MSDA 2007 – סיכום

1 בפברואר 2007

2 תגובות

היום הגעתי לסינמה סיטי בצומת גלילות בשעה 9:30 ונדהמתי (טוב, לא עד כדי כך 🙂 ) מהמוני האנשים שגדשו את הכניסה. מיד אחרי הרישום מיהרתי להרצאות שהתבררו כעמוסות בתוכניתנים צמאים לידע. הנה ההרצאות שהייתי בהן והרשמים שלי:

 • Inversion of Control, אורי עיני – אחלה רעיון וסוף כל סוף הבנתי אותו, למרות שאני לא מי יודע מה מסכים איתו. ההרצאה היתה קצת מסובכת והקוד עבר ממש מהר מול העיניים, אבל אני מניח שאם אני אקרא עוד אני אבין יותר. אני יותר מזדהה עם אסכולת ה-Generators מאשר עם ה-Dynamic Runtime, אבל נו, טוב, to each his own.
 • WPF, צוות המרצים מחברת UI – אחלה הרצאה והמלצתי עליה לכל מי ששאל אותי לאן אני חושב שכדאי ללכת. תמיד ידעתי שמחקרי UX צריכים להיעשות על ידי אלו שמבינים גם את רוח האדם וגם מחשבים וד"ר יעקב גרינשפן, פסיכולוג במקצועו, הוכיח את הטענה שלי. לא למדתי יותר מדי דברים על UI, כמו שלמדתי על טווח הקשב של המשתמשים ובהחלט הייתי שמח לשמוע עוד. ההסברים על Blend היו קצרים ולעניין, אבל כאוהב UX ו-UI אני משוחד :).
 • How Could You Do That Before, דן אמיגה – השילוב בין ארוחת הצהריים שהיתה בדיוק לפני כן (לפני שהגיעו הררי ה-Red Bull), העובדה שישנתי 4 שעות באותו לילה וחוסר הרלוונטיות של ההרצאה אלי גרמו לי לנמנם בערך חצי מההרצאה. העובדה שההרצאה היתה בנויה כמו מור"ק, רק בלי האבוקות ורשתות ההסוואה, וקריאות ה-"מישהו פה מחברת X?" ו-"היי, Y, זוכר שעשינו ככה וככה?" לא הוסיפו מי יודע מה. באמת שזה לא משהו אישי, דן, והייתי שמח לשמוע הרצאה אחרת שלך, אבל מזאת יצאתי רבע שעה לפני הסוף כי כבר לא יכולתי להמשיך לנקר.
 • 2CAB || !2CAB, אוהד ישראלי – להרצאה של אוהד נכנסתי כברירת מחדל, אחרי ששתי הרצאות אחרות שרציתי להגיע אליהן היו מלאות, אבל באמת שלא התאכזבתי. הגיע הזמן שאני אראה קצת מה זה CAB, כי שמעתי עליו המון. ההדגמה היתה ישר ולעניין ונתנה לי מושג על מה מדובר. האינטגרציה עם ה-Visual Studio בהחלט הרשימה, במיוחד כי זה Visual Studio ולהתממשק איתו זה עסק ביש. להרצאה, לדעתי, היו צריכים לקרוא 2CUIAB || !2CUIAB או משהו דומה, כי חצי מהקהל נכנס כי הוא חשב שמדובר ב-Caching Application Block ולא ב-Composite UI Application Block ולדעתי, אם היו יודעים, יותר היו מגיעים (כן, אני יודע שרשום בתוכניה 🙂 ).

הגמישות של הוספת ההרצאות היתה מצוינת – נוספו הרבה הרצאות במהלך היום כדי להיענות לבקשות, אבל בהרבה מהמקרים, מי שהגיע להרצאות המבוקשות באמת נתקל בדלתות סגורות ובסדרן שהודיע שכבר אין מקום באולם. ההרצאה של נועם קינג (CLR Under The Covers) שלה ציפיתי נערכה באולם יחסית קטן, אבל גם אולם גדול לא היה עוזר לה, כמו במקרה של ההרצאה של תמיר חסון (WPF Under The Hood) שהשאירה כמה עשרות מאוכזבים בחוץ. הבנתי שההקלטות של ההרצאות יועלו בימים הקרובים, אז זה פחות נורא, אבל עדיין חבל.

באמת כל הכבוד לכל המרצים והמארגנים. תם ונשלם MSDA '07, בתקווה שיהיו עוד רבים וטובים כמוהו.

 

נ.ב. אני עדיין לא מצליח לעכל את זה שילד בן 14 היה אחד המרצים. כל הכבוד שחר – אני מצפה לראות את ה"שידור החוזר" של ההרצאה שלך!

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 תגובות

 1. דן אמיגה1 בפברואר 2007 ב 9:31

  פידבק טוב, אתייחס אליו.

  זו הרצאה בא אני מדגים איך פתרנו בעיות אמיתיות עם הטכנולוגיות החדשות, והדגש הוא להראות שאלו בעיות אמיתיות עם אנשים בקהל שמעורבים בפרוייקט, לחזור ולהדגיש את האותנטיות. ההרצאה פחות טכנית\טכנולוגית מבחינת ההדגמות (בשונה מהרצאת הCLR של נועם או הרצאת הASPNET INTERNALS שלי) ויותר מתמקדת בארכיטקטורה ופתרונות, ויש אנשים שזה פחות מתאים להם בכנסים.

  בכל מקרה תודה על הפידבק, קיבלתי פניות כבר לשחזר את ההרצאה הזו במפגשי משתמשים אז אבדוק איך לשפר את אופן ההצגה.

  הגב
 2. Ohad1 בפברואר 2007 ב 18:15

  תודה עומר על הביקורת… באמת חיפשתי מישהו שהיה בהרצאה ויכול להגיד לי איך היה 🙂

  הגב