) מאפשרים להקטין את עלויות האחסון. קיים שיפור בחוויית המשתמש ב-RemoteApp, בקישוריות הרשת ובעבודה עם מספר מסכים. מנהלי המערכת יכולים להעניק כעת למשתמשים תמיכה אישית וממוקדת במהלך השימוש בשולחנות העבודה. כמו כן עומדות לרשותם אפשרויות אחסון גמישות יותר לתמיכה בסביבת VDI ללא צורך בהשקעות יקרות במערכות SAN. משתמשי הקצה יגלו שהאפליקציות שהם מקבלים דרך RemoteApp מתנהגות יותר כמו אפליקציות מקומיות, ושחוויית השימוש טובה יותר גם על רוחבי פס נמוכים, עם חיבורים מהירים יותר, דחיסה משופרת, ותמיכה במספר מסכים.

הדפסה באמצעות NFC

הקישו על מכשיר ה-Windows 8.1 שלכם מול מדפסת ארגונית תומכת NFC ואתם מוכנים להדפסה. תשכחו מחיפושים אחרי מדפסת הרשת הנכונה או מהצורך לקנות מדפסת מיוחדת כדי ליהנות מיכולות NFC. פשוט הצמידו למדפסות הקיימות שלכם תגי NFC ותתחילו ליהנות מיכולת זו.

הדפסה עם Wi-Fi Direct

התחברו למדפסות Wi-Fi Direct ללא צורך בהוספת דרייברים או תוכנות נוספות למכשיר ה-Windows 8.1 שלכם תוך יצירת רשת Peer-to-Peer בין המכשיר למדפסת.

תמיכה מובנית בתצוגה אלחוטית בתקן Miracast

הציגו את עבודתכם בצורה אלחוטית ללא צורך בחוטים. פשוט התחברו דרך NFC למקרן התומך בתקן Miracast, וה-Miracast ישתמש ברשת האלחוטית כדי לאפשר לכם להקרין את התכנים שלכם ללא חיבור פיזי.

 

להורדת גרסת ה- preview – לחצו כאן

למידע נוסף על החידושים של גרסת 8.1 – לחצו כאן

למדו על Windows 8 באקדמיה הוירטואלית של מיקרוסופט- לחצו כאן

 

יובל שיין הינו מנהל תחום תשתיות למשתמשי קצה במיקרוסופט ישראל

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. גבי14 ביולי 2013 ב 3:33

    Windows Intune ?
    נשמע כמו בדיחה גרועה המבוססת על אייטיונז? (מישהו שם מחלקת הברנדינג חמד לצון)
    לא יפה מייקרוסופט… בעבר הייתם תובעים כל אחד שהשתמש בשמות המותגים שלכם בסיכול אותיות או בצליל עמום ודומה

    הגב