מפגש קבוצת משתמשים SBS וה Community RoadShow SMBMVP

7 בנובמבר 2011

תגיות: , , ,
תגובה אחת

הארוע של ה Community RoadShow SMBMVB, שהתרחש ביום חמישי שעבר, לאורך כל היום, באולם דקל, במשרדי מיקרוסופט ברעננה, היה מעניין מהרבה בחינות, ולא רק מהבחינה המקצועית (ששם הוא היה ממש משהו מיוחד). בואו ונתחיל מזה שהיוזמה לארוע לא באה ממיקרוסופט, אלא מקהילת ה MVP של SBS. היוזמה היא של Jeff Middleton שהוא MVP של SBS בניו אורליאנס, וגם המייסד של חברת SBS Migration, שתחום המחיה העיקרי שלה הוא המרות מגירסה לגירסה של SBS (כולל מעברלהתקנות נפרדות, לחברות שגדלו מעבר לתחום הכידאיות של SBS).

 smbmvp 020smbmvp 022smbmvp 029smbmvp 002

למי שלא יודע מה זה SBS אז להלן הסבר קצר. יש למיקרוסופט חבילה שנועדה לעסקים "קטנים" שנקראת SBS, או בתרגום Small Business Server. החבילה הזו בקומבינציות שונות, נועדה לעסקים שיש להם עד 75 עובדים, והוא כוללת בתוכה את כל מה שעסק עד גודל כזה צריך בחבילה אחת. דהינו שרת קבצים, שרת דואר, SharePoint אתר Web, גישה מרחוק וכו'. היתרון של החבילה הזו, מעבר לקומפקטיות שלה (פחות שרתים כי זה All in one כזה) הוא כמובן במחיר. שהוא משמעותית יותר זול, מאשר לרכוש את כל הקומפוננטות והשרתים בנפרד.

ברור שככל שיש לך יותר עובדים, כך האטרקטיביות של החבילה יורדת. וכדי לשים דברים בפרופורציות, חשוב לציין, שלמרות שהמספר המקסימלי של משתמשים בחבילה יכול להגיע ל 75, בפועל, סטטיסטית, בממוצע כלל עולמי, מספר ה Clients לחבילה כזו הוא 11. בארץ, 50 עובדים נחשב לעסק גדול, אבל בלי לפגוע באף אחד, 50 עובדים זה לא Enterprise והמונחים העולמיים לתאר את זה, זה Small. אני לא הולך למכור לכם את SBS, זה הג'וב של מיקרוסופט ולא שלי. אני רק מסביר מה זה SBS. אבל חשוב לציין, שאם אתה עסק של 3-20 עובדים, אתה יכול, בעלות נמוכה מאד, להפוך לעסק עם תשתית המיחשוב המודרנית ביותר שמיקרוסופט יכולה לתת, ואתה לא צריך בשביל זה להוסיף ל Pay Role שלך עשרה אנשי IT.

smbmvp 022

לצורך המפגש הזה הגיעו מחו"ל Jeff Middleton מניו אורליאנס בארה"ב, Marina Ross מהולנד ו Oliver Sommer מגרמניה, כולם MVP של SBS. מצד הגיע Greg Starks מיוסטון (גם כן בארה"ב). את הזוית הישראלית נתן יזהר הורוביץ שיש לו מקום של כבוד בקהילת ה SBS. את המימון לנסיעה נתנו הספונסרים מיקרוסופט ו HP ואת השיווק לארוע נתנה קהילת קבוצת משתמשי ה SBS של סטיבן וחיים. זה שהמפגש אורגן בעצם על ידי הקהילה (העולמית) ולא על ידי מיקרוסופט, גרם לכך שהמפגש היה ממוקד יותר בנושאים שמעניינים את הקהילה, ופחות בנושאים שיווקיים (פרט אולי להרצאה של נציג HP).

smbmvp 045smbmvp 047

היום התחיל בהכרות עם מוצר שנקרא MultiPoint 2010. הבעיה שהכלי הזה בא לפתור היא הקטנת כמות המחשבים בארגון. למי שלא יודע, מאחורי כל מחשב מסתתרת תקורה, שעולה הרבה יותר ממחיר המחשב, בתחזוקה שוטפת של המערכת (ראה המחקר המקורי על TCO). אם אני יכול לשים בחדר אחד, שבו יושבים, לדוגמא, ארבעה עובדים, עם אותם דרישות מיחשוב. במקום ארבעה מחשבים רק מחשב אחד. ולתת לכל אחד מהעובדים רק לוח מקשים, עכבר ומסך, שמחוברים לאותו מחשב. חסכתי תחזוקה של שלושה מחשבים. או למשל, אם יש Call Center או כיתת לימוד, ואני רוצה לראות מה כל אחד מהעובדים / תלמידים עושה כרגע, וגם להשתלט אם צריך זה גם חסכון. בקיצור, מוצר, שיכול בהרבה תרחישים לחסוך עלויות.

smbmvp 059smbmvp 060smbmvp 061

לאחר מכן קיבלנו סקירה על הצעצועים של HP, בעיקר מוצר ה Proliant Micro Server שגודלו חצי ממחשב רגיל, בעלות זולה מאד של פחות מ 1,300 ש"ח (אנחנו מדברים על Server ולא על תחנת עבודה) שמסוגל להרים שרת SBS שלם בארגון קטן עד בינוני. ועל עוד מוצרים דומים שנועדו לשוק ה SBS ולשוק ה MultiPoint.

smbmvp 074

משם הלכנו לארוחת צהריים יוקרתית של סנדויצים וקולה. לאחר מכן היתה הרצאה טכנית, ממבט של אנשי שטח, על סדרת מוצרי ה SBS. אני לא נכנס כאן לפרוט רב מדי על התוכן, מפני שממילא ההרצאה שימשה רק בסיס ל Session שלם של Q & A מעמיק. שנערך בין משתתפי יום העיון אנשי קבוצת המשתמשים של SBS, שלהזכירכם, מכירים כבר את המוצר בעל פה ועובדים איתו שנים. לבין המרצים, שהנסיון חיים שלהם במוצר, גם כן לא התחיל אתמול. היה דיון טכני מעמיק, ברמה שחרגה הרבה מעבר לרמת 400, שחרגה לכשצריך גם לנושאים שיווקיים, שרות ללקוח, בעיות טכניות נדירות, ומי יודע מה לא. בקיצור, כמות המידע הממוקד שזרמה שם, היתה ענקית, ורק בשביל זה היה שווה כל היום.

smbmvp 092smbmvp 093

אבל זה לא נגמר בזה. הנושא הבא היה נושא השדרוג בין גירסאות. שהוא להזכירכם הביבי של ג'ף. ג'ף הציג מתודה שלמה איך לעשות את זה "נכון", המבוססת על הנסיון העצום שיש לו ולחברה שלו בתחום. מאחר ורוב המשתתפים עשו כבר שדרוגים, ויותר מפעם אחת, גם פה הדיון היה סוער, וגלש לפרטים שבדרך כלל לא מגיעים אליהם בהרצאה רגילה. גם בשביל ההרצאה הזו, היה שווה כל היום. דרך אגב. מי שרוצה לקנות את כל נסיון החיים של ג'ף, בשדרוגים של שרתי SBS הלוך וחזור, מוזמן לרכוש אותו במחיר המגוחך של 200, דולר כולל תמיכה מלאה לאורך כל הדרך.

smbmvp 098smbmvp 102

ההרצאה האחרונה היתה הרצאה של יזהר, ברמה טכנית מאד גבוהה, על קינפוג של מוצר Storage של HP שברמה הנמוכה שלו יכול לעניין את שוק ה SBS. יזהר אינו איש HP, והוא דבר מהשטח ולא מעמדה של PR, מה שהפך את ההרצאה למאד יעילה ופרקטית.

smbmvp 117smbmvp 120

לסיום עלה שוב ג'ף לפודיום ודיבר על חשיבות קבוצות המשתמשים, ועל כיצד נולדה היוזמה, והודה לכל המשתתפים. בשלב הזה המתנו עד שהמרצים גמרו לארוז את המערכות, והם ורוב המשתתפים הלכו לשתות בירה בדרך לבית המלון. אני נאלצתי לוותר על הבירה ולחזור הביתה להשכיב את הילדים לישון. שימו לב כמה אנשים נשארו עד הסוף. אני חושב שאין הוכחה טובה יותר, לכך שהיום הזה תרם רבות למשתתפים שלו. ואני מזכיר לכם, שמי שהשתתף ביום הזה, לא היו אנשים שהמוצר היה חדש להם, אלא כאלה שמכירים את המוצר הזה על בוריו, ועובדים איתו ברמה יומית. כך שאין ספק שהיום הזה היה טוב ומוצלח לכולם וחבל שאין הרבה יוזמות כאלה שבאות מהשטח.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. חיים כספי12 בנובמבר 2011 ב 21:07

    מאמר סיפור מדוייק ומהנה לקריאה.

    הגב