שאלה בקשר לעתיד של הבלוג שלי

4 באפריל 2017

תגיות: ,
אין תגובות

אני מפרסם את רשומות הרשת שלי בפלטפורמת הבלוגים הוותיקה של מיקרוסופט ישראל כבר שנים רבות ואין לי מילה רעה לומר עליה. עברתי איתה את תהליך הלימוד של מה זה בלוג ומה זה להיות בלוגר ונשארתי נאמן אליה (אם להודות על האמת) מתוך עצלנות טהורה. מאד נוח שגוף גדול ומוכר מנהל לך את הבלוג. נכון, יש אבדן מסויים של חופש יצירתי, אבל התקורה המנהלתית שואפת לאפס וזה יתרון משמעותי לטיפוס עסוק ועצלן כמוני. לאורך השנים שמתי לב שרבים מהחברים שלי לבלוגיה נוטשים את הספינה (בעיקר לבלוגים של החברות שלהם) והפלטפורמה מאבדת לאט לאט את המוג’ו שלה. אבל המוטו שלי תמיד היה אם זה לא מקולקל אל תנדנד את הספינה.

אבל המציאות והאילוצים שלה חזקים יותר מכוח ההתמדה. והתחלתי לשקול את האפשרות לעבור לפלטפורמת בלוגים חדשה. אני מתלבט בין הצטרפות לפלטפורמת בלוגים גדולה ומנוהלת שבה אני אהיה קול אחד מני רבים, כשאני נהנה מצד אחד מהיתרון לגודל של הפלטפורמה ומהתקורה הניהולית הנמוכה (במחיר של אבדן מסויים של חופש פעולה). לבין פתיחת פלטפורמת בלוגים עצמאית, שאותה אני אנהל בעצמי, עם כל היתרונות (חופש מוחלט) והחסרונות (אני גם צריך לתחזק) שינבעו מההחלטה הזו.

במידה ואני אבחר באפשרות השניה השאלות הבאות תהיינה כמובן באיזו פלטפורמה לבחור ובאיזה שרותי איכסון לאחסן אותו (וכמה זה יעלה לי). אני גם לא פוסל בהקשר הזה את האפשרות להקים קהילה עצמאית עם כמה בלוגרים אחרים ולהתחלק בעומס הניהולי ובהוצאה הכספית הנלווית.

תאריך אחרון לפעולה הוא סוף החודש הזה וכל משוב ישירות אלי לדואל שלי gadim at idag.co.il או דרך התגובות לבלוג יתקבל בברכה.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *