מה חדש ב-Windows Server 8 Beta מאמר 4

אפריל 11, 2012

במאמר 4 בסדרה של מה חדש ב-Windows Server 8 Beta אני רוצה להתמקד בעוד תכונה שנקראת PowerShell Web Access. כיום PowerShell נחשב לממשק ניהול מתקדם, נוח (כן, למרות הפקודות) ואט אט יותר ויותר מנהלי רשת משתמשים בממשק, מריצים פקודות shell, בין אם זה בטכנולוגית Exchange Server, Hyper-V, System Center ועוד.

Windows PowerShell Web Access in Windows Server 8 Beta מאפשר לנהל שרתי Windows Server 8 מכל מקום ובכל זמן, כל זאת בגלל ש-PowerShell Web Access רץ על גבי IIS ונותן לנו את האפשרות להריץ את ה-PowerShell Web Access מתוך ממשק Web, ה-IIS מתפקד בתור Gateway ודרכו מתחברים ל-PowerShell.  בנוסף PowerShell Web Access  מאפשר לבצע חיבור לכמה שרתים (multi-machine management) ולבצע ניהול של PowerShell.

 

image

PowerShell Web Access מאפשר להתחבר מתוך web application כגון: HTTPS, Javascript בלבד. אין אפשרות כרגע להתחבר מתוך Mobile Devices.

מה קורה עם אבטחת מידע? לאחר התקנת PowerShell Web Access מגדירים Authorization,Site Security ו-Forms. כמו כן אפשר לפבלש (לפרסם) את האתר עם ISA/TMG. (עוד על PowerShell Web Access ואבטחת מידע במאמר הבא).

לסיכום, במידה ו-PowerShell זאת טכנולוגיה שהיא זרה לכם, אני ממליץ ללמוד PowerShell ולנהל את ה-IT בצורה קלה ונוחה יותר.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *