משהו על MIX09, איזה כנס מעניין

6 באפריל 2009

תגיות: , , , ,
2 תגובות

היום סימתי לעבור על Mix09, לא היה לי תקציב לנסיעות (כן, כן, גם אצלנו עושים קיצוצים) אז השתתפתי וירטואלית. קודם כל אני חייב תודה לגיא בורשטיין שחסך לי המון עבודת שטח בפוסט המצויין שלו עם קישורים לכל המצגות. בדרך כלל זה לוקח לי כמה שעות לרכז את הקישורים, אבל הפעם תודות לגיא קיבלתי רשימה מוכנה. הורדתי את כל ההקלטות, וכל המצגות, וכל השאר. נרשמתי (וירטואלית), כלומר רשמתי לי ביומן את ההרצאות, וישבתי לצפות בהן פחות או יותר ברצף (עם הפסקות פה ושם לצרכים ביולוגיים, משפחה והתחיבויות קודמות). הבחור במיקרוסופט שהוסיף לנגן המדיה את האפשרות להגביר את המהירות של ההקלטה ראוי לפרס נובל. לצערי זה עובד טוב עד מהירות של פי 2 יותר מזה התמונה קופצת ולא רציפה. אבל גם במהירות ממוצעת של 1.9 עם אוזניות על האוזניים להגברת הריכוז, וכרית נוספת על הכיסא למניעת התאבנות הישבן, לוקח הרבה זמן לעבור על 124 הרצאות, באורך ממוצע של שעה כל אחת.

מי שלא יודע מה זה Mix ומה הקשר בינו לבין PDC ו Tech Ed מוזמן לקרוא פוסט עתיק שלי בנושא שבו אני מסביר מי נגד מי. ה Mix הנוכחי היה מעניין במיוחד, שכן הוצגה בו תמונת מצב עדכנית של כלל הטכנולוגיות של מיקרוסופט. למרות שהדגש הרשמי של הכנס היה על ה Web, בפועל היה שם ייצוג להכל. ניתן בהחלט לראות בכנס הזה Snap Shot של מה קורה במיקרוסופט כיום ובעתיד הקרוב.

קודם כל קצת רכילות,

אין ספק שיוחאי קרייתי או יותר נכון בכתובתו החדשה, משתלב היטב בתפקידו החדש. היתה לו הרצאה מעניינת שהמוטו שלה היה פחות או יותר (ויסלח לי יוחאי אם אני מקצין), שאם אתה כבר עושה יישום DeskTop, תעשה אותו כמו שצריך. דאג לכך שישתלב נכון ובצורה מלאה בשרותים שנותנת מערכת ההפעלה וה Explorer. ובעיקר עם חלונות 7 הבאה עלינו לטובה, יש הרבה נקודות השתלבות.

תמיר חסון שלנו הופיע ללא ידיעתו באחת ההרצאות, זה לא מיידי, ודורש קצת ריכוז, אבל אם תדלגו לדקה ה 55:33, תמצאו אותו פתאום מחייך על המסך הראשי.

ועכשיו לחומר היותר רציני.

אני יושב עכשיו על הסיכומים של כל ההרצאות, ומנסה לדלות גם את המסרים החשובים ביותר, וגם את הפנינים האמיתיות. אני מניח שיש לי חומר לכמה עשרות פוסטים, כל אחד בנושא חשוב אחר.

מי שמכיר אותי, יודע שאני נוהג לדרג את ההרצאות בארועים שאני משתתף בהם (גם וירטואלית) וכך עשיתי גם הפעם. אז ההרצאה שהכי נהניתי ממנה בכנס, עסקה דווקא לאו בנושא טכני, אלא בחווית המשתמש. המרצה הוא בחור נחמד בשם Lou Carbone, למרות שזו לא הרצאה על נושא טכני, זו הרצאה שחשוב לכל איש טכני לראות ולהפנים. הדוגמאות אמריקאיות אבל המסרים גלובאליים. אז אם יש לך שעה, שים את האוזניות על הראש וצלול. טקבקו לי אם נהניתם.

ההרצאה השניה שהכי נהניתי בה, היתה של Johnny Chung Lee, זו הרצאה מסוג ההרצאות שליאור צורף ואחר כך יוסי תאגורי נהגו לעשות לפעמים, עם כל מיני חפיצים צעצועים ושעשועים. מעבר לצעצועים ולשעשועים, זו הרצאה מאד מעניינת, מבחינת לאן הקלט פלט של המחשב הולך כיום. דוקטור לי עשה הרבה דברים מעניינים ומרשימים עוד לפני שהגיע למיקרוסופט. העבודה הכי ידועה שלו היא חיבור השלט של ה Wii ליצירת תמונת תלת מימד. אתם מוזמנים לראות את ההרצאה ולהנות. אם אתם רוצים לחקור יותר על העבודות של דוקטור לי, יש קרוב ל 7 מליון איזכורים שלו ברשת.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 תגובות

  1. Tamir7 באפריל 2009 ב 8:59

    It's from wpf disciples

    הגב
  2. david 12 באפריל 2009 ב 11:30

    Lou Carbone – הרצאה מדהימה !!!!

    הגב