הצבה נבחרת – RDP ו-VPN ב- Vista

21 בנובמבר 2007

אין תגובות

התכתבות ארוכה בין עמית ואיתי, שני משתמשים בפורום, כשעמית מנסה לפתור בעית התחברות של שולחן עבודה מרוחק (Remote Desktop) לאחד מעובדי החברה בבית, ואיתי עוזר לו. איתי, אגב, הוא עונה חדש בפורום ובינתיים מראה מקצועיות רבה. ישר כח!


הפניה הראשונית:


image


עמית מתאר את התקלה:
"שלום, מחשב של אחד המשתמשים מתחבר באמצעות VPN לעבודה ואז מבצע Remote Desktop לתחנה שלו. עד לאחרונה הכול היה כשורה, משום מה בחודש האחרון לאחר עבודה קצרה – מס' דקות, המחשב הביתי שלו נתקע לחלוטין, כיבוי ברוטלי האופציה היחידה שאפשרית.(לדבריו המקלדת והעכבר לא מגיבים במחשב הביתי כלל). חשוב לציין שהתופעה מתרחשת רק אצלו , הוא ניסה להשתלט על מחשב אחר והתופעה מתרחשת גם שם – כך שזה לא בעיה במחשב בעבודה. בוצע ניסיון של VPN בלבד ללא RD  , המחשב לא נתקע !!! – כך שללא ספק הגורם הוא עצם קיומו של Remote Desktop. בוצע עדכון לגרסה של RD לגרסה החדשה אך ללא הואיל."image


Troubleshooting:


איתי בודק ומוודא עם עמית את פרטי התקלה, מאפייני המחשב, סוג מודם ופרטים רלוונטיים נוספים שיעזרו להגיע לפתרון. השניים ממשיכים לבדוק דרכים לבידוד הבעיה.
אחת ההצעות של איתי היא להחליף בין יציאות ה- USB של המודם במחשב הביתי. עמית מבטיח לבדוק וחוזר עם תשובה:


"איתי תודה רבה,
הבטחתי לעדכן- אכן המשתמש החליף את המודם בין 2 חיבורי USB שיש מאחור, ואכן קיים שיפור משמעותי – במקום מס' דקות המחשב עבד רצוף 4.5 שעות ולצערי אז נתקע לגמרי. לאור האינפורמציה הנ"ל – יש לך רעיון איך להמנע מזה כליל?
גם אם לא – אז תודה רבה – עזרתך לי מאוד ואני מעריך את זה. יישר כוח"


הצעת פתרון:image


לאחר הפידבק, שניהם מסכימים על דרך פעולה בה יחליפו את מודם ה- USB במודם רשת, איתו לא אמורות להיות בעיות מסוג זה.


עמית מסיים ועונה:
"כנראה זה מה שנעשה – אם זה יפריע לו מאוד. תודה רבה על כל העזרה"


בהחלט תודה לאיתי על המענה המקצועי בפורום!


 

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *