Windows Live OneCare 1.5 – ניסיון בדיקה

12 בOctober 2006

6 תגובות

ההתקנה של WLOC  קיצור נחמד ל Windows Live OneCare מורדת באמצעות קובץ ששוקל רק 900KB, כי עיקר ההתקנה מתבצע מהWEV תוך הורדה במהלך ההתקנה.

יש בזה גם יתרון (לא צריך להוריד קובץ ענק, עם מלא דברים שלא צריך, רק בשביל לעשות את ההתקנה, וגם חיסרון – מה אם רוצים לעשות התקנה במחשב שהוא אופליין?
בד”F במקרים האלה, מיקרוסופט מאפשרת להוריד קובץ מלא, שיאפשר לעשות את ההתקנה גם אופליין. במקרה הזה, כנראה בגלל שמדובר בגרסאת בטא, לא מצאתי עוד את הקובץ התקנה המלא.

במחשב שלי, היה מותקן Trend Micro בעת תחילת ההתקנה, ורציתי לראות איך יגיב WLOC לכך. הוא, כצפוי, זיהה אפשרות להתנגשות בין שתי התוכנות, והציע לי להסיר את טרנד מיקרו ישירות מתוכנית ההתקנה שלו. אני הסכמתי. הוא נכשל.

ולא רק שהוא נכשל, אלא גם הוא לא טרח לרוקן את השאריות שהשאיר אחריו, כך הסתבר לי בהמשך. הסרתי ידנית דרך הוספה/הסרה של רכיבים את טרנד מיקרו שלא דרך תוכנית ההתקנה, והפעלתי אותה שנית אחרי הדלקה מחדש של המחשב. הוא הודיע לי שלמיטב הבנתו WLOC כבר מותקן על המחשב מצד אחד, מצד שני הוא לא מוצא שם כלום – לכן, הוא זרק לי שגיאה מוזרה, ואמר לי שהוא ינקה את השאריות שהוא השאיר אחריו. כנראה, שבפעולה הזאת הוא ניקה את השאריות שהשאיר גם הניסיון התקנה הקודם, ובפעם השלישית שהפעלתי את תוכנית ההתקנה, גם הצלחתי להתקין בסופו של דבר.

ההתקנה מאד מהירה, והתוכנה עצמה לא ממש מעמיסה על המחשב בעת הפעלתו, ומשתלבת נהדר בכל שאר הרכיבים של ויסטה, למרות, שזאת תוכנה שלא מיועדת לויסטה אלא רק תואמת לו, ותעבוד גם על XP.

התוכנה שולטת על Windows Defender, משתלבת עם מנגנון הגיבוי/שחזור ומכילה כלים להגנה מפני וירוסים (אנטי וירוס של מיקרוסופט) ופירוול כמובן, שלמיטב הבנתי משלב עם זה של ויסטה עצמו. מרכז האבטחה של ויסטה, מדווח שכמה תוכניות הפעלה שעובדת דרכו (ותוכנות אבטחה בויסטה חייבות לעשות את זה) פועלות, והוא גם דואג שלא יהיו קונפליקטים ושיהיה שילוב בין הרכיבים העצמאיים של WLOC לרכיבי המערכת.

כך יוצא, שWLOC מדווח לי גם על דברים במסגרת ה Protected Mode שב Internaet Explorer 7 ועל הUAC, מגנון בקרת ההרשאות.

מדובר בתוכנה עשירה מאד ברכיבים, ולפי ביקורות של מומחי אבטחה, היא גם עושה את העבודה מצויין. בניגוד לגרסא הקודמת, שממש לא עבדה בויסטה, זאת עובדת מצויין ומשתלבת עם הכל, כך שממש יש הרגשה במערכת הזאת, שיש “מרכז אבטחה מאוחד” שדואג להפעיל את כל תוכנות האבטחה במחשב והתכונות המובנות במערכת כאיזשהו כח אבטחה משולב, שמסתדר יפה אחד עם השני ולא מעמיס בהרבה.

והכל, כפי שאמרתי, מעניק לדעתי כלי אבטחה מצויינים הכוללים גם שילוב עם יכולותיה המובנות של ויסטה, גם כלים מצויינים שמגיעים עם WLOC וארוזים בצורה מצויינת שמאפשרת שליטה ובקרה על כל הדברים, ומספקת חווית שימוש מצויינת.

בינתיים, אני נהנה, ואני אמשיך לדווח על החוויה והניסיון שלי.

 

נ.ב. הפירוול של WLOC מגיע עם סט של כללים שמגדיר מה יכול לגשת לאינטרנט ומה לא, ומעדכן את הכללים האלה, שבינתיים ממש מוכיחים את עצמם כנבונים.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 תגובות

 1. Amit12 בOctober 2006 ב 9:19

  הבלוג הזה נראה בפיירפוקס פשוט זוועה.
  הפוסט עולה על התפריטיפ וזה פשוט לא קריא. לתשומת לבך.

  Reply
 2. Shahar12 בOctober 2006 ב 9:39

  אפשר קצת מידע? איך פותרים כזה דבר?

  Reply
 3. אלון12 בOctober 2006 ב 9:45

  איך פותרים ?

  עובדים לפי הסטאנדרטים של W3C, כמובן 🙂

  Reply
 4. Shahar12 בOctober 2006 ב 9:50

  בדקתי עכשיו עם ה Validator. אין סוף לשגיאות 🙂
  היות ואני לא ה Admin של המערכת הזאת, נשאיר לאנשים של מיקרוסופט את העבודה השחורה 😉

  Reply
 5. Amit12 בOctober 2006 ב 20:17

  אין לך אפשרות לערוך את ה CSS?

  Reply
 6. Shahar12 בOctober 2006 ב 20:23

  יש לי, רק שאין לי מושג מה לעשות.

  Reply