מה חדש ב-Windows Server 8 (2012) Beta מאמר 5

אפריל 24, 2012

בסדרת מה חדש ב-Windows Server 8 Beta אני רוצה להתמקד בפיצ’ר חזק מאד שהתווסף ל-Windows Server 8 Beta, והוא ה-Microsoft Online Backup Service.

ה-Microsoft Online Backup Service הוא פתרון גיבוי מבוסס שירות ענן שעובד מול Windows Server 8 ומאפשר לבצע גיבוי של קבצים ותיקיות וכן לשחזר אותם מתוך הענן. פתרון הגיבוי נותן מענה ל-Off-Site protection במקרה של שחזור מאסון או מחיקת נתונים. הגיבוי נעשה ללא תלות בחומרה או במשאבי מערכת נוספים.

שירות הגיבוי יושב על מערכת ה-Windows Azure Platform בכדי לאחסן את נתוני הגיבוי של הלקוחות. התקשורת בין שירות הענן ל-Windows Server 8 מבוצעת ע”י Microsoft Online Backup Agent.

תכונות עיקריות

ממשק ניהול פשוט – כלי הגיבוי שמותקן משתמש בכלי הגיבוי הקיים של Windows Server Backup. ולכן ממשק הגיבוי נוח לשימוש והגדרה של גיבוי קצבים ותיקיות. ממש הגיבוי נכיל כמה פונקציות, כגון:

– ממשק נוח להגדרות וניטור גיבויים.

– שחזור אינטגרלי ושקוף שמאפשר לשחזר קבצים מתוך הענן.

– שחזור קל מהיר של נתונים.

– תמיכה ב-PowerShell לניהול הגיבוי והשחזור.

גיבוי מצטבר – מצבע גיבוי incrementally ומבצע מעקב אחר קצבים ותיקיות שאותם הגדרנו לגיבוי ומבצע גיבוי אך ורק למה שהשתנה ברמת blocks.

דחיסת נתונים, הצפנה וויסות – כל המידע והגיבוי עובר הצפנה ודחיסה לפני שעובר לענן, המידע שמאוחסן בענן הוא ידע מוצפן בלבד, בנוסף על כך ישנו מנגנון ויסות שדרכו ניתן להגדיר תעבורת רשת בזמן הגיבוי.

אימות תקינות נתונים בענן – במטרה שהגיבוי שהמידע שעובר בגיבוי יהיה תקין, לאחר הגיבוי מתבצעת בדיקת תקינות שמוודאת שהמידע תקין והאם ישנום בעיות בידע שהועבר.

תצורה עבור אחסון נתונים – ניתן לקבוע תצורה של מדיניות לגבי גיבויים, כלומר שמירה של טווח גיבויים והתראה במקרה של חריגה ממספר הימים שבהם ניתן לבצע גיבוי.

כך נראה ממשק ה-Microsoft Online Backup Service ב-Windows Server 8.

image

image

image

במאמר הבא  נסקור את התהליך של הגדרת השרת, איך מחברים לשירות הענן, גיבוי ושחזור.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *