עוברים להתקנה ופריסה פשוטה של Office באמצעות Office 365 Pro Plus Click-To-Run

28 בJune 2014

אין תגובות

עד היום, כאשר אנחנו מתכננים הפצה של חבילת Microsoft Office בארגון שלנו אנחנו בד”כ מורידים את ההתקנה מאתר הרישוי שלנו. ההתקנה המוכרת לנו מבוססת על טכנולוגיות ההתקנה של מיקרוסופט (MSI) ובד”כ על מנת להתאים את החבילה לארגון אנחנו מבצעים התאמה באמצעות הרכיב שנקרא Office Customization Tool (OCT).

ההגדרה באמצעות ה-OCT היא מעולה, מאפשרת לנו דינאמיות וקביעת הגדרות עוד טרם ההתקנה.
החבילה בתצורה הזו מותאמת למחשבי הארגון והיא מבוססת על אקטיבציה באמצעות KMS, MAK או ADBA ובנוסף היא מהווה פתרון להפצת Office במחשבים שלנו וברשתות הסגורות.

כעת שחבילת Office 365 Pro Plus יצאה לאוויר ישנן דרכים חדשות להטמעה אותן נסקור במאמר זה.

מהן הבשורות החדשות בחבילת Office 365 ProPlus

כיום, במגמות ה-Devices & Services וה-BYOD המתגברות שכוללות שימוש בשירותי הענן ומגוון מכשירים עבור כל משתמש, ישנם צרכים חדשים שיש לתת עליהם מענה כמו: מהירות הפצה, יעילות התקנה וגמישות גם ברמת משתמש הקצה וגם מעמדת הנהלת ה-IT בארגון.

כאן למעשה נכנסת חבילת Office 365 Pro Plus בעלת כמה מאפיינים ייחודיים:

א. מבוססת Click-To-Run ו- Application Virtualization

ב. אקטיבציה מבוססת Office 365 Subscription

ג. תמיכה בהפעלת גרסאות במקביל

ד. ניהול יעיל והפצה מהירה במגוון ממשקים

היתרונות בטכנולוגיית Click-To-Run

החבילה, המבוססת Click-To-Run כשמה כן היא. כאשר משתמש בעל רישוי Office 365 ייגש לפורטל האישי שלו, הוא יוכל להוריד את חבילת האופיס (Office 365 Portal à Settings à Software) ובהרצה אחת פשוטה כלל החבילה תיפרס על המחשב וזאת תודות ליכולות ה-Application Virtualization באמצעותה החבילה ארוזה.

אותו המשתמש, היות והוא מחזיק ברישוי Office 365, יוכל להתקין ולהשתמש בחבילה ב-5 Devices שונים וליהנות מחוויית המשכיות שלא הכיר קודם. לדוגמה: פתיחת מסמך, עצירה במקום מסוים, פתיחתו ב-Device אחר ולהמשיך מהמקום בו הפסיק. (מדהים לא?!)

clip_image002

כמו כן, טכנולוגיית App-V מאפשרת לנו לעקוף בעיה אחת מהותית שבד”כ מעכבת פריסת חבילת Microsoft Office בארגון, והיא בעיות התאימות לעבודה הקיימת.

Office 365 Pro Plus בתצורת Click-To-Run מאפשר לנו עבודה בו זמנית על כמה גרסאות Office במקביל כך שאני יכול לספק לארגון שלי את כל היתרונות שיש ב-Office 2013\365 ועדיין לאפשר להם לעבוד בגרסאות קודמות כאשר יש חוסר תאימות. חשוב לציין שלאורך זמן זה אינו פתרון מומלץ אלא מעקף עד לפתרון בעיות התאימות ומעבר לעבודה מלאה עם Office 365 Pro Plus

clip_image003

כאיש IT, כיצד אוכל לנהל את פריסת Office 365 בארגון שלי?

בחבילת Office Pro Plus 365 אנו כבר לא נשתמש ב-OCT אלא ב-Office Deployment Tool (ODT) [להורדה]

ברגע שנוריד ונפעיל את ODT יופיע לנו קובץ Setup וקובץ XML.

בקובץ ה-XML נוכל להגדיר בדיוק אילו מוצרים מתוך חבילת ה-Office אנו רוצים שיהיו לבסוף אצל המשתמש.
אני לדוגמה ערכתי את קובץ ה-XML כך שאני מיד אקבל את חבילת ה-Office המורחבת ואת מוצר ה-VISIO

clip_image005
כדי להכיר את כל המשתנים ואופן השימוש בהם בקובץ ה-XML הכנסו למאמר ה-TechNet הבא

ברגע זה, אני יכול להריץ את קובץ ה-Setup באמצעות שורת פקודה לפעולת התקנה באמצעות
Setup.exe /configure configuration.xml
תוך דקות בודדות כבר אוכל להתחיל להשתמש ביישומי ה-Office השונים שלי כיוון שבתהליך Click-To-Run ההפצה עובדת בצורה של הזרמה. כלומר, הרכיבים זורמים לי למחשב ואני יכול להתחיל לעבוד עם היישום עוד לפני שההתקנה הושלמה לגמרי ללא דאגה.

בנוסף, אם ישנם מחשבים עם רוחב פס נמוך או שארצה להפיץ את היישום ממקור רשת או מקומי, אני יכול להריץ את אותה הפקודה רק עם מתג ה-Download שיוריד את כל ההתקנות לשרת הקבצים ולכוון בקובץ ה-XML את ה-SourcePath למיקום הנבחר.

לבסוף, אם תהליך ההטמעה מוכר לכם, אתם וודאי שואלים היכן ההגדרות של היישומים כפי שהיה לי ב-OCT?
אז כעת כלל ההגדרות יבוצעו אך ורק דרך Local Policy\Group Policy כדי לאפשר ניהול גמיש והחסרה בקיבעון של הגדרות שעשויות להשתנות בעתיד.

גם נושא העדכונים מקבל מתיחת פנים כאשר חבילת ה-Office 365 מקבלת עדכונים משירותי Microsoft Office 365 כאשר הם זמינים אך כאנשי IT אנו יכולים גם להגדיר זאת בצורה פנימית.

ההגדרה בצורה הפנימית היא ע”י הורדת ה-Builed העדכני בצורה שפירטתי קודם (עם מתג ה-Download) למיקום רשת המוגדר בקובץ ה-XML במשתנה ה-UpdatePath. כך החבילות יתעדכנו ע”פ החלטתו של הארגון וגם בכוחו של מנהל הרשת לקבוע את העדכון באמצעות דחיפה עם מערכות הפצה כמו System Center Configuration Manager או Windows Intune.

לסיכום

יש כאן הרבה אינפורמציה (ויש עוד שלא פירטתי), אך השינוי כולו נועד כדי למזער עבודה בהפצה ופריסה של Micorosft Office בארגון שלכם ולמשתמשים בודדים.
מניסיון, ההפצה היא קלה, זריזה וגמישה! ממש Agile!

אורי הוסיט

הכותב הינו מנהל צוות היועצים בחברת Agile IT ו-System Center Cloud and Datacenter Management MVP

 

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *