ממשק owa על גבי טאבלטים ומכשירי Windows Phone

נובמבר 5, 2012

בחודש האחרון מיקרוסופט השיקה מספר מערכות החל מ-Exchange 2013 ו-Office 2013 עד Windows 8. בין שלל המערכות ישנה אינטגרציה ושילוב של ממשקים, דרכי התחברות והצגת המידע. אחד התכונות הבולטות והמרכזיות היא העיצוב החדש הלא הוא ה-Modern UI שטומן בחובו שלל חידושים ואפשרויות רבות.

Exchange 2013 שיצא בגרסת RTM בחודש שעבר מאפשר למחשבים, טאבלטים ומכשירים חכמים להשתמש ב-Outlook Web Access החדש עם עיצוב מחודש ועם התאמה מכל מכשיר לא משנה גודל המסך או ההתקן שמחובר אליו, בדומה למאד לממשק ה-Outlook.com עם כמה יתרונות.

המטרה המרכזית של OWA מבוסס Exchange 2013 היא לתת למשתמשים גישה ל-OWA מכל מקום דרך אותו ממשק ואותה פונקציונאליות של ה-UI. הממשק החדש  מותאם לא רק למחשבים נייחים וניידים אלא גם לטאבלטים וכן מכשירים חכמים.

Figure 1

 

כמו שראינו עד כה למחשבים, טאבלטים וכן מכשירים חכמים ישנם דרישות UI שונות ובכל התקן שונה הממשק נראה אחרת, אז לא עוד. על מנת שמשתמשים יקבלו את  אותה החוויה בכל המכשירים וכל ההתקנים נעשה עיצוב מחדש לממשק ה-OWA.

הממשק הוא אחיד ומותאם לכל מכשיר, טאבלט ומחשב על גבי תצוגות שונות, למעשה הממשק עבר אופטימיזציה לכמה תצוגות והתקנים שונים:

  • Desktop – ממשק שרץ על גבי מחשבים נייחים וניידים.
  • Touch Wide – ממשק שרץ על גבי טאבלטים.
  • Touch Narrow – ממשק שרץ על גבי מכשירים חכמים.

ממשק ה-OWA עוצב מחדש עם ממשק נקי ועם תצוגה חדשה שמותאמת ל-Windows 8 ו-Windows Phone 8 ושאר המוצרים שיצאו בתקופה האחרונה. הממשק נקי, קליל, מאפשר למשתמשים לגשת לדברים הרלוונטיים תוך התמקדות בחלקים החשובים בממשק. לדוגמא: מענה לדואר מבלי לפתוח חלון חדש ובכך למנוע מהמשתמש לעבור בין חלונות שלא לצורך, כל האנשי קשר מכל הרשתות החשברתיות והחשבונות מרוכזים במקום אחד ועוד.

Figure 3

 

עבודה במצב Offline

תכונה נוספת בממשק המשתמש המאפשרת עבודה במצב Offline. מעתה והלאה אפשר לפתוח את ממשק ה-OWA גם כאשר אנו נמצאים ללא חיבור מול ה-OWA. העבודה שאנו מבצעים בזמן שאין חיבור נשמרת מקומית ובחיבור הבא מול ה-OWA יתבצע סנכרון וכל העבודה שנעשתה במצב Offlline תסונכרן מול השרת.

היתרון שבתכונה זאת היא לאפשר למשתמש לעבוד גם כאשר אין חיבור וכן להאיץ את הביצועים של חיבור מול ממשק ה-OWA. הממשק תומך במספר דפדפנים, כגון: IE10, Safari ו-Chrome.

Outlook Apps

תכונה חדשה שמאפשרת להשתמש באפליקציות מתוך OWA, מאחורי התכונה הנ”ל עומדת מערכת Office Web App. אותם אפליקציות מתממשקות בצורה מלאה אל ממשק ה-OWA ומאפשרות להפעיל אותם בהתאם לשליחת מייל, קביעת פגישה או חיפוש אחר מקומות.

האפליקציות ניתנות להתקנה ושימוש הם ע”י השרת והן ע”י המשתמש עצמו, או לחלופין להפעיל ע”י מדיניות מסוימת מהשרת.

עוד על שימוש בטאבלטים מול Exchange 2013 ול-Lync 2013 במפגש הקבוצה, הרשמה למפגש.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *