אתמול ניסיתי את ה IPhone

1 בAugust 2007

תגובה אחת

אתמול, בכנס של Startupseeds.com הצטרפתי לחבורת המאושרים שיצא להם לנסות ולגעת במכשיר הכי נחשק בישראל (לא ברור למה) ששמו IPhone. בפינת הגאדג’טים המעולה שארגנו שכללה מחשוב לביש (משקפיים מגניבות שכשאתה שם אתה למעשה צופה במסך ענק ויכול לראות סרטים דרך נגן המדיה שלך [רק חבל שהן לא בדיוק עבדו]), היה גם IPhone. בת’כלס, הגליק הגדול במכשיר הזה הוא מסך המגע שלו. אחרי שעברו עליו הרבה אצבעות של כל משתמשי הכנס, היו כתמים די רבים במסך.

אבל, Apple ידעו לנצל בצורה מעולה את העובדה שמדובר במסך מגע. האפקטים שקשורים למסך מגע, למשל של התמקדות בחלקים מסויימים של מסמך, של גרירה ודפדוף ויזואלי לגמרי בעטיפות של אלבומים שונים כדי לבחור – פשוט מדהים. אגב אלבומים, הרמקול המובנה לא משהו בכל מה שקשור לצליל שהוא מפיק.

גם העובדה שכשמטים, בחלק מהמקומות, את המסך לרוחב, התצוגה משתנה והופכת לרוחבית יפה מאד.

את יכולת הדפדפן והתקשורת לא ממש היה ניתן לבחון כי לא הייתה תקשורת. אבל גם אם הייתה תקשורת, כשמדברים על דור 2.75 אי אפשר לצפות למהירות גלישה מטורפת. בזה, ה N95 של נוקיה אמור לנצל את האייפון ללא מאמץ.

אבל, מה זה חשוב שמדובר במכשיר שבארץ אין לו בכלל שימוש, שלפי הביקורות לא בדיוק ידידותי כלפי הבטרייה, עובד עם אינטרנט איטי, מסך מגע שצובר טביעת אצבע בקלות, חיוג וכתיבה לא נוחים במיוחד, כפתור יחיד שלא תמיד מגיב בצורה נורמלית ללחיצות עליו – המכשיר הזה הוא אחד מהנחשקים ביותר. לא בגלל היכולות שלו, אלא בגלל העיצוב שלו והשיווק המטורף של Apple והציפייה הרבה שעוררו.

אז כן, גם אני חבר במועדון האנשים שניסו את IPhone.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

תגובה אחת

  1. bug1 בAugust 2007 ב 21:47

    האמת שאני אחד מאותם שלא מבינים על מה כל המהומה…

    Reply