הכר את המומחה: פנינה זינגר

4 ביולי 2007

תגובה אחת


ב- 15.7 יתקיים המפגש הראשון של קהילת מנהלי פרוייקטים שהוקמה לאחרונה ע"י פנינה זינגר, Microsoft Project MVP ובעלת חברה לניהול פרוייקטים.


"מאז הופצה הידיעה על הקמת הקהילה, הגיעו תגובות נלהבות! … בסך הכל, ההרגשה שלי, היא שהמפגשים ימלאו צורך אמיתי!"


החלטתי לשמוע במה מדובר…

מי היא פנינה זינגר?


PninaZinger

פנינה זינגר היא בעלת חברה המתמחה בניהול פרוייקטים והטמעות EPM.

את הידע הרב שצברתי בתחום למדתי בעצמי כמציאת מענה לדרישות המגיעות מהלקוחות שלנו. בכל יום אני מגלה רעיונות חדשים ושיטות חדשות, וזה מה שהופך את המקצוע שלי למעניין – כל יום שונה מקודמו, אין שיגרה ואין שחיקה!

לפני כארבע שנים הוצאתי את ספרי הראשון (MS-Project 2003 – ניהול פרוייקטים ארגוניים), והשנה הוצאתי את ספרי השני (MS-Project 2007 Professional & Server – The Practical Approach). אפשר למצוא אותם על שולחנות של ראשי צוותים, מנהלי פרוייקטים, PMO, וסמנכ"לי פיתוח – הספר משמש ככלי עבודה יומיומי והפך לסטנדרט בתחום ניהול הפרוייקטים, והסיפוק ע נ ק !!!

וכיום, אני מנהלת את קהילת מנהלי הפרוייקטים שמתחילה את פעילותה בחודש הקרוב.

בעבר היו קהילות שעסקו בהטמעת Project Server – למה צריך עוד קהילה בנושא?

הקהילה הזאת היא קהילת מנהלי פרוייקטים ומביאה איתה תפיסה חדשה.
המטרה היא לתת ערך מוסף למנהלים באספקטים שונים של עולם ניהול הפרוייקטים, כמו מתודולוגיות לניהול פרוייקטים, ניהול סיכונים, ניהול פיננסי של הפרוייקט, מיומנויות מו"מ, קצת פוליטיקה ארגונית ועוד נושאים מעניינים שנראה לנכון לשלבם ושיתבקשו על ידי משתתפי הקהילה.
מטרה נוספת, מעבר להרצאות ודיונים, היא ליצור מקום מפגש למנהלי פרוייקטים מתחומים שונים, לאפשר להם לשתף מידע, להחליף רעיונות וליצור Networking.

תחום ניהול הפרוייקטים, פונה לקשת רחבה מאוד של בעלי תפקידים בחברות ולקשת רחבה של סוגי חברות: חברות הי-טק, סטארט-אפים, חברות תקשורת, תעשייה בטחונית, מפעלים, חברות בנייה ועוד.

מאיפה בא לך הרעיון להקים את הקבוצה הזאת או לחדש את פעילותה?

בשנים האחרונות אני מעבירה סדנאות, ימי עיון ובתים פתוחים רבים בשיתוף עם Microsoft בסגנון "סדנאות לימודיות" – המשתתפים יוצאים עם ערך מוסף מקצועי ולא הרבה תוכן פירסומי. התגובות למפגשים היו מצויינות, כך שהקמת קהילת מנהלי פרוייקטים היה מהלך טבעי.

מאז הופצה הידיעה על הקמת הקהילה, הגיעו תגובות נלהבות! אנשים מעוניינים להיות מעודכנים לגבי המועדים והתכנים, הביעו התעניינות בנושאים שונים להרצאות וחלקם ביקשו לקחת חלק במפגשים כמרצים. בסך הכל, ההרגשה שלי, היא שהמפגשים ימלאו צורך אמיתי !

האם התכנים יתמקדו בשימוש ב-MS-Project וב-Project Server, או שיעסקו גם בנושאים פחות טכניים?

אז כאן הוא הייחוד של הקבוצה. הדגש הוא על אותן "מיומנויות רכות" כמו מתודולוגיות ניהול פרוייקטים והפסיכולוגיה שבניהול פרוייקטים וגם על החיבור שלהם לתכנים טכניים. לדוגמה: נושא ההרצאה הראשונה הוא ניהול סיכונים ומתייחסת להיבטים שונים של ניהול סיכונים ועקרונות מנגנון הכלת האי וודאות בפרוייקטים. בסיום ההרצאה, אני אציג את מודול ניהול סיכונים של Project Server.

הרצאות עם דגש טכני יותר יתקיימו במסגרת הסדנאות וההכשרות אותן אני מעבירה במייקרוסופט.

מי ירצה בהרצאות ?

מגוון מרצים בעלי התמחויות שונות בעולם ניהול הפרוייקטים, מנהלי פרוייקטים עם תובנות וסיפורים מעניינים מעבודתם, PMO (Project Management Officers) ואני.

אותי שכנעת. איפה נרשמים, ואיך מתעדכנים על מפגשי הקבוצה?

קודם כל מומלץ להכנס לדף הקהילה באתר מיקרוסופט, שם ניתן להרשם לקבלת התראות על מפגשי הקבוצה. ניתן גם למצוא שם את פרטי המפגש(ים) הבא(ים) – לדוגמא המפגש הקרוב. בנוסף, מומלץ להתעדכן בבלוג קהילות המשתמשים לגבי קהילות נוספות שיכולות להיות מעניינות.

דף האירועים באתר P.Z. Projects מכיל רשימת קורסים וימי עיון שמומלץ להתעדכן בהם מדי פעם.

פנינה, שיהיה בהצלחה!

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. עפר5 ביולי 2007 ב 10:59

    למדתי אצל פנינה MS-Project ונהניתי מאוד, גם מהלימוד וגם מהתוצאה. היא הצליחה להסביר לי בפשטות נושאים שהתקשיתי איתם במשך שנים (בעיקר סביב resource leveling). תודה רבה פנינה – ובהצלחה!

    עפר

    הגב