אוטוטו שעון קיץ (DST)

12 במרץ 2008


כידוע, בסוף החודש שעון הקיץ (DST) נכנס לתוקפו. בישראל יש לנו בעיה קטנה ששעון החורף אינו קבוע ומשתנה בכל שנה בהתאם לתאריך העברי (בגלל יום כיפור).


בהתחלה לא כל כך הבנתי למה יום כיפור צריך להפריע לקביעת שעון החורף אבל אז צחי קולבר הסביר לי – מערכות הפעלה, שרתים וכד' לא יודעים מה זה תאריך 3/10 או 25/09, הם יודעים במונחים של "יום ראשון השני של חודש ספטמבר" או "יום שישי האחרון בחודש אפריל" – כך שבשעון החורף כל שנה התאריך משתנה (לפעמים אוקטובר, לפעמים ספטמבר וכד'). מיקרוסופט התחייבה לשחרר בכל שנה ושנה עדכון קריטי דרך מנגנון העדכונים האוטומטיים שמעדכן את התאריך המתאים של שעון החורף (ה-Windows לא ממש מכיר את "יום ראשון האחרון שלפני יום כיפור").


**עדכון: מסתבר שעדיין לא הבנתי כל כך… אז צחי הסביר לי שוב. מערכות ההפעלה יודעות מכירות תאריכים כמו 03/10 או 25/09, הבעיה היא שבישראל כל שנה התאריך משתנה בגלל התאריך העברי, ומערכות הפעלה ושרתים לא מכירים את התאריך העברי, אלא רק לועזי, לכן בכל שנה יצא עדכון קריטי המכיל את התאריך החדש של שעון החורף.


במיקרוסופט ישראל הכנו כמה מדריכים למשתמשים ביתיים ולמומחי IT בארגון שיוכלו לדעת את כל מה שאי פעם רצו לדעת (וגם דברים שלא) לגבי שעון הקיץ. תוכלו למצוא את כל המידע במרכז התמיכה המיוחד שיצרנו: http://support.microsoft.com/gp/dst2007/he


משתמשי Windows Mobile יכולים ליצור קשר עם שירות הלקוחות של מיקרוסופט (09-7625400, ימים א'-ה' שעות 8 בבוקר עד 6 בערב) ולבקש קובץ תיקון המשנה את התאריך של שעון החורף במחשב כף היד. תוכלו ללמוד על כך כאן, ובקישור הזה מ-PocketPCFreak יש הסבר התקנה מפורט. יש גם הצבה נחמדה בפורום Exchange של משתמש שכבר הספיק להתקין את התיקון החדש וחזר לדווח.


לגבי ארגונים המנוהלים על ידי שרתי Windows Server, ארגונים ששנה שעברה עברו לעבודה עם שעון קיץ אוטומטי (ולא שינוי ידני על-ידי tzedit) צריכים אך ורק לוודא כי עדכון 942763 (ששוחרר כעדכון קריטי) מעודכן בתחנות. 942763 מעדכן את התאריך של שעון החורף השנה. מי שלא עשה זאת, או לא בטוח – כדאי שיתייעץ במאמר למומחי מחשוב.


צריכים להשתמש בכלי לשינוי פגישות (tzmove)? תוכלו לראות כאן צעד-צעד כיצד לשנות את מועד הפגישות (טיפ קטן, אם הפגישות מופיעות שעה קדימה, כלומר, שאצלכם בארגון השעון לא מכוון, אם הפגישה מופיעה שעה אחורה, השעון לא מכוון אצל קובע הפגישה).


בהצלחה ושעון קיץ מהנה!

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *