ווירטואליזציה של חווית המשתמש מאפשר חוויה אישית מכל מכשיר

7 במרץ 2013

אין תגובות

clip_image002

 

 

 

 

מאת: יובל שיין

 

בימינו, עובדים בארגונים גדולים נדרשים לניידות גדולה מאוד, ואף על פי שהם משתמשים במגוון אמצעים כדי להיכנס למערכות ה-Windows ולאפליקציות שלהם, הם מצפים לאותה חוויית שימוש, ללא תלות באופן הגישה שלהם. הגישות המסורתיות לנדידת משתמשים כבר אינן נותנות מענה לצרכים של סגנון העבודה הגמיש הזה. או שהן דורשות מהמשתמשים יותר מידי זמן ומאמץ, או שאינן עובדות כראוי בסביבות שבהן העובדים נודדים עם יישומים ושולחנות עבודה פיזיים ווירטואליים. Microsoft User Experience Virtualization הוא פתרון וירטואליזציה בקנה מידה כלל-ארגוני המספק למשתמש חוויה אישית על מערכות Windows ממספר רב של מכשירים. מדובר בפתרון קל לפריסה ולשילוב עם כלי ניהול קיימים.

איך זה עובד?

ווירטואליזציה של חווית המשתמש מאפשר חוויה אישית מכל מכשיר

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בצורתו הפשוטה ביותר, אפשר לראות ב- UE-V מעין תחליף לפרופילים של Windows. במקום לשמור את כל פרופיל המשתמש בשיתוף קבצים,    ה-UE-V עובד באמצעות קריאת קבצים תלויי-יישום המציינים את מיקומי הערכים בregistry ומיקומי הקבצים שבהם נשמרות ההגדרות וההתאמות האישיות של המשתמש. קבצי מיקום אלה נקראים Templates והם מבוססי XML, כפי שניתן לראות בשרטוט. ה-UE-V Agent עוקב אחרי האפליקציות ותהליכי מערכת ההפעלה המזוהים בתבניות המיקום של ה-UE-V. כשמערכת ההפעלה או האפליקציות מופעלות, ההגדרות נקראות מחבילת ההגדרות ומוטמעות במחשב. כשהאפליקציות נסגרות או כשמערכת ההפעלה ננעלת או נכבית, ההגדרות נשמרות בחבילת ההגדרות של ה- UE-V למיקום אחסון ההגדרות.

ה – UE-V יודע לסנכרן את הפרופיל בין אם מדובר Desktop פיסי או וירטואלי. הוא גם יודע לסנכרן פרופיל בין Windows 7 ל –Windows 8 ולהיפך. סנכרון ההגדרות מתאפשר באמצעות יצירת תבנית לכל אפליקציה, אותה תבנית מותקנת יחד עם האפליקציה כך שסביבת המשתמש ארוזה בחבילה אחת עם האפליקציה. התוצאה הסופית היא שלא משנה באיזה מערכת הפעלה עושה המשתמש שימוש או איך מועברת האפליקציה (מקומית, שירותי טרמינל, שולחן עבודה וירטואלי או App-V), בכל מקרה הוא מקבל את סביבת העבודה האישית שלו בכל אפליקציה.

User Experience Virtualization Generator

ה- User Experience Virtualization Generator מאפשר לכם ליצור תבניות מיקום של ההגדרות האישיות ביישומים השונים. תבניות אלה שומרות את מיקומי ההגדרות של האפליקציות המשמשות את הארגון ונכללות בפתרון הגדרות הנדידה. ה-UE-V Generator יבקש לאתר את ערכי ה-Registry וקבצי ההגדרות של האפליקציות, ירשום מיקומים אלה בקובץ XML הנקרא תבנית מיקומי הגדרות, והתבניות הללו יופצו למחשבי המשתמשים. בנוסף, מאפשר ה- UE-V Generator למנהל המערכת לערוך תבניות קיימות או לבדוק תבנית שנוצרה באמצעות עורך XML אחר. הוא מאפשר לך פשוט להפנות אותו לקובץ ה-Executable ולתת לו מיקום לשמירת קובץ ה-XML. לאחר מכן הוא מפעיל את האפליקציה, עוקב אחרי הקריאות והכתיבות למערכת הקבצים ולRegistry, וכותב את המידע הזה לקובץ ה-XML.

שימוש בקבוצות האבטחה לניהול הסינכרוניזציה

ל-UE-V יש מדיניות קבוצתית (Group Policy) חדשה להפעלה או כיבוי של ה-UE-V. מדיניות זו מאפשרת לך להשתמש בקבוצות האבטחה כדי לקבוע על מי יחול ה-UE-V, ובסופו של דבר, לאילו משתמשים תהיה יכולת לנדוד עם חוויית המשתמש שלהם. בנוסף, תוכלו לשלוט בסינכרוניזציה באמצעות פקודות PowerShell ובמהלך ההתקנה דרך פרמטרים בשורת פקודה. כלי cmdlet של PowerShell נותן לכם אופציה נוספת במקרה שאינכם מעוניינים להשתמש ב-Group Policy או שאתם מבקשים רק דרך מהירה לקינפוג מכונה אחת. לכיבוי סנכרון UE-V עבור המשתמש הנוכחי במכונה, ניתן להשתמש בפקודה הבאה של cmdlet:

Set-UevConfiguration –CurrentComputerUser –DisableSync

בנוסף, ניתן להשתמש ב-cmdlet הבא כדי לנטרל את ה- UE-Vעבור כל המשתמשים במחשב:

Set-UevConfiguration –Computer –DisableSync

אם אתם רוצים לנטרל את ה-UE-V במהלך ההתקנה, דבר שימושי מאוד במקרה שאתם רוצים לשלוט בהפעלת ה- UE-Vבארגון רק דרך ה-Group Policy, הכניסו את המתג:

SyncEnabled=False

UE-V מגיע כחלק מחבילת MDOP, סוויטה של כלים שימושיים להפליא המוגשים בשלב זה ללקוחות Software Assurance ולמנויים של Intune (שם ה-MDOP כרוך בתשלום קטן לכל משתמש) בלבד. UE-V עובד על Windows 7 ו Windows 8 בלבד ואינו זמין ל – Windows XP, אשר מסיימת תמיכה ב- 8 באפריל 2014.

למידע נוסף – לחצו כאן

לצילומי מסך של התהליכים השונים – לחצו כאן

 

יובל שיין הינו מנהל תחום תשתיות למשתמשי קצה במיקרוסופט ישראל

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *