סקירה של System Center Configuration Manager 2012 RC

3 בNovember 2011

שלום לכולם

כאן שוב ניצן מצוות יועצי התשתיות של חברת Agile .

sccm2012

לפני כמה ימים שחררה חברת Microsoft את Control Manager 2012 RC1 כחלק משירותי התשתית שלה – System Center – להעצמת חוויות המשתמש לשליטה ובקרה של סביבות ניידות, פיזיות ווירטואליות.

צעד ראשון – מה זה SCCM2012

System Center Configuration Manager 2012 הינה תשתית אחידה לספק, לנהל ולשלוט בחוויית המשתמש בסביבות ניידות, פיזיות ווירטואליות.
Configuration Manager 2012 מגביר את היעילות והאפקטיביות של אנשי הIT, מספק שליטה ובקרה של חווית המשתמש בהתבססות על הזהות הארגונית שלו, התקשורת וכמובן התקן הקצה שבו הוא משתמש באמצעות כלי ניהול פשוטים יותר ויכולות אכיפה משופרות.

יתרונות המערכת

העצמת משתמשים:

Configuration Manager נותן למנהלנים את היכולת לאפשר למשתמשים להיות יותר יצרניים בזכות סביבת עבודה אופטימלית היכן שהם יהיו ובאיזה התקן שהם ישתמשו

· החופש להשתמש – Configuration Manager 2012 נותן למשתמשים את החופש להשתמש באיזה התקן שהם צריכים כדי להישאר יצרנים ולך כמנהלן נשארת היכולת לשמור על הסביבה מאובטחת.

· מאפשר למגוון רחב של מוצרים להתחבר לשירותי Exchange Active Sync, כולל Windows Phone 7, Android, iOS ו-Symbian.

· בנוסף, המערכת מספקת דו"ח מקיף לגבי תאימות ההתקנים בממשק יחיד.

לגשת ליישומים מכל מקום, גם בשירות עצמי

· Configuration Manager 2012 מאפשר למשתמשים להיות יצרנים מכל מקום.

· המערכת מזהה את יכולות הרשת שבה נמצא כל משתמש וקובעת מה הדרך הכי טוב להפצת התוכנה עבורו: התקנה מקומית, App-v או Presentation server.

· בשילוב עם Citrix XenApp גם משתמשים שעובדים בתשתית שאינה מייקרוסופט (Linux, Mac ועוד) יכולים לגשת ליישומי החברה ולהנות מהיכולות המדהימות של Configuration Manager 2012

· משתמשים רגילים בחברה יכולים להפיץ אליהם לעמדה יישומים בצורה מאובטחת מכל מקום באמצעות קטלוג אינטרנטי פשוט. המשתמשים יראו רק את היישומים שהם מורשים להשתמש בהם.

תשתית ניהול אחידה ופשוטה

· Configuration Manager 2012 מפשט את ההטמעה של סביבות וירטואליות בעזרת כלי אחד שמאפשר לך לנהל ולספק אפליקציות לכל המחשבים, עמדות הקצה הרזות והמחשבים הווירטואליים.

· Configuration Manager 2012 מפשט את ניהול האבטחה והתאימות של עמדות הקצה בעזרת מיזוג עם תשתית הניהול של Endpoint Protection 2012 (מגיע אף הוא בחבילת הSystem Center 2012) המערכת מספקת פתרון מרכזי עבור איתור תוכנות זדוניות, תיקון כשלי אבטחה, וניהול עדכונים תוך התמודדות עם מערכות שאינן נתמכות באופן ישיר.

· באמצעות כלי נוסף של System Center שנקרא Service Manager 2012, Configuration Manager2012 משפר את שביעות הרצון של המשתמשים ומשחרר את אנשי הHelpDesk.

· ממשיכה לספק ניהול מקיף הפצה של מערכות הפעלה, ניהול עדכונים, ואכיפת הגדרות תוך תמיכה יוצאת מן הכלל בWindows

· מקל על ארגון משימות ניהול יומיות לפי תפקיד, המאפשר למנהלנים להגדיר יישומים פעם אחת עבור מספר התקנים. כמו כן מאפשר המשכיות אכיפת ההגדרות בצורה אוטומטית להתקנים לא תואמים ולהתקנים תואמים במינימום זמן השבתה.

· משפר את יעילות התשתית באמצעות איחוד של תפקידי השרת, הפחתה של שיהוי מידע (Data Latency) ושיפורים מורחבים.

עד כאן להפעם,

בשבוע הבא אפרסם כאן מדריך התקנה צעד-אחד-צעד לConfiguration Manager 2012

 

clip_image004

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *