תצוגת Outlook Web App בטאבלט מבוסס Windows 8

ינואר 16, 2013

תגיות: , , ,
אין תגובות

לפני מספר ימים קיבלתי טאבלט מסוג Samsung Slate, הדבר הראשון שככה עלה לי בראש הוא איך הטאבלט מותאם ועובד מול שרתי Exchange 2013, Lync 2013 וגרסת ה-Office 365 החדשה.

אז לאחר כמה בדיקות נוספות בהחלט ראיתי שישנם לא מעט שינויים, אומנם בחלקם שינויים קטנים, אך בהחלט שינויים מהותיים שמנצלים את הטאבלטים בצורה טובה יותר.

כמובן שמצאתי מספר לא קטן של טריקים, התאמות, הגדרות שהותאמו בצורה טובה יותר בין אם זה ב-Outlook Web App או מול אפליקצית Lync 2013 RT ועוד ממשקים נוספים.

בעבר כתבתי על האינטגרציה שיש בין Windows 8 לבין Office 365 ובין Exchange 2013. למאמר המלא, ממשק owa על גבי טאבלטים ומכשירי Windows Phone.

במאמר זה אני רוצה להציג את הגישה מתוך טאבלט 8 מול Outlook Web App בגרסת Exchange 2013.

Exchange 2013 מאפשר למחשבים, טאבלטים ומכשירים חכמים להשתמש ב-Outlook Web Access החדש הכולל עיצוב מחודש ומותאם מכל מכשיר לא משנה גודל המסך או ההתקן שמחובר אליו, בדומה למאד לממשק ה-Outlook.com עם כמה יתרונות.

המטרה המרכזית של Outlook Web Access מבוסס Exchange 2013 היא לתת למשתמשים גישה ל-Outlook Web Access מכל מקום דרך ממשק זהה ואחיד ואותם פונקציות ואפשרויות על גבי ה-UI. הממשק החדש מותאם לא רק למחשבים נייחים וניידים אלא גם לטאבלטים וכן מכשירים חכמים.

אחד הדברים שניתן לבצע על גבי טאבלטים היא גישה ב-Outlook Web Access במצב Offline. איך מפעילים OWA Offline בהדגמה הבאה, קישור ל-OWA Offline.

Figure 1

כמו שהזכרתי הממשק הוא אחיד ומותאם לכל מכשיר, טאבלט ומחשב על גבי תצוגות שונות. למעשה הממשק עבר אופטימיזציה לכמה תצוגות והתקנים שונים:

  • Desktop – ממשק מותאם למחשבים נייחים וניידים.
  • Touch Wide – ממשק מותאם לטאבלטים.
  • Touch Narrow – ממשק מותאם למכשירים חכמים

אז בואו נראה מה ההבדל בין גישה רגילה לבין גישה במצב Touch Mode.

כאשר נבצע לוגין אל ה-Outlook Web App מתוך הטאבלט 8 בצורה הרגילה, אנו נקבל מסך רגיל כמו שמקבלים בכל Desktop רגיל.

image

על מנת להציג את ה-Outlook Web Access במצב Touch יש להקליד את כתובת ה-OWA הארגונית בין אם זאת תיבה שמוגדרת ב-Exchange 2013 או תיבה שמוגדרת ב-Office 365. לאחר שהקלדנו את הכתובת יש להוסיף לכתובת ?layout=twide.

למעשה הכתובת המלאה של ה-Outlook Web Access תהיה, https://owa.elishlomo.us/owa/?layout=twide.

לאחר מכן נקבל את תצוגת ה-Outlook Web Access בצורה ידידותית ויעילה יותר.

המסך הראשי של תיבת הדואר

image

image

תצוגת אפשרויות של תיבת הדואר

image

כמובן, כמו כל כתובת Url אנו יכולים לבצע שמירה של הכתובת לתוך תצוגת ה-Modern UI במסך הראשי

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *