הכירו את היורש – Orchestrator במקום Connectors ב- Operations Manager 2012

27 בנובמבר 2012

אין תגובות

 

Sharon Abarbanel מאת שרון אברבנאל

עם צאת System Center Operations Manager 2012, הכריזה מייקרוסופט כי כל נושא ה Connectors כפי שהתקיים עד היום איננו רלוונטי עוד.

בעבר, יכולנו להתממשק למערכות צד שלישי באמצעות Connectors אשר היו מעבירים הלאה את ההתרעות ממערכת ה Operations Manager החוצה ויוצרים עבור כל התרעה "מחזור חיים" המגובה במתן ID לכל התרעה שנוצרה ונשלחה אל מחוץ למערכת.

ה Connectors שהיו קיימים בשוק, אפשרו לנו להתממשק אל מערכות דוגמת:

· IBM Tivoli Enterprise Console

· HP OpenView Operations for Unix\Windows

· BMC Remedy ARS

כמו כן, במידה והייתה ברשותנו מערכת שאיננה מקבלת מענה ע"י אחד מה Connectors שצוינו מעלה, הייתה לנו היכולת להשתמש ב Universal Connector ועל בסיסו לפתח פתרונות רלוונטיים.

image

(מה היה לנו, מתוך TechNet)

ה Connectors נתנו מענה מאד מוגבל עבור הלקוחות הן מבחינת הגמישות והן מבחינת היכולת להרחיב את הטיפול בהתרעה ע"פ דרישות הלקוח, בין אם בהעברתה אל מערכת צד שלישי או בשליחתה בדואר אלקטרוני אל הנמען שמצפה לה בקוצר רוח.

מה יש לנו היום ?

כפי שצוין, השימוש ב Connectors הופסק בגרסת 2012. החלופה הרשמית, הנכונה והנתמכת הינה מערכת ה System Center Orchestrator אשר מספקת פתרון מתוחכם על בסיס תהליכים (Workflows\Runbooks\Policies) מורכבים אשר יכולים "לגעת" במערכות שונות כחלק ממחזור החיים של ההתרעה.

לאלו מכם אשר התייאשו בעבר מחוסר הגמישות שבשימוש ב Connectors וב Notification יש מקום לחייך ולפתוח את הראש – כעת, באמצעות System Center Orchestrator ומעט יצירתיות, ניתן לקבל פתרון גמיש התפור בדיוק לצורכי הארגון.

לשם מימוש האינטגרציה בין System Center Operations Manager 2012 למערכות צד שלישי באמצעות System Center Orchestrator, נצטרך לעשות שימוש ב Integration Packs בכדי לדלות מידע וליצר אותו בצד השני.

image

(דוגמא להמרת התרעה מ Operations Manager לקובץ XML אשר כתוב ב Format בו משתמשת מערכת notification חיצונית, שם הקובץ הוא GUID רנדומלי שנוצר עבור כל הודעה)

נעים מאד, SC Operations Manager Integration Pack:

image

באמצעות "חבילת האינטגרציה" (Integration Pack) של Operations Manager ניתן לקבל את הפונקציונליות הבאה:

· Create Alert – מאפשר לנו ליצור התרעה חדשה ב Operations Manger על בסיס איזה מידע שנרצה שתכיל (Name, Description, Custom Fields, Priority, Severity…)

· Get Alert – מאפשר לנו לתפוס התרעות על בסיס מאפיינים שונים, לדוגמא כל ההתרעות שקשורות ב Class מסוים או במכילות תוכן מסוים וכו'.

· Get Monitor – מאפשר לנו לקבל פרטים אודות Monitor על אובייקט מסוים בזמן נתון.

· Monitor Alert\State – רכיב מסוג Monitor אשר מאפשר לנו "לנטר" את ה Alerts שצפים במערכת ואת השינויים של האובייקטים השונים, ברגע שישנו טריגר שעונה לתנאים    התהליך מתחיל.

· Stop\Start Maintenance Mode – כניסה ויציאה ל Maintenance Mode.

· Update Alert – מאפשר לנו לעדכן מאפיינים של התרעות במערכת (לדוגמא לתת TicketId, שינוי של Custom Field וכו').

אחרי שהמידע בידנו, צריך לעשות איתו משהו. שתי מערכות צד שלישי אשר כבר היום מקבלות מענה באמצעות Integration Packs הינן HP Operations Manager ו IBM Tivoli, נדגים כאן שימוש בסיסי אל מול מערכת HP Operations Manager :

image

בדוגמא הנ"ל אנו "תופסים" את ההתרעות שיוצאות ב Operations Manager ויוצרים על בסיס הנתונים שמצויים בידינו הודעה חדשה במערכת ה HP Operations Manager ואח"כ מעדכנים את מערכת ה System Center Operations Manager בדבר ה Id שניתן להתרעה במערכת של HP. באותה צורה שבה העברנו את המידע מה System Center Operations Manager אל זרועות HP Operations Manager, יכולנו להמירו לאיזה פורמט שנבחר, בין אם על בסיס XML או אפילו שליחת SNMP Trap עבור מערכות תומכות.

חשוב להדגיש את הגישה – היוזמה לטיפול בהתרעות שצפות הינה מצד ה Orchestrator אשר מאזין להתרעות על בסיס אובייקט מסוג Monitor (אסטרטגיית משיכה) ולא מצד ה Operations Manager באסטרטגיית דחיפה.

לסיכום; מי שיידע לקבל את הברכה בידים פתוחות, יצטרך לתת ליצירתיות מקום נרחב בעת מתן מענה להתממשקות בין המערכות השונות, System Center Orchestrator מאפשר לנו גמישות והצבת תנאים מובניים בתהליכים מוגדרים מראש. בנוסף, באמצעות היכולות הלוגיות של Orchestrator נוכל לממש מנגנון גמיש יותר ל Notifications של התרעות על בסיס חוקים ותנאים מורכבים הרבה יותר מאשר ניתן לבצע היום אך ורק באמצעות System Center Operations Manager לבדו. לשם ההבהרה – האפשרות לפתח Connectors מבוססי פניה ישירה ל SDK באמצעות שימוש ב Dlls של Operations Manager עדין אפשרית !

שרון אברבנאל הוא מומחה מחשוב ומנהל פרויקטים.  בעל ניסיון רב שנים והתמחות בטכנולוגיות ניהול. עובד בחברת מלם-תים. מנהל את הבלוג IT in a box.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *