לפתח פעם אחת, לשחק בכל מקום. ראיון עם אלכס גולש לקראת טקאד 2010

18 באוקטובר 2010

GuyB-Postכמדי שנה, מסלול טכנולוגיות הפיתוח בטקאד שיתקיים ב- 28-30.11.2010 באילת, יתמקד בפתרון הבעיות של היום ויחשוף את הטכנולוגיות של מחר. במסלול יהיו שלל טכנולוגיות, כלי פיתוח ופתרונות, הרבה דמויים והרבה מאוד קוד!
במהלך ההכנות לכנס נפגשתי עם אלכס גולש, שיעביר השנה הרצאה מרתקת. הנה מה שסיפר לי.

אלכס, ספר לי מעט על עצמך.

clip_image001אני יועץ בכיר בקבוצת סלע ומומחה בכל הקשור לאפליקציות Smart Client, שזה אומר WPF, Silverlight ולאחרונה גם ב- Windows Phone 7 ובפיתוח משחקים באמצעות XNA. לפני קצת יותר משנה זכיתי בתואר MVP בתחום Silverlight. אפשר לומר עלי שאני אוהב לחקור כל טכנולוגיה עד רמת הביטים ועד שאני מבין אותה לא פחות טוב ממי שכתב אותה. בחיים האישיים, בעל משפחה ואבא לילדה מקסימה, ובזמני הפנוי אפשר למצוא אותי מטיס מסוקי RC, מצלם טבע וכו'.

מה הסיבה שבגללה נכנסת לעולם התוכנה? יש משהו שתמיד רצית לעשות בתחום הזה?

בתור מי שתמיד אהב לשחק משחקי מחשב, הגעתי לעולם המחשבים עם הרצון לפתח כאלו בעצמי. עם השנים למדתי שפיתוח משחקים הוא דבר כיפי, אך לא פשוט בכלל… לאחרונה גיליתי את XNA Game Studio, שמאפשר לפתח משחקים ל- PC, XBOX ועכשיו גם ל-Windows Phone 7. את כל זה עושים בסביבת .NET ובצורה כיפית ביותר!

ועל זה אתה הולך לדבר בטקאד השנה?

בדיוק! כחלק ממסלול המפתחים, אעביר הרצאה בנושא פיתוח משחקים עם XNA Game Studio 4.0, בה נראה איך בא ליטי ביטוי הרעיון של "לפתח פעם אחת, להריץ בכל מקום". לאורך ההרצאה נבנה משחק, נריץ אותו גם על ה- PC, גם על הטלפון וגם ב- XBOX! יהיה Fun!

XNA Game Studio 4.0: Code Once, Play Everywhere! PC, Xbox, Phone

XNA Game Studio 4.0 is a programming environment that lets you create games for the PC, for Windows Phone 7 and the Xbox 360 console using Visual Studio and .NET. In this session we will see how to build the real world computer games running on all platforms together!

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *