הצצה ל-Windows 10 Tech Preview

13 בNovember 2014

אין תגובות

אני יודע שרובכם הגדול לא אוהב לרוץ ולהתקין גרסאות Beta ומעדיפים לתת לאחרים “להתלכלך” או אומרים “נחכה שיהיה יציב”.
בסדר גמור. אני מודה שאני מאלה שלא יכולים להתאפק וחייבים מהרגע הראשון כבר לראות מה חדש.
סיבה מספיק מוצדקת לעשות זאת זה כבר עכשיו לראות מה לא נראה טוב, לא ידידותי או שניתן לשיפור וע”י השתתפות בתוכנית Windows 10 Insider Program וכבר עכשיו להצביע ולהשפיע על איך תראה מערכת ההפעלה הבאה שלנו.

קבלו הצצה לפיצ’רים האהובים עלי שאני בטוח שרלוונטיים לכל משתמש Windows באשר הוא:

Start Menu

מה לא אמרו עליו… סביר להניח שהייתי עשיר אם הייתי מקבל שקל על כל פעם שאמרו לי “ה-Start Screen הוא לא מתאים למחשבים. מילא לטאבלטים”. איכשהו זו הפכה לדעה הרווחת בשוק גם עבור אלו שרק ראו את Windows 8 ואפילו לא ניסו אותו.
אני אישית מצאתי את ה-Start Screen הרבה יותר פרקטי מה-Start Menu ואני משתמש בלפטופ ללא אפשרויות טאץ’, אבל אני לא אנסה לשכנע אתכם. מה זה משנה כבר? Microsoft לא השאירו לנו מקום לתלונות.
ב-Windows 10 קיבלנו את השילוב המנצח! Start Menu עם כל מה שהכרנו ואהבנו ב-Windows 7 כולל איזור אישי עבור מי שאוהב את ה-Tiles עם כל מה שהוא כולל. יישומים מה-Store, אייקונים בגדלים שונים, Live Tiles וגם עוד שיפור חשוב – יישומים מודרנים כבר לא נפתחים רק במסך מלא ואנחנו יכולים לשנות את הגודל שלהם ללא מגבלה.
אם אתם משתמשים בהתקן עם טאץ’ ובכל זאת העדפתם את ה-Start Screen אפשר לחזור אליו ולשלוט בצורה נוחה על איך אנחנו רוצים שיראה כל תפריט Start עבור כל הארגון.

Windows 10 Start Menu

Windows Explorer

לאלו מכם שלא עברו ל-8.1, Windows Explorer עבר שינוי פנים משמעותי ע”י ממשק ה-Ribbon המוכר לנו ומשפר את הפרודוקטיביות בעבודה עם קבצים ותיקיות באופן שבו קשה לחזור אחורה. ב-10 אותו ממשק אפילו שופר באפשרויות חדשות וע”י קישור חדש בשם Home, שמביא לנו תיקיות העבודה, הקבצים הנפוצים והתיקיות הנפוצות שאיתן עבדנו ומרכז את כל העבודה השוטפת שלנו בחלון אחד. כל כך נוח שאין סיבה להיכנס לכוננים…

Task View + Virtual Desktops

אין מישהו שלא משתמש ב-Alt-Tab לעבור בין חלונות פתוחים.
ב-Windows 10 כפתור ה-Task View לא רק שמאפשר לנו מעבר נוח יותר על מסך גדול וברור בין כל החלונות שלנו, אלא גם מאפשר אפילו עבודה בכמה שולחנות עבודה!
כן כן… ב-Linux ו-MAC זה קיים כבר ממזמן. גם את זה שמעתי לא מעט, ועכשיו הגיע הזמן של Microsoft להוסיף את האפשרות הזו.
למה זה טוב? אם אתם רגילים לעבוד עם המון יישומים פתוחים – כך תוכלו לבצע סדר משמעותי בעבודה ע”י פתיחת מספר שולחנות עבודה (תחת אותו Session) ולהחליט איזה יישומים אתם רוצים בכל אחד משולחנות העבודה.
זו גם אפשרות מעולה למי שעובד עם Multi-Monitor, וגם, נניח ואתם רוצים לשתף את המסך שלכם לצורך מצגת או סיוע מרחוק – במקום “לנקות” את שולחן העבודה הנוכחי שלכם, אתם יכולים פשוט לפתוח שולחן עבודה וירטואלי נוסף שריק מכל היישומים הפתוחים ולבצע את החיבור אליו.

Windows Explorer

New CMD Features

אחרי הרבה גרסאות – הוא שודרג!
חלון ה-Command Prompt ו-PowerShell עברו מהפך וסוף סוף הם מתנהגים כמו כל אפליקציה אחרת ב-Windows.
שזה אומר שאפשר לשנות את גודל החלון, כולל להרחיב על מסך מלא; אפשר להעתיק ולהדביק תוכן עם קיצורי ה-Ctrl המוכרים לנו, ואפשר לסמן שורות שלמות מבלי להתעצבן תוך כדי…
ללא ספק שינוי מתבקש שאפשר רק לברך על בואו
CMD Enhacements

Notifications

נוסף חבר חדש לשורת המשימות – Notification Center, שהוא מרכז את כל ההתראות או הפעולות האחרונות שעשיתם ב-Windows. בין אם ערכתם מסמך, קיבלתם דואר, התקנתם או פתחתם אפליקציה ועוד…
מעבר לכך שמדובר ב-Event Viewer ידידותי למשתמשים, כל שורה היא גם קיצור דרך. מה שיכול להחזיר אתכם בקלות לדברים האחרונים עליהם עבדתם במקום לשחזר את הפעולות האחרונות שלכם או עבור בין המון חלונות פתוחים.
Windows 10 Notifications

New Aero Snap

כמעט באותו נושא, אחד הפיצ’רים שהכי אהבתי ב-Windows 7 והיום אני משתמש באופן שקוף הוא ה-Aero Snap, או בשפה שלי – הצמדת חלונות לצדדים.
ברוב המקרים שאני מצמיד חלון לצד אחד של המסך הוא בשביל לעבוד על חלון שני זה לצד זה. לכן אפשרות זו שופרה ב-Windows 10 והפכה להיות אינטואיטיבית יותר. ברגע שאני מצמיד חלון לצד אחד, חלון זהה לזה של Alt+Tab מציע לי בצורה נוחה איזה חלון אני רוצה לעבוד בו בצד השני.
עוד שיפור יפה הוא שעכשיו ניתן להצמיד 4 חלונות שונים במקביל.

Aero Snap

משהו חשוב נוסף! בחזון של בניית Windows 10 – פלטפורמה אחת שתתאים לכל סוגי ההתקנים. מטלפון נייד, טאבלט, מחשב שולחני ואפילו XBOX.
הבשורה פה היא בעיקר למפתחים, אבל לא רק. כל יישום שנכתב עבור Windows 10 ידע לעבוד לא משנה מאיפה נפעיל אותו.
אז כפי שברור לכולכם – זו רק ההתחלה ויש עוד הרבה גרסאות ו-Builds לפנינו עם המון פיצ’רים חדשים בתכנון.

תמיר לוי
CTO
Agile IT

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *