מה חדש ב-Windows Server 2012 Beta – מאמר 6 – Active Directory

מאי 11, 2012

בהמשך לסדרת מאמרי מה חדש ב-Windows Server 2012 Beta, אני רוצה להביא את החידושים שיש ב-Active Directory. הראשון בסדרה הוא ה-FGPP או בשמו המלא Fine Grained Password Policies, תכונה נוספת שמשפרת את חווית הניהול שלנו.

בימים ההם של Windows 2000/2003 היתה מגבלה של Password policy ברמת ה-Domain, ב-Group Policy היינו יכולים להגדיר קישור רק מול ה-Domain בלבד. אין ספק שזאת היתה מגבלה גדולה והיינו צריכים למצוא חלופות אחרות כמו לקנות תוכנות צד שלישי או שינוי מדיניות הסיסמאות ולאחר מכן החזרה לאחור.

ב-Windows 2008 ולאחר מכן ב-Windows Server 2008 R2 יצא ה-FGPP שנתן לנו את האפשרות להגדיר מדיניות סיסמאות על קבוצות או על משתמשים. גם כאן היה מצריך הפעלה דרך ה-Adsiedit או עם תוכנה צד שלישי כגון: SimplyPSO .

ב-Windows Server 2012 Beta המצב השתפר עוד יותר, ה-AD Team שיפרו את התכונה הנ"ל וכעת אפשר להפעיל את ה-FGPP מתוך ה-Active Directory Administrative Center וליצור מדיניות סיסמאות נוספת (PSO) ללא התקנות נוספות. ה-FGPP כבר מותקן ומוגדר בתוך ה-Windows Server וכל שעלינו לעשות הוא להגדיר password policy מתוך ממשק ה-ADAC.

כך נראה ה-Password Setting Object בממשק ה-Active Directory Administrative Center.

Untitled2

Untitled3

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *