נעים להכיר: Infra as a Service -Azure

8 ביוני 2012

אין תגובות

me2 מאת: רחלי יחזקאל, מומחית טכנולוגיות Azure, מיקרוסופט ישראל

 

אתמול, מיקרוסופט הכריזה באירוע חגיגי על שורה של חידושים רבים ב Windows Azure. לא מדובר רק בסדרה של שירותים חדשים אלא על מהפכה של ממש בתחום הענן.

בשעה 23:00 לפי שעון ישראל, הציג על הבמה בסן פרנסיסקו Scot Guthrie, Corporate Vice President Windows Azure, וחשף לראשונה בפומבי את מהפכת הענן של מיקרוסופט.

הבשורה המשמעותית ביותר היא השקת Windows Azure Virtual Machines שזה למעשה תמיכה בתצורת ענן של Infra as a ServiceIaaS . בתצורה זו ניתן להקים בתוך מספר דקות מכונה וירטואלית לכל מטרה. חידוש בתחום ה networking בכך שיהיה ניתן להקים בענן subnet כהרחבה לרשת הארגונית ב on-premise. גם בתחום ניהול אתרי תוכן צפויה הפתעה, ניתן יהיה להקים במהרה אתרי ניהול תוכן ע"ב פלטפורמות פתוחות יחד עם מסד נתונים נבחר.

עם Windows Azure Virtual Machines ניתן יהיה לבחור את סוג המכונה מתוך גלריה של מכונות עם מערכות הפעלה שונות ואפליקציות שונות. ניתן יהיה לבחור את סוג מערכת ההפעלה, Windows או לינוקס, (כן,כן, לא טעיתם – לינוקס!). לחילופין ניתן יהיה לייצר או לייבא image מוכן של מכונה וירטואלית. חשוב לציין שהמכונה וכל השינויים שתבצעו בו ישמרו ב storage בשלושה העתקים לצורך שרידות.

גרסאות הלינוקס שיהיו זמינות בגלריה הן SUSE, Ubuntu ו CentOS. גרסאות ה Windows שיהיו זמינות בגלריה הן: Windows server 2008, Windows server 2008 R2, Windows server 2012. הגלריה גם תכלול מכונות עם יישומים שונים של מיקרוסופט כמו SQL Server ו SharePoint Server.

כלי הניהול עבור Windows Azure Virtual Machines הם פורטל ניהול וסקריפטים ב powershell למשתמשי Windows וגם סקריפטים נוספים למשתמשי לינוקס ו MAC.

כעת עם Windows Azure Virtual Machines ניתן יהיה פשוט להשתמש בענן של מיקרוסופט כדי להרחיב את ה Data Center הקיים. כדי לאפשר זאת בצורה נוחה ובטוחה מיקרוסופט מציגה שירות נוסף שנקרא Windows Azure Virtual Network. שירות זה יאפשר למנהלי רשתות יכולת להרחיב את ה subnet הקיים לענן תוך כדי שימוש באותו מרחב כתובות IP וגם הכלת policy ארגוני על המכונות בענן.

בתחום ניהול התוכן מיקרוסופט מציגה שירות שנקרא Windows Azure Web Sites שיאפשר הקמה מהירה של אתרי ניהול תוכן מבוססי פלטפורמות פתוחות לניהול תוכן כמו wordpress, Umbraco, Drupal ונוספים יחד עם מסד נתונים לבחירה: MySQL או SQL Server. עדכון התוכן יתאפשר מכל קליינט: לינוקס, MAC או Windows ע"י GIT או FTP. מ Windows יתאפשר עדכון גם ע"י web deploy או TFS Deploy.

אין ספק שזו ממש מהפכה בתחום הענן! מעכשיו ניתן להשתמש ב Windows Azure לתרחישים רבים כמו הרחבת ה data center הקיים, פתרונות היברידיים מורכבים, סביבות פיתוח ובדיקות וגם עבור Disaster recovery.

אני מזמינה אתכם לקרוא עוד בפוסט של Bill Laing:

Announcing New Windows Azure Services to Deliver Hybrid Cloud

 

אז איך מתחילים?

שירותים אלו יהיה זמינים תחילה ע"י הרשמה לתוכניות CTP בלבד. מיד בסיום האירוע מיקרוסופט תפרסם את הקישורים להרשמה לתוכניות ה CTP כאן. מהרו להירשם לתוכניות ה CTP מיד בסיום האירוע!!!

הערה: מומלץ מאוד לדאוג שיהיה לכם subscription פעיל ל Windows Azure כדי שתוכלי להיכנס ולהירשם לתוכניות ה CTP השונות. לאילו מכם שיש MSDN קיימת כבר הטבת Azure בשווי 3,600$ – כדי להשתמש בהטבה הקליקו כאן.

 

רחלי יחזקאל הנה מומחית טכנולוגיות Azure במיקרוסופט ישראל

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *