חידושים ב-SP1 עבור SCOM 2012

9 באפריל 2013

תגובה אחת

thumbnailPhoto מאת: יאיר חיימוביץ, מיקרוסופט ישראל

באמצע ינואר יצא לעולמנו האכזר עולל חדש בשם Service Pack 1 עבור כלל פתרונות System Center 2012 ובפרט עבור Operations Manager 2012. בפוסט זה אסקור את מירב החידושים הנכללים ב-SP1 עבור SCOM 2012.

ראשית כל, מנגנון ה-Application Performance Monitoring (AVI Code לשעבר) קיבל מספר חיזוקים משמעותיים כחלק מהמהלך של מיקרוסופט לספק ניטור מקיף יותר של השירותים המנוטרים.

חיזקו באופן גורף את יכולות הניטור של הטראנזאקציות השונות הניתנות לניטור ב-APM. כמו כן, הוסיפו שני סוגי טראנזאקציות חדשות – עמודי MVC ו-WCF Methods.

ישנה יכולת ניטור אשר היתה קיימת ב-AVICode וחסרונה הורגש עד מאוד במנגנון ה-APM – יכולת ניטור Deep Dive לתוך שירותי Windows. יכולת זו חזרה אלינו והיום מנגנון ה-APM תומך בניטור שירותי Windows מבוססים .NET ולא רק שירותי Web המבוססים IIS.

1

מנגנון ה-APM יודע כיום לגלות אפליקציות ASP .net MVC3/4 באופן אוטומטי מבלי לבצע את ה-Override-ים המציקים שהיינו צריכים לבצע בגרסה הקודמת. לעוד מידע עבור אילו Override-ים כבר לא צריך לבצע קראו את המאמר הבא (תחת התת כותרת "IIS 7.0 Discovery Overrides").

ב-SP1 התווספה יכולת ניטור של עמודי Sharepoint 2010 הכוללת ניטור ביצועים של ה-Frontend ושגיאות של ה-Backend.

יכולת נחמדה אשר יכולה לחבר עוד יותר את גופי התפעול לגופי הפיתוח בארגון ובכך לשפר את האפליקציות המפותחות In House היא חיבור בין ה-SCOM לבין Team Foundation Server. בעזרת Management Pack חדש המספק חיבור זה ניתן להגדיר שכל שגיאה שמנגנון ה-APM מגלה פותח Work Item ב-TFS מסוג חדש (Operational Issue) אשר ניתן יותר מאוחר לשייך למפתח.

כמו כן, ניתן להמיר את הפלט של השגיאות אשר מתגלות על ידי ה-APM לפורמט של IntelliTrace ובנוסף ניתן לבצע Late Bind ל-Debug Symbols כך שהמפתחים יכולים לקבל שגיאה שה-APM גילה ולנווט בקוד המקור הרלוונטי אפילו אם התכנה רצה במקור בייצור בלי ה-Debug Symbols.

טוב, מספיק עם ה-APM, יש עוד חידושים!

ב-Service Pack1 התווספה ל-SCOM יכולת ליצור Dashboard המכיל מידע מקיף על השירות המנוטר, בין אם מדובר בניטור התשתיות, האפליקציה, ה-Frontend, חווית המשתמש וכן SLA-ים שהגדרתם על השירות העסקי. היכולת הזו נקראת 360 .NET Application Monitoring Dashboards. ה-Dashboard הזה הוא בעצם Template ל-Distributed Application אשר מקונפג מראש ורק צריך לאכלס אותו באובייקטים המנוטרים.

2

לאחר שמקנפגים את השירות ניתן לנטר אותו בדרך הרגילה (Alerts View, Diagram View וכו') וכן ע"י ה-Dashboard החדש אשר מסכם את הסטאטוס הנוכחי של השירות העסקי על כל רבדיו.

3

4

וחובבי ה-Linux/Unix אולי ישמחו לדעת שמעכשיו ניתן לנטר גם את גרסאות המעה"פ הבאות:

· CentOS 5/6

· Debian 5/6

· Oracle Linux 5/6

· Ubuntu Server 10.04

· Ubuntu 12.04

המתעניינים בשאר החידושים שיצאו ב-Service Pack1 מוזמנים לגשת למאמר הבא.

תנסו לא להתרגש יותר מדי מהחידושים. תהנו!

 

יאיר חיימוביץ הוא מהנדס תשתיות בתחום System Center בקבוצת היועצים (MCS) של מיקרוסופט ישראל

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. רפי9 במאי 2013 ב 4:16

    מה לגבי התקנה של dhashboard ושל visio data provides על Sharepoint 2013 ו visio graphics services 2013?
    לפי מה שראיתי הכל מדבר על גרסת 2010, איך מתקינים על 2013?

    הגב