דרופל עולה לענן ומקבלת עוד 4 מודולים חדשים

25 בינואר 2011

אין תגובות

דרופל Windows Azureכבר זמן רב שמיקרוסופט משקיעה בקו האינטראופרביליות שלה והחיבור לקהילות הקוד הפתוח. מזה למעלה משלוש שנים שהיא עובדת עם קהילת ה- PHP על מנת לוודא שהיא מקבלת תמיכה מלאה, כלי פיתוח ותוספים בסביבת Windows, ובמקביל מחזקת מיקרוסופט את הקשר שלה עם קהילות מערכות הקוד הפתוח הפופולריות, בין היתר ע"י תמיכה בהשקת דרופל 7, תרומת קוד לג'ומלה 1.6 ועוד.

מאז ההשקה של Windows Azure לפני שנתיים, מיקרוסופט עובדת עם הקהילות השונות גם כדי לאפשר אינטראופרביליות מלאה בפלטפורמת הענן שלה, בדגש על הרצת אפליקציות PHP בענן.

אחת מאפליקציות ה-PHP הבולטות יותר היא אפליקצית דרופל. דרופל, למי שלא מכיר, היא CMS מורכב שקל להתקין, ליצור ולתחזק. לדרופל יש ספרית מודולים עשירה במיוחד שמהווה את עיקר האטרקטיביות שלו עבור בוני אתרים ומתכנתים.

השבוע הודיעה מיקרוסופט על שילובה של דרופל בשירותי הענן של Windows Azure. כעת ניתן להתקין ללא קושי דרופל על Azure ע”י שימוש ב- Windows Azure Companion, רכיב שמאפשר מיגרציה פשוטה מאד של מערכות מפלטפורמות אחרות על פלטפורמת הענן.

מיקרוסופט דרופל Windows Azure ענן

בנוסף, מיקרוסופט מפרסמת ארבעה מודולים ייחודיים לדרופל המאפשרים התממשקות עם שירותים שונים:

  1. The Bing Maps Module – המאפשר אינטגרציה מהירה וקלה בין דרופל לבין שירות המפות של מנוע החיפוש 'בינג'.
  2. Windows Live ID Module – מתן אפשרות למשתמשי המערכת לקשר בין הפרופיל שלהם באתר המבוסס על דרופל ל-Live ID שלהם.
  3. OData Module – מתן אפשרות למפתח לשלב מקורות מידע המבוססים על Odata, פרוטוקול המידע הנגיש כולל מנגנון המסייע לבניית שאילתה ל-Odata.
  4. Silverlight Pivot viewer – שילוב Silverlight Pivot באתר דרופל.

כל המודולים פורסמו ב-GitHub תחת רשיון GNU.

מיקרוסופט ממשיכה להיות מחויבת לקוד הפתוח ולפתרונות המבוססים על קוד פתוח ותמשיך להרחיב את סט המוצרים שלה על מנת להמשיך את התמיכה במוצרים כאלו גם בעתיד.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *