הפסקת צהריים בחדר מרצים עם HoloLense בארוע Dot-Net Cologne 2016

15 במאי 2016

אין תגובות

L920 1711

ארוחת הצהריים בכנס הייתה עשירה בפחמימות (צילמתי מדגמית שולחן הגשה אחד מתוך כמה) והיה לי חשש שמרוב פחמימות, רוב המשתתפים יירדמו ולא יגיעו להרצאה השניה שלי. אבל כנראה שזה נחשב לאוכל רגיל בגרמניה וכולם נראו עירניים לחלוטין גם אחרי האוכל. אכלתי מעט מאד לייתר, בטחון וניצלתי את ייתרת ההפסקה כדי לבקר בדוכנים השונים של הספונסרים כדי להכיר מוצרים ואנשים חדשים.

L920 1706

בדרך, פגשתי את הצלם שהתרוצץ סביבי בהרצאה הראשונה שלי, ושאלתי אותו למה הוא שרף חצי שעה דווקא בחדר ההרצאות שלי. הסתבר לי שאני הייתי בשבילו אתגר צילומי קשה, בגלל שאני זז כל הזמן מפינה לפינה, ומזיז גם את הגוף וגם את הידיים. וכל פעם שהוא כמעט הצליח לתפוס אותי יציב, התמונה יצאה לא מספיק טובה לטעמו. לא היה לי מושג שאני כל כך בעייתי לצילום, אבל מצד שני, אין הרבה צלמים שאני מכיר, שהיו משקיעים כל כך הרבה מאמץ, על מה שבסופו של דבר, יהיה תמונה אחת בארוע עם הרבה תמונות. אמרתי לו שאני מאד מעריך את המקצוענות שלו, ומתוך צער בעלי חיים טהור, לא סיפרתי לו שהוא הולך לפגוש אותי שוב בסוף היום.

L920 1712

לאחר מכן הלכתי לחדר המרצים להתכונן להרצאה שלי, אבל זה לא בדיוק הצליח לי. אחד מאנשי מיקרוסופט הביא HoloLense, ונתן אותו לכל מי שרצה לשחק קצת עם גוף האדם. ה HoloLense לא חדש לי, אני מכיר את הטכנולוגיה וכבר הספקתי להיות במאדים וגם לכתוב לו את תכנית דוגמה הסטנדרטית. אבל הפעם, לשם שינוי, מנהלת התפעול של הקונצרן, הייתה בסביבה, והצליחה לצלם אותי נאבק לשכנע את הכלי לזהות את מחוות ה Pinch שלי (שהיא קריטית להפעלה) וגם את הרגע שבו כמעט תקעתי את האצבע שלי בעין של אחד המרצים בגלל חוסר תשומת לב רגעית (שלו כמובן).

ה HoloLense אינו המכשיר היחידי בשוק עם יכולות של VR/AR, יש עוד מוצרים בשוק ולחלקם יש איכות תמונה טובה יותר מזו של ה HoloLense. מי שהנושא מעניין אותו מוזמן להציץ באתר של Meta Vision או באתר של AiR Smartglasses למשל. יש עוד כמה מוצרים דומים שנמצאים בקנה, התחום הזה בתנועה כל הזמן ואין ספק שיהיה לו עתיד מעניין (לאחר שהוא יתייצב).

לצערי, עוד לא הצלחתי לשכנע את מנהלת התפעול של הקונצרן, לשרוף 3,000 דולר (וגם לא 1,000 דולר) על Proof of concept, רק כדי שאוכל לרוץ ולספר לחברה. כך שאני ממתין לרגע שמישהו יזמין אצלי פרויקט בתחום המרתק והמתפתח הזה.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *