הבעיה שלי עם חברות הזנק

4 באפריל 2017

אין תגובות

לא פעם שואלים אותי למה אני לא מקים חברת הזנק. זו שאלה שדי קל לי לענות עליה. המכשול העיקרי שאני נתקל בו הוא תחום המומחיות המקצועי שלי (איתור תקלות בשטח ובתהליכים). קשה לעמוד מול משקיעים ולשכנע אותם בהתלהבות של איש מכירות שישקיעו בך כי אתה הדבר הגדול הבא, כאשר באותו זמן רצים לך בראש כל התסריטים שבהם הדבר הגדול הבא הזה יכול להיכשל. כן, אני יודע שזה פסיכולוגי והכל בראש שלי, אבל מצד שני, כל עולם חברות ההזנק הוא עולם שהחלום, החזון והאופטימיות הם המרכיבים הפסיכולוגיים העיקריים שלו (ביחד עם המון המון מזל).

אני תמיד טוען שהשימוש הכי טוב שבתי ספר ליזמות יכולים לעשות איתי, זה להשתמש בי כמסננת למועמדים לקורס יזמות. או לחלופין, אני יכול לשמש כבודק, כשמשקיע מתלבט בשאלה עד כמה היזם של חברת הזנק שהוא הולך להשקיע בה הוא רציני.  התהליך הוא פשוט. שולחים אלי את היזם לשיחה, הוא מציג בפני את הרעיון שלו. אני מנתח את הרעיון, פורס בפניו את כל הסיבות מדוע הרעיון שלו חסר סיכוי ואת כל הכשלים שאני רואה בדרך. אם אחרי כל המשוב השלילי הזה היזם מרים ידיים הוא לא באמת יזם, אם לעומת זאת הוא אומר תודה על המשוב וממשיך הלאה, אז בבטחון יש לו את חידק היזמות והוא על בטוח יזם אמיתי, מישהו שיש לו סיכוי להגיע רחוק ושווה בהחלט להשקיע בו. כי אחת מהתכונות הכי חשובות שיש ליזם אמיתי זה היכולת להקשיב, לעמוד בפני ביקורת שלילית (ולא משנה אם היא באה מהמשפחה שלו, מהחברים שלו או ממשקיעים פוטנציאליים שדוחים אותו) ולהמשיך הלאה חזק יותר. מיותר לציין בהקשר הזה, שאני כמובן לא הייתי עובר את הבחינה שלי בעצמי, אחרת כבר מזמן הייתי עושה Exit אחד או שניים רק בשביל הכף.

מצד שני, להגנתי, אני חייב לציין, שפסמיסט מבוסס נסיון שטח כמוני, הוא משאב רב ערך לכל יזם אמיתי ולכל חברת הזנק בכל שלב שהוא. היכולת שלי לאתר נקודות כשל בתהליכים, מאפשרת להציף מראש ליזמים בעיות פוטנציאליות, לדון בתרחישים בעייתיים, ולהכין מראש תגובות ותוכניות מגירה לכל אחד מנקודות הכשל. תהליך כזה מאפשר לשפר את המוצר ולהפוך אותו לעמיד יותר עוד בשלבים המוקדמים של התהליך ובכך לשפר בסדרי גודל את הסיכוי של אותה חברת הזנק להצליח.

יש לי כמובן יתרון נוסף מעבר לציניות ולראיית השחורות המקצועית. הרקע הטכנולוגי שלי בעולמות החמרה ה IT והפיתוח והוותק רב השנים שלי בתעשייה, מאפשרים לי לא רק לקטול, אלא גם להציע פתרונות מעשיים לבעיות שאני מעלה וגם למפות שימוש נכון בטכנולוגיות העדכניות והלא כל כך עדכניות להשגת המטרות. כך שמפגש איתי הוא לא בהכרח גזר דין מוות לפרויקט אלא בהרבה מקרים מנת חמצן וזריקת מרץ.

הסיבה שאני מעלה את הנקודה הזו דווקא עכשיו ברשומת הרשת הזו, היא שאני מסתובב כבר שנים בעולם חברות ההזנק ונתקל בהרבה פערי ידע. לאחרונה היה לי מפגש מעניין שעסק ב Atari עם ארז ירושלמי והבננה (שעליו אפרט ברשומת רשת נפרדת). לאחר המפגש הזה עלה בדעתי שאולי כדאי לי לשתף כאן כמה תובנות ופרטי ידע שליקטתי משך השנים, תחת המיתוג (השגוי והבומבסטי מאד) StartUpNation.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *