לעבוד עם PowerShell דרך הדפדפן – IPSWeb

4 בMay 2009

5 תגובות

בין מתכונת לבגרות למתכונת, ובין תחרויות כימיה (שזה בערך מה שמעסיק אותי בתקופה האחרונה) פיתחתי אפליקציה קטנה וחמודה (לטעמי) שמאפשרת למנהלי רשתות לגשת ולנהל מחשב מרוחק באמצעות ממשק WEB-י ל Windows PowerShell.
העיקרון פשוט – יוצרים במחשב אתר חדש בIIS, מעתיקים אליו את הקבצים, ואז אפשר לגשת ולעבוד מול המחשב הזה ב PowerShell, מרחוק, דרך האינטרנט.

חוץ מהאפשרויות הברורות של הרצת פקודות וקבלת הקלט שלהם, יש כמובן תמיכה בכל הדברים הרגילים של PowerShell – למשל pipelines.
בנוסף, יש עורך סקריפטים מובנה (שישתפר משמעותית בגרסאות הבאות) שמאפשר לערוך סקריפטים ולהריץ אותם גם כשה ExecutionPolicy במכונה עצמה לא מאפשר, יש אפשרותimage לכמה יוזרים להיות מחוברים במקביל, כל אחד מול האינסטנס שלו של powershell. יש אפשרות להגדיר snapins שייטענו אוטומטית לאינסטנס של ה powershell ויש גם אפשרות ליצור startup script ייחודי לאינסטנסים שנוצרים דרך IPSWeb (בנפרד מקובץ ה profile).
בנוסף, יש התקנה קלה מאד (שתי דקות וסיימתם), ובעתיד יתווספו עוד כל מיני אופציות מעניינות. כרגע האפליקציה תומכת בגרסא 1 וב-2, למרות שעוד אין שימוש מובנה בחידושים של גרסא 2 (החל מגרסא הבאה, התמיכה הרשמית היא בגרסא 2, כך שניתן יהיה להשתמש בכל האפשרויות החדשות).image

בצד ימין אפשר לראות סקרינשוטים של האפליקציה (תלחצו בשביל להגדיל).

האפליקציה עצמה היא קוד פתוח ומתארחת ב CodePlex תחת השם IPSWeb.

גרסא 0.1 כבר זמינה. מדובר בגרסא שלמרות שהיא לא כוללת עדיין את כל התכונות שאני רוצה שתכלול הגרסא הסופית, היא כוללת בהחלט את רוב הדברים הבסיסיים וגם מצליחה לעבוד די טוב, לפחות עד שנתקלים בבאגים (שאני מבטיח לנסות לפתור במהירות).

להורדת גרסא 0.1 לחצו כאן. הוראות התקנה זמינות כאן.

תהנו.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 תגובות

 1. מישהו4 בMay 2009 ב 20:52

  ממש SSH בגרוש…

  Reply
 2. שחר גבירץ4 בMay 2009 ב 20:56

  SSH זה פרוטוקול. פה לא מדובר בפרוטוקול, אלא ב client וובי…

  Reply
 3. YosiAT4 בMay 2009 ב 22:04

  מה זה נותן לי להריץ פקודות של PowerShell בWEB?
  וכל הכבוד !

  Reply
 4. שחר גבירץ4 בMay 2009 ב 22:33

  כעיקרון, זה מאפשר לך לעבוד גם מסביבה שאין לך אפשרות להתחבר למכונה המרוחקת ב remote desktop לפאואר של. חוץ מזה, המטרה היא שהממשק והפיצ’רים הנוספים שהוא יציע יהיו מספיק טובים והנוחות של לעבוד מהמכונה שלך דרך האינטרנט תהיה מספיק משמעותית, שתעדיף להשתמש ב client הזה.

  Reply
 5. miko17 בJuly 2010 ב 13:56

  לא באמת נחוץ.

  Reply