ניהול עדכונים באמצעות System Center Virtual Machine Manager 2012

10 בספטמבר 2013

IMG_3964_169D3435

 

 

 

 

מאת: לאון שפריצקי

 

System Center Virtual Machine Manager 2012 כולל כעת פתרון לניהול עדכוני Windows בשרתי Hyper-V. זה אולי נשמע קצת מוזר מכיוון שכבר קיימים פתרונות לניהול עדכונים כמו שרתי WSUS ו-Configuration Manager, אולם פתרון זה מאפשר להפריד באמת בין ניהול עדכוני Windows עבור השרתים הפיזיים לבין ניהול העדכונים בשרתי ה-Hyper-V. הצורך נובע מהעובדה שעדכון אוטומטי של שרתים מארחים (כפי שחלק מהארגונים מבצעים) תגרום לאי-זמינות של שירותים רבים בארגון, מאחר והשבתה של שרת מארח בצורה לא נכונה, תגרום לנפילה של שרתים מתארחים.

הפעלת התכונה

לצורך הפעלת פתרון ניהול העדכונים נדרשים התנאים הבאים:

  • שרת WSUS 3.0 אחד (ורק אחד) עם 64 SP2 ביט המשמש כ-root . ניתן להתקין אותו על אותו שרת של ה-VMM או על שרת רחוק.
  • אם אתם מתקינים את שרת ה-WSUS על מכונה שונה מזו של שרת ה- VMM עליכם להתקין את קונסול הניהול של WSUS על שרת ה- VMM.

מרגע שה-WSUS מוכן וה- VMM מחובר אליו, ה- VMM משתלט על ה-WSUS. זה אומר שאין צורך לנהל את ה-WSUS משרת ה-WSUS. ה- VMM לוקח שליטה על ניהול ה-WSUS. ה- VMM גם יוצר לעצמו קבוצה ב-WSUS. אם אתם צריכים לערוך שינויי תצורה ב-WSUS, בצעו אותם מהקונסול של ה- VMM ולא מהקונסול של WSUS.

ניהול עדכונים באמצעות System Center Virtual Machine Manager 2012

 

 

 

 

 

 

 

ניהול ה-Baseline-ים

Baseline הוא בעצם קבוצה של עדכונים המוגדרים כתיקוני חובה בסביבת שרתי ה-Hyper-V.

ניהול עדכונים באמצעות System Center Virtual Machine Manager 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יכול להיות לכם Baseline אחד או מספר Baseline-ים. ניתן להקצות את ה-Baseline-ים לשרת Hyper-V , לקבוצות שרתים מארחים (Host Groups) או לאשכולות שרתים מארחים (Host Clusters). בנוסף ניתן להקצות Baseline לשרת ספרייה, לשרתPXE , לשרת עדכונים ולשרת ה- VMM עצמו, אולם לא ניתן להקצות Baseline –ים לשרתים רצים או לכאלה השמורים בספרייה.

סריקה ותיקון (Remediation)

מרגע שה-Baseline מוקצה לשרת מארח, יופיע השרת בממשק המשתמש כ-"ממתין לסריקה". לאחר שהשרת המארח נסרק, יהיה סטטוס התאימות (Compliance) שלו הסטטוס המצטבר של כל ה-Baseline-ים שהוקצו לו. סטטוס התאימות של שרת מארח הוא גם ברמת העדכון וגם ברמת ה-Baseline.

תיקון היא הפעולה שמביאה את השרת לתאימות באמצעות התקנת העדכונים החסרים. אם אינכם מעוניינים להתקין את כל ה-Baseline אתם יכולים לסמן מספר עדכונים שהשרת פטור מהם . לצפייה במצב התאימות, לחצו על Compliance בתצוגת ה-Fabric.

ניהול עדכונים באמצעות System Center Virtual Machine Manager 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

עכשיו, מה לגבי תיקון (עדכון) אשכול של שרתיHyper-V ?

בעיקרון, לפני עדכון המארח באשכול של Hyper-V מועבר למצב תחזוקה שבמסגרתו הוא "מפונה" באמצעותLive Migration . העדכונים החסרים מותקנים, המארח יוצא ממצב תחזוקה, ותהליך התיקון ממשיך למארח הבא. ניתן לעדכן את כל האשכול בצורה אוטומטית. קיימת גם אפשרות לבחור רק מארח/ים מסוימים ולא את כולם.

הערה: קיימת תמיכה גם באשכול של שרתיWindows Server 2008 Hyper-V , אולם הואיל ו-Windows Server 2008 אינו תומך ב-Live Migration, המכונות הווירטואליות הרצות באשכול נשמרות לפני עדכון מארח.

ניהול חריגות

חריגות מאפשרות לך להחריג מכונה מסוימת מתיקון או עדכון. פונקציה זו מאפשרת לך להמשיך ולהחיל את עדכוני ה-Baseline על אותה מכונה ספציפית, אולם למנוע עדכון העלול לגרום נזק ליציבות המערכת. כך שלמרות שהתיקון המסומן כחריג לא יוטמע בשרת המארח, השרת עדיין יהיה תואם ל-Baseline.

להורדת גרסת נסיון – לחצו כאן

לאון שפריצקי הוא מומחה מחשוב עם ניסיון של כ-16 שנים. ההתמחות העיקרית שלו וירטואליזציה של שרתים בעזרת טכנולוגיות של חברת מיקרוסופט. לאון משמש כ-Microsoft Regional Specialist בנושא זה משנת 2004. לאחר שחרור מממר"ם בשנת 2000, לאון עובד כמנהל פרויקטים בחברת מלם-תים.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *