פורומים חדשים לקהילות מומחי המחשוב – TechNet

15 בפברואר 2012

פלטפורמת הפורומים של  TechNet מיועדת לקהילת מומחי המחשוב בטכנולוגיות מיקרוסופט ומנוהלת על ידי חברי הקהילה בצורה עצמאית. הפורומים מהווים מקום מפגש ושיתוף ידע יחודי, אשר נועד למומחי מחשוב ומשתמשים אשר מחפשים לעזור ולהעזר אחד בשני. לאחרונה, חידשנו את האתר במספר פורומים מעניינים אשר נועדו לענות על צרכים ספציפים של הקהילה בטכנולוגית העדכניות ביותר: Windows Azure and SQL Azure, System Center, Dynamics ועוד.

רוצים להכנס מייד לעניינים? הכנסו לדף הראשי של קהילות הפורומים למומחי המחשוב והתחילו להיות פעילים בקהילה.

TechNet – קהילת מומחי המחשוב של מיקרוסופט

רשת TechNet היא רשת מומחי המחשוב של מיקרוסופט אשר קהל היעד שלה הוא אתם – אותם מומחי מחשוב ומשתמשים אשר חיים ונושמים את הטכנולוגיות שלנו, נותנים לנו פידבקים ועוזרים לנו לשפר ולהשתנות כל הזמן. תחת המותג שנקרא TechNet, ישנן פעילויות ומוצרים רבים: הבלוגים של חברי קהילת TechNet, מנויי TechNet אשר זכאים להוריד מגוון מוצרים, מגזין TechNet ועוד המון המון דברים אחרים.

אתר הפורומים של  TechNet הוא למעשה פלטפורמה עולמית אשר נכון להיום תומכת ב-16 שפות שונות וביניהן כמובן עברית. פלטפורמת הפורומים נועדה לאפשר למומחי המחשוב לבנות קהילה סביב מוצרים וטכנולוגיות מיקרוסופטיות בשפה המקומית ולהשתלב בשאר הפעילויות המקומיות לקהילת מומחי המחשוב. הפורומים של TechNet ישראל הם חלק מפלטפורמה זאת והם מכילים מגוון פורומים בעברית המיועדים לקהילת מומחי המחשוב המקומית. כל פורום מיועד להתמחות בקהילה ספציפית ובמוצר/טכנולוגיה מסויימים. למשל, פורום Azure המתמקד בטכנולוגיות הענן של מיקרוסופט או פורום Dynamics שעוסק במשפחת מוצרי ה- ERP וה- CRM של מיקרוסופט.

כל פורום ברשת TechNet מנוהל על ידי מוביל קהילתי, בדרך כלל מומחה בתחום הספציפי, אשר נועד לנתב את פעילות הפורומים לאפיק הרצוי, לעזור לענות על שאלות גולשים אם צריך, לתרום מנסיונו וגם אם צריך להיות הגורם המקשר בין חברת מיקרוסופט לבין הקהילה שאותה הוא מוביל.

הפורום הוא המקום האידיאלי לשתף ולקבל מידע, להתעדכן בחידושים ובדיונים מעניינים ולשאול שאלות. שימו לב שהפורום הוא חלק ממגוון פעילויות לקהילת המפתחים שאנו מקיימים במיקרוסופט: מפגשי משתמשים, הרצאות, קורסים, ימי עיון ועוד שלל פעילויות.

הפורומים לקהילת מומחי המחשוב הישראלית באתר TechNet

בשונה מפורומים אשר נועדו לתת שאלות ותשובות בלבד או פורומים בחו”ל וכו’, הפורומים העבריים של TechNet ישראל מיועדים לשמש כבית חם למומחי מחשוב ישראלים, כמקום מפגש שמשתלב כאמור בפעילויות אחרות ובהכרת אנשי הקהילה והפעילים מישראל. בחלק מהפורומים תוכלו לראות מומחי מחשוב אשר פגשתם אולי באירוע האחרון שהיה, תוכלו לשאול שאלות שקשורות לבעיות ספציפיות שמשתמשים מקומיים חווים, תוכלו לשמוע על אירועים מעניינים שמתרחשים בביצה המקומית ובקיצור – דברים רלוונטים וייחודיים לקהילת מומחי המחשוב הישראלית.

לאחרונה, בוצעו שינויים נרחבים במבנה קהילות הפורומים של TechNet ישראל: עדכנו ורעננו את מבנה הפורומים ואת המנהלים, בהתאם לפידבקים שקיבלנו מהגולשים ועל מנת להתאים את המבנה לטכנולוגיות העדכניות ביותר שהכי מעניינות אותכם מומחי המחשוב והמשתמשים.

אנו רוצים להציג לכם את הרשימה של הפורומים החדשים ואת האנשים המובילים אותם:

 • פורום קהילת Project
  תוכנת ניהול הפרוייקט הוותיקה והמוצלחת אשר לא מפסיקה להתחדש ולהציע כלים נוספים לייעול העבודה.
  מובילת הקהילה הוא פנינה זינגר מחברת P.Z Projects היא גם MVP שלנו אשר מנהלת את קבוצת המשתמשים הוותיקה בנושא Project וכותבת ספרים ומאמרים בנושא. פנינה תשמח לסייע לכם.
 • פורום קהילת System Center
  משפחת מוצרי System Center נועדה לאפשר שליטה נוחה יותר במשאבי הארגון באמצעות ממשק ניהול מרכזי בין אם אתם חברה קטנה וגדולה.מוביל הקהילה החדשה הוא אלון שאשא מחברת נס. אלון הוא בעל ניסיון רב בתשתיות מיקרוסופטיות והוא ישמח לעזור לכם בכל שאלה בנושא.
 • פורום קהילת Windows Server
  בפורום זה תוכלו למצוא דיונים מעניינים ולשאול שאלות בכל מה שקשור למשפחת השרתים של מיקרוסופט.
  מובילי הקהילה הם אוהד סבן מחברת High Networs ויניב תותשווילי, מקצועני מחשוב בעלי ניסיון רב בנושא שרתים. אוהד ויניב ישמחו לענות ולעזור בכל שאלה הקשורה בנושא.
 • פורום וירטואליזציה
  טכנולוגיות הוירטואליזציה של מיקרוסופט מעניינות אותכם? נתקעתם עם שאלה בנושא Hyper-V? אתי פקירי מובילת הקהילה ומקצוענית וירטואליזציה בטכנולוגיות מיקרוסופט עם ניסיון רב תשמח לעזור לכם בנושא.
 • פורום Dynamics ERP / CRM
  משפחת מוצרי Dynamics לניהול המשאבים ולקוחות הארגון צוברת משתמשים רבים ובינהם עסקים קטנים אך גם חברות ענק. אם נתקלתם בשאלות בנושא, מוביל הקהילה יניב ארד, מקצוען בנושא Dynamics ישמח לענות לכם על השאלות ולהכווין אותכם.
 • פורום Lync
  פלטפורמת התקשורת לשוק הארגוני, צוברת דריסת רגל משמעותית גם בארגונים וחברות בישראל.
  הראלי דודאי מחברת youcc וגיא בכר מחברת neway, מומחי מחשוב בעלי ניסיון רב בהטמעת ושימוש בפלטפורמה ישמחו לחלוק אתכם את הידע בנושא ולעזור לכם להטמיע ולהשתמש במערכת.
 • פורום Exchange
  שרת הדואר הוותיק רלוונטי מתמיד וממשיך להתפתח, אפילו בגרסת הענן החדשה.
  יניב תותשווילי ונתנאל בן-שושן, מומחי מחשוב עתירי ניסיו בתחום ישמחו לעזור לכם בבעיות שתתקלו בהן.
 • פורום קהילת Windows Azure and SQL Azure
  טכנולוגית הענן הופכת להיות חלק משמעותי ביותר מהחזון שלנו והפורום הזה הוא המקום לשאול את כל השאלות שרציתם לדעת בנושא אותנו ומומחים אחרים, על מנת לאפשר גם לכם ולחברה שלכם לעבור יותר בקלות לענן. מובילי הקהילה הם:
  שי פרידמן מחברת CodeValue – שי הוא MVP בעל ניסיון רב בפיתוח בטכנולוגיות שונות ופעיל משמעותי בקהילת המפתחים בארץ ובחו”ל.
  יניב רודנקי מקבוצת סלע – יניב הוא יועץ בכיר בתחום הפיתוח בעל ניסיון עשיר במגוון תפקידי פיתוח וארכיטקטורה שונים.
 • פורום קהילת SharePoint
  הפורום פונה למפתחים ולמומחי מחשוב ונוגע למגוון טכנולוגית במערכת אשר נועדה לאפשר לאנשים לעבוד בקלות ביחד. מור שמש מחברת Eternity ויוני תורג’מן מחברת גארדיאן יישמחו לתרום לשאר חברי הקהילה מנסיונם בנושא SharePoint.
 • פורום קהילת SQL Server
  גם פורום זה פונה למפתחים ומומחי מחשוב ונוגע במגוון נושאים מעניינים הנוגעים לבסיס הנתונים החזק.
  עמי לוין מחברת dbsophic ומאיר דודאי מחברת Valinor, שניהם MVP’s ותיקים ובעלי ניסיון רב בכל הקשור ל- SQL Server, ישמחו לעזור לכם להכנס לעניינים בין אם הנושא חדש לכם או בין אם אתם DBA וותיקים ובעלי ניסיון. עמי ומאיר פעילים ומובילים שלל פעילויות גם בנושא גם מחוץ לעולם הוירטואלי ותוכלו לפגוש אותם בלא מעט קבוצות משתמשים והרצאות שונות בנושא SQL Server.

כמו שהנכם רואים, את הקהילות מובילים מקצוענים בעלי ניסיון אשר ישמחו לשתף מנסיונם, ללמד וגם ללמוד משאר חברי הקהילה. יש לכם כאן הזדמנות נהדרת ליצור איתם ועם מומחי מחשוב אחרים קשר ישיר באמצעות פלטפורמת הפורומים.
דבר נוסף שחשוב להדגיש הוא שמנהלי הפורומים הם רק בסיס. כל השאר תלוי בעיקר בכם ובשאר מומחי המחשוב והמשתמשים ובמידת הנכונות שלהם לשתף ולעזור אחד לשני על מנת לבנות קהילה מגובשת אשר מקדמת את כולם.

גם אתם רוצים להצטרף לקהילה?

בתהליך הרשמה פשוט וכמובן ללא שום עלות, תוכלו ליצור לעצמכם פרופיל משתמש ולהתחיל לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים מעניינים עם שאר מומחי המחשוב אשר מתעניינים באותן טכנולוגיות.
פורומים חדשים בעברית באתר קהילת המפתחים של MSDNכנסו לדף הראשי של קהילות הפורומים של TechNet בעברית ולחצו על כפתור Sign in למעלה משמאל.
אם אין לכם עדיין פרופיל משתמש, עקבו אחר ההוראות וצרו לכם אחד בקלות.

נפגש בפורומים!

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *