מפגש יוני של קהילת נס ציונה – Production Debugging

10 ביוני 2009

no comments

ביום רביעי הקרוב 10.6.2009 יתקיים מפגש נוסף של קהילת נס ציונה והפעם המפגש יתקיים במשרדי חברת HP Indigo בפארק המדע בנס ציונה.


remind-Gagi


נושא המפגש הפעם:


איתור תקלות במערכות תכנה בתנאי שטח ומה צריך לעשות בתכנה כדי שיהיה קל יותר לאתר בה תקלות בתנאי שטח.


בשלב ראשון נציג מה האילוצים שהשטח כופה על מי שבא לאתר תקלה בתכנה. החל מזה שבסביבת הייצור לא מותקן Visual Studio וכלה בזה שמנהל ה IT שונא מפתחים (ויש לו סיבות טובות לכך). לאחר מכן נציג טכניקות שונות שעונות על האילוצים הללו וניתנות ליישום בתנאי שטח. נדון קצת ב Debugging tools for windows ונכיר גם כלים נוספים שכולם או כבר מותקנים כחלק ממערכת ההפעלה או שהם זמינים להורדה חופשית מהאתרים השונים של מיקרוסופט.


בשלב השני ניכנס קצת לטכניקות מתקדמות יותר של איתור תקלות שכוללות Tracing, שימוש מושכל בכלים של  Performance Counters, קצת WMI וכלי עזר נוספים שניתן לשלב אותם בקלות בתכנה שלנו, והם יכולים לסייע לנו להפוך את התכנה שלנו להרבה יותר נוחה לאיתור תקלות. נקודה שחשובה במיוחד כאשר התכנה כבר מותקנת על רצפת הייצור אצל הלקוח, אבל גם בסביבות QA.


ההכנסה של חלונות 7 ו Windows Server 2008 R2 לשוק בקרוב, מספקים לנו כמה חידושים בתחום, שגם אותם נזכיר בהרצאה.


לוח זמנים:

17:00-17:30     התכנסות
17:30-18:45     חלק ראשון – איתור תקלות בתנאי שטח
18:45-19:00     הפסקה
19:00-20:15     חלק שני – שילוב כלי ניטור בתכנה כדי להקל על איתור תקלות בתנאי שטח

אודות המרצה:

גדי מאיר – מנהל מו"פ בחברת ידאג בע"מ
גדי עוסק בתחום המחשבים כבר הרבה שנים, תחום העיסוק העיקרי שלו הוא שרברבות, ההתמחות שלו היא איתור בעיות מערכתיות בתהליכי פיתוח והטמעה (איתור סתימות ושיחרור חסמים). עיקר תפקידו הוא לנסות למנוע בעיות כאלה עוד בשלב תכנון הפרויקט. למרות שבדרך כלל, מזעיקים אותו לניתוח לאחר המוות. התפקיד האהוב עליו הוא ליווי פרויקטים כיועץ וכמנחה מקצועי, פעילות שחושפת אותו למגוון רחב של בעיות מעניינות להן הוא אמור למצוא פתרונות יצירתיים. גדי מקפיד להדריך מדי פעם, הוא משמש כמנהל מו"פ בחברת ידאג בע"מ www.idag.co.il ויש לו בלוג באתר הבלוגים של מיקרוסופט ישראל http://blogs.microsoft.co.il/blogs/gadim

Add comment
facebook linkedin twitter email

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*