יתומים היינו ואין אב – הסתלקותו של מורי ורבי האדמו"ר מלעלוב זצוק"ל

29 בספטמבר 2009

תגיות:
9 תגובות

 


בליל יום כיפור התרחש הדבר הנורא מכל שהיינו יכולים לחשוב עליו – מורי ורבי האדמו"ר מלעלוב זצוק"ל נפטר לעולמו והשאיר אותנו יתומים ואבלים, ואין מה שינחם אותנו באבלנו.

 

 

רבי שמעון נתן נטע בידרמן - האדמו

 

 

בתמונה רואים את האדמו"ר זצוק"ל מחלק עוגת דבש בערב יום כיפור ומאחל גמר חתימה טובה לחסידיו – ואני לא אוכל לעולם לסלוח לעצמי על שפיספתי את ההזדמנות ההאחרונה לראות ולהתברך מפי הצדיק.

 

האדמו"ר היה כאבא לחסידיו כל חסיד וחסיד מרגיש שהרבי הינו האבא הפרטי שלו, בכל שאלה קלה כחמורה אנו יודעים שיש לנו את מי לשאול – וכעת אנו מרגישים כיתומים וכספינה שאבד קרבניטה.

 

אספר כאן כמה סיפורים בודדים שלא יוכלו לתאר את גדולתו וקדושתו של הרבי, אבל אולי יצליחו להעביר עד כמה אנו קשורים ומקושרים ברבי.

 

 

כשאשתי הייתה בהריון לפני שנתיים, עשתה אישתי סקירת מערכות – הרבי היה תמיד אומר שלא לעשות את הבדיקה הזאת – אשתי שכחה ועשתה, בבדיקה התגלה שיש לעובר נקודה בלב, הטכנאי אמר שנראה בדחיפות את הצילומים לרופא,

כמובן שכחסיד התקשרתי לרבי וספרתי לו מה שאמר הטכנאי, הרבי התרעם עלי מדוע עשינו את הבדיקה – ואמר לי שלדעתו לא כדאי שנראה את הצילומים לרופא.

אשתי הייתה מאוד לא רגועה ורצתה להראות בכל זאת את הצילומים לרופא, התקשרתי לרבי ואמרתי לו שאשתי לא רגועה – הוא אמר לי שאם אנחנו מאוד רוצים אנחנו יכולים להראות לרופא,

כעבור חמש דקות קבלתי טלפון מהרבי – והוא אומר לי, "אני מרגיש שלא כדאי שתראו לרופא את הצילומים ואני אומר לכם שהכל יהיה בסדר" כמובן שלא הראנו את הצילומים  לרופא וברוך השם אשתי ילדה בת בריאה ושלמה.

 

סיפור שני שברצוני לספר – הרבי שנא מחלוקת בכל מאודו הוא לא יכל לסבול כשהוא ראה או שמע על מחלוקת בין שני יהודים, לפני קרוב לעשור כשהרבי היה בחו"ל פרצה מחלוקת בין כמה חסידים, הרבי התקשר לאבי ובקש ממנו להגיד לאותם אנשים בשמו שיפסיקו את המחלוקת, אבי אמר לרבי שהם לא יקשיבו לו, אמר לו הרבי תגיד להם שאו שהם משלימים או שאני סוגר את הבית כנסת על מנעול ומפסיק להיות הרבי שלכם.

 

 

סיפור שלישי ששמעתי אתמול (מפי השמועה) הרבי היה מתגורר חלק גדול מהשנה בצפת – עקב האסטמה – בתקופה האחרונה הרבי נסע יחד עם יהודי בשם אברהם לגבול לבנון – שם הסתובב דבוק במחשבותיו במשך כמה שעות (החיילים שאלו מי זה – וענו להם שזה האדמו"ר מלעלוב) סיפור זה קרה שלושה פעמים – בכל פעם התברר בבוקר שהחיזבאללה ניסה לפגוע בחיילי צה"ל וברוך השם זממם לא הצליח.

 

 

סיפור אחרון (שאני מכיר את המעורבים באופן אישי) עורך דין ידוע בבני ברק שראייתו הלכה ונחלשה, הרופאים אמרו לו שתוך כמה חודשים הוא יהיה עיוור ואין מה לעשות, הרבי אמר לו לבוא איתו לפולין בז' שבט (הרבי נהג לערוך נסיעה פעם בשנה לקברי אבותיו) אותו עורך דין הגיע ומייד לאחר שחזר לארץ חזרה אליו ראייתו באורח פלא, סיפור נוסף על חבר שלא היה לו ילדים שבע שנים והרופאים התיאשו ואמרו שחבל על הזמן ולא יהיה להם ילדים, כשהרבי שמע זאת הוא אמר, "לרופאים ניתנה הרשות לרפאות אבל לא לייאש – הרבי אמר לו שיפסיקו את כל הטיפולים והוא מבטיח להם בן תוך שנה" – וכך היה.

 

יש אין סוף סיפורים על ישועות ומופתים אבל הנקודה היא שאנחנו מרגישים שאבד לנו אבינו – ואין לנו מנחם.

 

סיפר הגבאי שראה אותו פעם אחרונה לפני שנפטר – שלראשונה בחייו אחרי שקרא הרבי קריאת שמע לא הכין לעצמו נטילת ידיים למחרת.

 

מי יתן לנו תמורתו.

 

 


 

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

9 תגובות

 1. Rotem Bloom29 בספטמבר 2009 ב 18:07

  משתתף בצערכם עצוב לשמוע.

  הגב
 2. Avi Pinto29 בספטמבר 2009 ב 19:44

  משתתף בצערכם

  הגב
 3. חיים29 בספטמבר 2009 ב 20:05

  אוי מי יתן תמורתו.

  היית שם ביום כיפור?

  הגב
 4. Shlomo29 בספטמבר 2009 ב 20:14

  לצערי הגדול לא זכיתי לשהות במחיצתו של הרבי ביום כיפור

  הגב
 5. Moshe L29 בספטמבר 2009 ב 20:51

  ברוך דיין האמת

  הגב
 6. Maor29 בספטמבר 2009 ב 23:44

  עצוב מאוד לקרוא, אך ידוע שצדיקים גדולים נפטרים בימים קדושים.
  ברוך דיין האמת

  הגב
 7. Ella Maschiach30 בספטמבר 2009 ב 9:14

  מאוד הצטערתי לקרוא. משתתפת בצערך.

  הגב
 8. אורח15 באוקטובר 2009 ב 4:27

  משתתף בצערכם…

  אבל אני רוצה שתקחו משהו לחיים-
  כשמאמינים במשהו מסוים כל כך חזק(למשל פסל שיכול לרפאות/כדור שיכול להוריד חום שלא באמת יש בכדור הזה חומרים) אנחנו נוטים לחשוב שבאמת הדברים האלה עוזרים אבל הם לא אלה שבאמת עוזרים אלא עצם המחשבה שלנו, האמונה שלנו באותו הדבר שעזר/הוריד חום/הציל חיים וכדומה.
  למשל הכדור הזה שדיברתי עליו, אין בו שום חומר שעוזר להתרפאות אז מה עזר לנו כדי להוריד את החום??
  האמונה זה הרופא של כל אחד לכל דבר בחיים, אם תדעו להשתמש בו נכון תהיו מסוגלים להכל.

  הגב
 9. Shlomo15 באוקטובר 2009 ב 11:11

  אורח יקר –
  מה שאתה מדבר עליו הוא מושג חזק ביהדות שנקרא "אמונה זה המשכה" ופירושו הוא שכשמאמינים זה עצמו גורם לדבר להתבצע.

  בנוסף על כך יש מושג ביהדות שנקרא "אמונה פשוטה" ואנו אכן מאמינים שישנם צדיקים שיכולים לשדד בכוחם ותפילתם את הטבע הרגיל היות ש"צדיק גוזר והקב"ה מקיים"
  ואדם שעבד על עצמו כל חייו והתפלל ולמד תורה ועשה חסד וכל עצם קיומו הוא בשביל הקב"ה – בסופו של דבר מקבל את הכוחות הללו.

  הגב