שיפור ביצועים בקלות עם PRO Tips

31 באוקטובר 2011

אין תגובות

מאת: עידן יונה, מנהל תחום טכני סיסטם סנטר במגזר המקצועי (נס ישראל)

 

אחת המשימות העיקריות שמוטלות על צוותי ה-IT היא ניצול מקסימלי של משאבי המחשוב העומדים לרשותם. ההיגיון פשוט: אף אחד לא מתכוון לאשר רכישה של שרתים או אחסון נוסף, עד שהוא יהיה בטוח שהציוד הקיים מנוצל במלואו.

בעזרת שרתי הניהול של מיקרוסופט ממשפחת System Center ניתן להגיע לניצול מקסימלי של יכולות המחשוב, במיוחד כאשר מדובר במכונות וירטואליות. אבל פעמים רבות כשאני מגיע לארגונים, אני מגלה שלא תמיד הם מודעים ל PRO tips, אחד הכלים המתקדמים של System Center Virtual Machine Manager  (VMM). בעזרת ניטור מתמיד של המכונות הוירטואליות, ובעזרת מידע מה-System Center Operations Manager (OpsMgr), מזהה המערכת צווארי בקבוק וניצול לא אופטימלי של משאבים. באמצעות קליק אחד ניתן לישם את ההמלצות בצורה ידנית, או לאפשר למערכת לנהל את הכל באופן אוטומטי. היתרון של PRO tips הוא בכך שניתוח הנתונים מתבצע באופן קבוע ובזמן אמת, ומאפשר מתן מענה מהיר לבעיות פתאומיות.

היכולות של PRO tips לא מסתיימות רק במכונות הוירטואליות עצמן. גם ספקים רבים זיהו את היכולת של Pro Tips לשפר את ביצועי המוצרים שלהם ולכן מספקים חבילות ניהול (Management Pack) שמאפשרות לקבל המלצות גם למוצרים שלהם. יש חבילות הרחבה לתשתיות אחסון כמו של NetApp, או למוצרים של Citrix. במקרה של Citrix למשל ניתן לקבל מידע אמיתי מתוך הישומים שמופעלים על המכונות הוירטואליות, ולא להסתפק רק במידע על הביצועים של המכונה עצמה באופן כללי. טיפ קטן: מומלץ לוודא שאתם משתמשים בחבילת הניהול שמתאימה ל-VMM. הרבה פעמים אני מגלה שהחבילות מותקנות אך הן תומכות רק ב-OpsMgr, וכך אתם מפספסים את הניהול האפליקציות הפנימיות בתוך המכונות הוירטואליות.

מנגנון דומה ל PRO tips מספק את אותה יכולת גם בענן הציבורי. נתקלתי בלקוח שהיה מעוניין להעביר את ישום שירות הלקוחות החיצוני שלו ל- Azure, כאשר אחד היעדים החשובים היה הנושא של ביצועים. מחלקת ה-IT נמדדה ברמת השירות, ואי-עמידה ברמה מסויימת גררה אחריה פגיעה כספית. היכולת של OpsMgr לבצע חלוקה של המשאבים בענן בצורה אוטומטית בעזרת OpsMgr, מאפשרת להם לעמוד בביקושים וברמת השירות, או לצמצם משאבים כאשר הביקוש נמוך ולחסוך כסף.

בגרסאות החדשות של שרתי הניהול, מיקרוסופט מרחיבה את היכולות הללו. בVMM 2012 שנמצאת כבר בגרסת ה-RC, ניתן להגדיר שירותים שלמים שיכולים להיות מורכבים ממכונות וירטואליות שונות, או ישום שמורכב ממספר שכבות. כך ניתן לקבל המלצות לשירות עצמו, ולא רק לרכיבים שלו. מידע כזה יכול להיות חיוני בניטור של רמת השירות (SLA) למשתמשי קצה.

עוד אפשרות מעניינת היא נושא של חסכון בחשמל. המערכת יודעת להכניס חלק מהמעבדים של המכונות למצב שינה, כדי להפחית את צריכת החשמל. את האפשרות הזאת ניתן להפעיל באופן אוטומטי ובהתאם לצריכת המשאבים בזמן אמת.

אם אתם עדיין לא מכירים את PRO tips,זה הזמן להתחיל לנצל את משאבי המחשוב שלכם טוב יותר. הגרסאות החדשות של משפחת System Center 2012 נמצאות כבר בגרסת RC וזמינות להורדה. 

עידן יונה הוא מנהל תחום טכני סיסטם סנטר במגזר המקצועי (CDO ) בנס ישראל. הוא בעל 12 שנות נסיון בתכנון והטמעת תשתיות מיקרוסופט כולל מוצרי System Center. בנוסף הוא Microsoft System Center Regional Specialist.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *