ים של חידושים ב 2012 System Center Configuration Manager

1 באוגוסט 2012

3 תגובות

5מאת: איתמר טאומן, PFE, מיקרוסופט ישראל

במסגרת עבודתי עם לקוחות שונים על System Center Configuration Manager 2007, נתקלתי לא אחת בבקשות ושאלות לגבי יכולת זו או אחרת, יכולת שחסרה, כזו שלא תוכננה כפי שהיה מצופה ועוד.

באפריל האחרון יצאה הגרסה החדשה של המוצר – System Center Configuration Manager 2012 יחד עם כל משפחת System Center. בגרסה זו הרבה מהמשובים שלקוחות העלו בפני אכן קיבלו מענה, והייתי מעוניין לנצל את הבלוג הזה כדי לציין רק חלק קטן מהשדרוגים והשיפורים.

 

Remote Control – השתלטות מרחוק:

אחד מהמשובים הנפוצים ביותר לגבי היכולת הזו, שפעמים רבות גרמה לכך שפשוט לא השתמשו בה, היא חוסר היכולת לשלוח פקודת Ctrl+Alt+Del לתחנה הנשלטת. מצב זה חייב, במידה והמשתמש נעל את התחנה, או בוצע לה אתחול והוא לא נמצא לידה, להשתמש ב- Remote Desktop עם משתמש אדמיניסטרטיבי.

בגרסה החדשה נוספה היכולת לשלוח פקודת Ctrl+Alt+Del לתחנה, גם כאשר היא נעולה וגם כאשר אין בכלל משתמש מחובר:

1

 

Software Updates – עדכוני תוכנה:

ארגונים רבים עושים שימוש ב- WSUS על מנת להפיץ עדכוני תוכנה (Microsoft Update). אחת הסיבות הנפוצות שמנעו מארגונים שימוש ביכולות הפצת עדכונים דרך Configuration Manager 2007, למרות מגוון היתרונות בדוחות, ביכולות troubleshooting ועוד, היא חוסר היכולת לבצע אישור אוטומטי (Auto approve) לעדכונים מסוימים (למשל, Security updates עבור תחנות עבודה).

ב- Configuration Manager 2012 קיימת עכשיו היכולת ליצור חוקים להפצה אוטומטית של עדכונים עפ"י דרישות והקריטריונים שנחוצים בארגון.

2

 

Role-Based Administration – ניהול עפ"י תפקידים:

בארגונים רבים, קיימים צוותים שונים שמתחזקים את השרתים ואת התחנות, לעיתים קיימים צוותים נוספים שמנהלים אתרים גיאוגרפים שונים.

קיום צוותים שונים אלה הובילה להקמת סביבות ניהול נפרדות, או Site-ים נפרדים, עקב הקושי לבצע חלוקה לתפקידים בצורה מאובטחת, כך שימנע מצב בו מנהל תחנות יבצע בטעות הפצה או כל פעולה אחרת על השרתים, או שצוות באתר אחד יוכל לנהל תחנות באתר שאינו תחת אחריותו (לדוגמה מנהל בארה"ב לא יוכל לנהל תחנות בישראל ולהפך).

אחד החידושים המשמעותיים בגרסת 2012 הוא ה- Role-Based Administration – שימוש בתפקידים מוגדרים (למשל, Application Administrator) על Collection-ים מסוימים (למשל, Servers) וב- Scope מסוים (למשל, Server Applications). כל משתמש יראה רק את החלקים הרלוונטיים לו ב- Console ולא תהיה לו גישה לתחנות ואובייקטים שהוא לא אמור לראות ולגעת בהם.

3

 

Client Settings – הגדרות עבור ה- Client:

במקרים רבים נהיה מעוניינים להכיל הגדרות שונות על סוגים שונים של תחנות מנוהלות. למשל – עבור תחנות עבודה של משתמשים לאפשר Remote Control עם בקשת רשות, ובתחנות קיוסק נהיה מעוניינים להשתלט בלי בקשת רשות. או בשרתים לבצע Hardware inventory אחד לשבוע, ובתחנות אחת ליום. בגרסת 2007, כדי לאפשר זאת נאלץ או להקים Site נפרד ולהכיל בו הגדרות שונות, או ליצורlocal policy  ולהכיל אותה בכל תחנה בנפרד.

בגרסת 2012 נוכל להכיל הגדרות Client ברמת Collection ולקבל את השליטה הרצויה על כל סוג של אוכלוסיית תחנות בהתאם לדרישות הארגון.

4

אלו הם חלק קטן מהחידושים והשיפורים הכלולים בגרסה החדשה של System Center Configuration Manager.
לא דיברתי על Settings and Compliance Management (Desired Configuration Management בגרסה הקודמת), שיפורים משמעותיים בתחום ה- Client health, מודל ה- Application deployment החדש מוטה המשתמש במקום התחנה, חידושים בתחום הארכיטקטורה ועוד…

אני מקווה שהבלוג עורר בכם רצון להתנסות בגרסה החדשה ולקבל טעימה ממגוון החידושים. כל מה שעליכם לעשות הוא להוריד גרסת התנסות או לנסות את המעבדות הווירטואליות ולראות בעצמכם.

איתמר טאומן הוא Premier Field Engineer – ConfigMgr בחטיבת Services במיקרוסופט ישראל 

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 תגובות

 1. שי א.6 באוגוסט 2012 ב 6:59

  אהבתי….האם CMRAP ל 2012 בתוכנית שלך?

  הגב
 2. Liran Cohen15 באוגוסט 2012 ב 12:22

  אין כמוך!
  מתוק מדבש…

  הגב
 3. nadav hershkovitz 19 באוגוסט 2012 ב 9:30

  hmmm hmmm hmmm
  אני חושב שההערה הקודמת היא הערה ממומנת !

  הגב