אודות

מי אני?

שמי משה קפלן ובעשרים השנים האחרונות (כן אני נמצא בתחום מגיל צעיר יחסית) אני בונה, עושה, מנהל ומייעץ בתחום שאנחנו קוראים לו Scale.

Scale הוא הנקודה העדינה שבה אתה מבין שצריך להוציא פי 10 (או יותר…) מהמערכת הטכנולוגית שלך על מנת לעמוד ביעדים העסקיים. על מנת לעמוד ביעדים שאפתניים כאלו צריך לראות את התמונה כולה: הטכנולוגיה הקיימת, הסביבה העסקית בה מצוי הארגון, תהליכי הפיתוח והמוצר והתמהיל האנושי, ולבנות תכנית ולממש אותה.

התוכנית צריכה לכלול יעדים קצרי טווח (Low hanging Fruits) ומטרות ארוכות טווח, וכמובן להיות אפשרית לביצוע כתלות ב – DNA של הארגון והאתגרים שהוא עומד בפניו, יתכן שהיא תכלול שינוי בתהליכי הפיתוח (SCRUM, CD), האיכות (אוטומציה), התשתיות (DevOps ו – Co-location או Cloud), הדרישות מהשיווק (Lean) וחיבור ללקוחות, או שהיא תתמקד בשינויים שנדרשים בליבת המערכת הטכנולוגית. לבסוף התוכנית צריכה לכלול תוכנית זמנים ולהתבצע בצורה נכונה לעמוד במטרות העיסקיות.

במה עוסק הבלוג?

הבלוג הפתוח למנהל הפיתוח כשמו כן הוא: מקום שבו אפשר להחליף דעות על תהליכי פיתוח (SCRUM, Agile, Waterfall, CD, Kanban), אתגרים בארגונים שמשפיעים על הפיתוח (ניהול משברים, צמיחה מהירה), ניהול פרויקטים (אסטרטגיה, שינויים), ניהול מוצר, כיצד השיווק משפיע על הפיתוח (השקות), ארכיטקטורה של מערכות, התפר העדין בין פיתוח, תשתיות, QA ושאר הגופים בארגון.

אם הנושאים האלו מעניינים אתכם, אני מאמין שתוכלו למצוא בבלוג לפחות פוסט אחד או שניים שיעזרו לכם. אם לא מצאתם, אתם מוזמנים לשלוח לי דוא"ל (תוכלו למצוא אותו בתחתית העמוד).

היכן אפשר לקבל עדכונים על פוסטים חדשים?

רישום לבלוג הפתוח למנהל הפיתוח יבטיח לכם עדכונים חדשים ישירות לדוא"ל!

היכן אפשר לקבל מידע שוטף בנושאי הבלוג?

בדיוק בשביל זה פתחנו עמוד Facebook עם עדכונים שבועיים על מאמרים ונושאים חמים בתחום:

במה אני יכול לעזור לכם?

בימים אלו אני מייעץ ומרצה בנושאים בהם עוסק הבלוג. אם אתם מעוניינים להעזר בי, אל תהססו לפנות: moshe.kaplan at brightaqua.com

למי עזרתי בעבר?

כפי שכתבתי למעלה, ארגונים שחווים שינוי עסקי המחייב התאמה טכנולוגית לכך נהנו ונהנים משירותי. תוכלו למצוא בינהם חברות אינטרנט (Conduit, Rounds, Peer39/DG, Payonner, Askem), חברות ומפעילים מתחום התקשורת (בזק, גולן טלקום, אמדוקס) וגופים פיננסיים (בנק הפועלים, כלל ביטוח).

כאמור, אם זה מעניין אתם מוזמנים לפנות: moshe.kaplan at brightaqua.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *