למה חשוב שתכירו את Windows Intune 2.0

31 באוקטובר 2011

תגיות: , ,
אין תגובות

מאת: איתן ספקטור, יועץ טכנולוגי לשותפי מיקרוסופט

מנהלי IT בעסקים קטנים ובינוניים סובלים פעמיים: בפעם הראשונה כי מצפים מהם לתת שירות איכותי למשתמשים כמו בארגונים גדולים, ובפעם השנייה כי התקציבים שלהם נמוכים בהרבה ולא תמיד מאפשרים להם השקעה בכלים מתקדמים. בתחום ניהול המערכות למשל, השקעה בכלי ניהול יכולה להיות לא משתלמת לעסק קטן עם פחות מ-100 משתמשים.

שירות Windows Intune נועד לענות על הצורך בכלי ניהול לתחנות הקצה בעסקים קטנים ובינוניים, תוך כדי שהוא מציע יכולות הפצת תוכנה ועדכונים, ניהול מלאי וכלי אבטחה כמו בכלים הארגוניים. כל זאת בעלות חודשית קבועה של $11 לכל מחשב מנוהל.

היתרון העיקרי של Windows Intune הוא זמינות בענן ואפשרות לגשת לשירות מכל מקום באמצעות דפדפן בלבד. בנוסף, מאפשרת הזמינות בענן לכל מחשב בארגון, לא תלות במיקום שלו בעולם, לקבל עדכונים וסריקות אבטחה בכל זמן.

מאז הושק לפני כשבעה חודשים זכה Windows Intune  להצלחה רבה. החודש ביצעה מיקרוסופט עדכון בתכונות השירות והוסיפה יכולות חדשות. הנה סקירה קצרה של היכולות הקיימות עם כמה מהחידושים מהעדכון האחרון:

חלונות בחינם

יתרון זמין ומיידי של שימוש ב- Windows Intune הוא קבלת רשיון לשדרוג לגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה Windows, וזאת לכל מחשב המנוי לשירות. מדובר ביתרון משמעותי לעסקים קטנים ובינוניים שלא תמיד יכולים לנצל את תכניות הרישוי הארגוניות של מיקרוסופט. כל מנוי יכול להנות משדרוג לגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה Windows 7 Enterprise ומגרסאות עתידיות ללא תשלום נוסף.

עדכונים בקלות

העדכון האחרון מוסיף יכולות של כלי ניהול מערכות מתקדמים, ביניהם הפצת תוכנה אוטומטית. בעזרת Windows Intune ניתן להפיץ היום תוכנות מיקרוסופט ותוכנות צד שלישי, ולעדכן את המחשבים של המשתמשים מכל מקום, גם אם הם לא נוכחים במשרד. חבילות ההפצה מאוחסנות ישירות בענן של מיקרוסופט כך מובטחת העברה מהירה לכל משתמש.

ניהול משותף

ניתן להוסיף מנהלים שמקבלים הרשאה לקריאה בלבד ללא אפשרות לביצוע פעולות. הדבר שימושי כאשר מעוניינים לשתף גורמים נוספים בארגון במידע המתקבל מ- Windows Intune. כמו למשל ניתן לשתף מנהלי רכש בדוחות המלאי כדי לקבל החלטות לגבי ניצול המחשבים בארגון. דוגמא נוספת היא שיתוף מומחים טכניים חיצוניים שיכולים לנתח את המידע ולסייע בקבלת המלצות על ניהול ה-IT בחברה.

וירטואליזציה ואבטחה

בתוספת של $1 לחודש למחשב, אתם יכולים לקבל  את חבילת הכלים Microsoft Desktop Optimization Pack, שכוללים סט כלים לטיפול בתקלות, ניהול אבטחה, ניהול מדיניות (Group Policy), וכלי וירטואליזציה לישומים ולשולחנות העבודה.

דוחות משופרים

שאלות כמו מה מספר המחשבים בארגון שמותקן בהם דיסק קשיח מעל נפח מסויים הופכות לקלות בעזרת Windows Intune. בעזרת דוחות החומרה המשופרים במערכת ניתן לקבל תשובות מדוייקות בקליק. מערכת ההתראות מאפשרות לכם לקבל הודעות במידה שמשאב במחשבים שונים כמו נפח אחסון או זכרון חורג מרף שקבעתם עבורו.

 

אם אתם רוצים ללמוד עוד על Windows Intune מומלץ לצפות בסרטון הבא שמדגים את היכולות המרכזיות במערכת או להרשם לחודש התנסות חינם: http://www.microsoft.com/en-us/windows/windowsintune/try-and-buy.aspx

 

איתן ספקטור הוא יועץ טכנולוגי לשותפי מיקרוסופט ובעל נסיון של 17 שנה בעולם תשתיות המחשוב. הוא מתמחה בפתרונות לארגונים גדולים ובינוניים בתחומים כמו מערכות שליטה ובקרה, וירטואליזציה ומערכות הפעלה.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *