Live Free or Die …

8 במאי 2008

Live Free or Die …במהלך הפוסטים הקודמים שלי ציינתי שאני חסיד של Windows Mobile אז כמובן שאני משתמש ביום יום במכשיר WM והמכשירים הנפוצים ביותר ובעלי קהילה רחבה מאוד הם של חברת HTC. עד שנת 2006 HTC מכרו את המכשירים שלהם בעיקר דרך חברות סלולריות כמו O2 שנתנו למכשירים שמות שלהם ודרך חברת iMate עבור מכשירים שהם SimFreeלכן יכולת לקנות את אותו מכשיר בכמה שמות שונים.  בשנת 2006 החליטו HTC שהם גדולים מספיק ושולטים בשוק ה OEM ואפשר לצאת לדרך עצמאית ולמכור את המכשירים שלהם באופן ישיר תחת השם HTC.


אני לא מאמין בהתחייבות (חוץ מלאשתי כמובן… 🙂 ) לכן בחמש שנים האחרונות נוהג לקנות את המכשירים הסלולרים שלי לא דרך החברות הסלולריות. הנוהג הזה מאפשר לי להחליף מכשירים בהתאם לתקציב המשפחתי (ואישור האשה) ובהתאם לקיים בשוק ללא מגבלות של איזה מכשיר משווק באיזו רשת.


כמובן שעל מנת לבצע את זה חייבים לקנות את המכשירים בחו"ל מאחר ובארץ כמעט ולא קיים יבוא רשמי. אז בשנת 2006 קניתי בארה"ב את ה HTC TyTN ביום בו הוכרז ובאותו יום הוא כבר היה אצלי ביד ובעזרת העבודה שלי מול Hosted Exchange לקח לי 5 דקות שלמות לסנכרן את כל המידע שלי ללא שימוש במחשב.


במהלך אותה שנה גרנו בניו יורק ואני "טיילתי" ברחבי ארה"ב בנסיעות עבודה, המכשיר שימש לי כמשרד נייד כמעט מלא עד כדי כך שלפעמים הייתי משאיר את המשקולת (a.k.a Laptop) בבית.


בעזרת תמיכת הקהילה הנרחבת של XDA (שם המכשירי HTC שחברת O2 מכרה) הרחבתי את יכולות המכשיר ושיפרתי את היכולת העבודה שלי איתו.


לאחר כחצי שנה הכריזו גם Orange וגם Cellcom (חברות נוספות ברחבי העולם)ועל המכשיר והתחילו למכור אותו בהתחייבות של 100+ ש"ח לחודש כפול 36 חודשים. אבל תמיכה מהם לא היה ניתן לקבל, המסכנים שקנו את המכשיר דרכם "נתקעו" .לרוב הם קנו אותו כי איש המכירות הסביר להם שזה המכשיר הטוב ביותר שיש להם להציע אך "שכח" לספר שמדובר במחשב שצריך לתחזק גם ולא בטלפון טיפש וכאשר הם נתקלו בבעיות לא היה מי שיעזור להם.
בנוסף כמיטב המסורת טענו שתי החברות את המכשירים בכמות תוכנות ושינויים שיגרמו למשתמש המסכן להוציא עוד כסף על שירותים שהוא לא באמת צריך.


במהלך שנת 2007 הוציאו HTC עדכון לגרסת מערכת ההפעלה של המכשיר – רק למכשיר חופשי, כלומר אם אתה קנית את המכשיר במיטב כספך אבל עשית את הטעות וקנית דרך חברה סלולרית אתה עכשיו בחסדיהם, אם הם רוצים יוציאו גם הם את העדכון, לא רוצים להוציא ואתה עדיין רוצה לעדכן איבדת את האחריות.


אז לסיכום מה יש לנו

מכשיר חופשי מכשיר מספק סלולרי
מחיר מלא ללא תשלומים מחיר יותר גבוה אבל בתשלומים
חופש מוחלט להחליף מתי שבא לך התחייבות ל 36 חודשים
עדכונים שוטפים רק אם בא להם
תמיכה נרחבת תמיכה מוגבלת – לרוב ינסו לשכנע אותך להחליף מכשיר
שירות תיקונים בחו"ל שירות תיקונים מקומי

לדעתי פשוט לא שווה לקנות דרך הספק הסלולרי. כמובן שיש אנשים עם מבצעים יותר טובים או צורך להכיר בהוצאה עבור העסק.


לסיכומו של עניין כמו כל Gadgetier טוב אי אפשר להסתפק במכשיר הנוכחי, בספטמבר 2007 הכריזו HTC על HTC TyTN II המחליף של ה HTC TyTN. כל מה שהיה לי חסר – זכרון נוסף, GPS פנימי, מסך שניתן להטייה וכמובן רצון עז לקנות צעצוע חדש.
אז החלטתי לקנות כמתנת יום הולדת לעצמי ומאז אני מאושר, כמובן עד שהמכשיר הבא יצא לשוק.

Add comment
facebook linkedin twitter email

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

2 comments

 1. Boaz Galil9 במאי 2008 ב 7:43

  אהלן נועם,

  אני גם נמצא על קו ניו-יורק ישראל (אני קורא קבוע של הבלוג שלך)

  בכל אופן – כל פעם שאני בניו יורק אני שוקל לקנות מכשיר pda/cell חכמים – אבל אני כל פעם נרתע מהמחירים הגבוהים – כל מי שגר בניו יורק כמובן עושה חוזה מול חברת התקשורת (החוזים פה בהרבה יותר משתלמים מהחוזים בארץ).

  בכל אופן יש לך מכשיר מומלץ שאני יכול למצוא במחיר סביר (unlock) ומבחינתי מחיר סביר זה 250-500 $

  Reply
 2. Noam1 ביוני 2008 ב 10:08

  במחירים של עד 400$ אין יותר מידי אופציות, אני ממליץ על האתר http://www.egadgetdepot.com

  מכשירים מדור הקודם אפשרי למצוא, או מכשיר בסיסי כמו HTC Touch ב 400$ בSale מטורף (http://egadgetdepot.com/catalog/product_info.php?cPath=25&products_id=121&osCsid=efb5c233953765f90831bbee3d39e852)

  Reply