אז מה חדש ב–TFS 11

27/09/2011

HTML + Images –  זה לא כלי חדש בגרסה הבאה אבל ללא ספק אחד הדברים המרגשים ביותר –> סוף סוף הכניסו את היכולת להוסיף תמונות בשדות HTML זה כבר שווה את המעבר!!!

Scrum – ב – TFS 11 הינה מילת מפתח חשובה וחלק כמעט בלתי נפרד מהמערכת, מגוון כלים והתאמות שנאלצנו לבצע על מנת להפוך את TFS לסביבת Scrum נוחה, עכשיו מגיע Scrum עם TFS 11 כחלק מהחבילה ומאפשר לנו לעבוד עם איטרציות, הגדרת תאריך סיום והתחלה לאינטרציה, ניהול משימות נוח, חלוקת עדיפויות ועוד דברים בסיסים בניהול תהליך Scrum.

* כמובן שלא חייבים לעבוד Scrum או Agile ועדיין המערכת תעבוד ותתן לנו את יכולות הניהול על כל מתודולוגיה שנבחר.

image

עיצוב \ ביצועים – המראה החדש שמגיע עם ממשק האינטרנטי של TFS הוא דבר יפה ונוח אבל חשוב מכך הם הביצועים והיכולות שניתנים לנו.

יכולות גרירה של משימות לאיטרציות, לאנשים וכמובן העברה של משימה לסטאטוס שונה והכל מבוסס על פעולות אסיכרוניות – כלומר לא צריך לחכות עד שהשמירה תסתיים והכל קורה ברקע בלי שאנחנו נצטרך להמתין.

image

TFS עובר לענן – רעיון הענן לא חדש ותופס תאוצה רבה במיקרוסופט העולמית, גם TFS נכנס לתמונה, עדיין לא ידע בדיוק מה המחיר או שיטת העבודה מול מיקרוסופט בנושא אבל סביר להניח שתוכלו לרכוש שרת TFS בענן ובכך לא תצטרכו לרכוש חומרה מיוחדת או לדאוג לתחזוקה שותפת של השרת – הכל שמור ומטופל בענן!

שיפור חווית מפתח – Code Review מובנה ב – Team Explorer וממשק ניהול עבודה נוח במיוחד.

כמפתח אוכל להעביר את הקוד שכתבתי לחבר אחר בצוות בשביל לקבל חוות דעת והמלצות, וכמובן להעביר את הקוד שלי לבדיקה ע”י ראש צוות וכו.

כלים לבדיקת קוד משוכפל (הרי רוב הבעיות מגיעות שאנחנו עושים Copy Paste Smile), כמובן שהם לא בודקים טקסט משוכפל אלא לוגיקה זהה ומאפשרות לנו לאתר נוקודות בעייתיות.

בדיקות – מעבר לשיפורים בביצועים תמיכה במגוון לפטפורמות לבדיקות Unit Test נוספה יכולת חשובה מאוד לעולם הבדיקות הידניות – Exploratory Testing – בהרבה מקרים אנשי בדיקות לא פועלים לפי תסריט בדיקות מוכן אלא כמו שאומרים “זורמים” ומבצעים בדיקה חופשית על המערכת, במהלך בדיקה חופשית יכול להיות שנגלה באג חדש במערכת ואז נצטרך לתאר מה עשינו בשביל למצוא אותו וכמובן לכתוב תסריט בדיקה מתאים, ב – Microsoft Test Manager 11 תוכלו להשתמש ביכולת ה – Exploratory Testing בשביל לבצע בדיקה חופשית ובמקרה של מציאת באג הכלי יודע לפתוח באג ובו הצעדים המדוייקים לפעולות שבוצעו ובנוסף ניתן יהיה ליצור תסריט מאותם צעדים.

זאת היה טעימה מהגרסה הבאה של Visual Studio 11  ו – TFS 11.

התרשמתם? רוצים להתרשם בעצמכם?

בריאן קלר (Brian Keller) בנה מכונה וירטואלית עם סביבת TFS 11 ו – Visual Studio 11 אז נסו בעצמכםhttp://aka.ms/VS11ALMVM

בהצלחה!

Add comment
facebook linkedin twitter email

Leave a Reply

one comment

  1. Al Feersum27/09/2011 ב 20:24

    Meh. Hebrew sux. Not got it in Engrish?

    Thx Shai.