המדריך המלא – למה חשוב לסמן תשובה כמועילה?

17 באפריל 2007

5 תגובות

אני לא יודעת מה איתכם, אבל אני תמיד רציתי להיות באולימפיאדה. מאז שראיתי את האולימפיאדה הראשונה שלי (סיאול) רציתי להיות כמו קרל לואיס ולזכות במדליית זהב משלי. היום אני מסתפקת במדליית כסף בפורום Windows!  שיטת המדליות נועדה, בעצם, לתגמל משתמשים שתורמים לקהילה ועונים לשאלות בפורום, וגם ליידע משתמשים חדשים בפורום מי ה"תותחים" באיזור.

לצערנו לא הרבה מודעים לחשיבות דירוג התשובות שמתקבלות כמועילות (סימון "כן" בתחתית מסך ההצבה), וכך מפספסים שלושה דברים.

הדבר הראשון – סימון ההודעה כמועילה אומר שהשאלה נענתה, ומשתמשים אחרים יכולים "לדלג" על השאלה, היות וכבר נענתה.

הדבר השני – שאלות שסומנו כמועילות ישארו תמיד בפורום ולא ימחקו לאחר כ-4 חודשים, כך אפשר יהיה למצוא אותן בעתיד. (ראו בתמונה דיון מה-10/10/2004 בו הודעה ש-4 משתמשים חשבו שההודעה מועילה).

 

הדבר השלישי, והכי נחמד – מדליות! משתמש שקיבל מעל 50 סימונים של הודעות מועילות מקבל מדליית ארד, מעל 100 – מדליית כסף, ומעל 500 – מדליית זהב!  ויש לנו 3 משתמשים בפורומים הישראלים עם מדליית זהב, והרבה משתמשים אחרים עם מדליות כסף – בדרך לזהב.

יש לנו כמה תותחים בפורומים כמו עופר כהן, שיש לו 7 מדליות ב-6 פורומים שונים והציב 6660 הודעות מתוכן 1128 מועילות, מיכאל אבידן שכמעט 1000 משתמשים שונים נעזרו בו, או רגב אביבי שהציב מעל 8300 הודעות בפורומים (ושלושת אלה רק מפורום Office…). אתם יכולים להכיר את כולם כאן (וגם את ה-MVPs). מי יודע, אולי גם אתם תהיו שם בקרוב… (אם מישהו חסר – גם MVPs – שלחו אלי מייל עם תמונה ונתקן מייד).

כמה דברים שכדאי לדעת: הודעה תסומן ב-V הירוק רק אם שואל השאלה המקורי ילחץ על "כן" בתחתית המסך. זה לא אומר שאחרים לא יכולים לסמן הודעות מועילות – אם יש לפחות שלושה סימונים שסימנו את ההודעה כמועילה היא תודגש בכחול (כמו בתמונה למעלה), וגם כן תשאר בעמודי הפורום. לפני קבלת מדלית כסף או ארד יש "תקופת צינון" של 4 שבועות במעבר בין המדליות – כדי שלא תמהרו למדליה ואז תעלמו בלי לשוב 🙂 בנוסף, התכונות הנחמדות האלה לא זמינות כשעובדים עם קורא קבוצות דיון (NNTP Reader) כמו Outlook Express או תוכנות ייעודיות (ויותר על התכונה הזו במדריך הבא). תוכלו לראות הודעות מועילות ומדליות, אבל לא תוכלו לצבור נקודות אם אתם מגיבים דרך OE או Windows Mail.

דבר אחרון – עדכנתי את ה-RSS Feed של הבלוג (כן, גם אני קוראת את הבלוג של גיא בורשטיין), אז אם תוכלו בבקשה לעדכן את מנוי ה-RSS שלכם. אם אתם לא מנויים – זה הזמן! 

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

5 תגובות

 1. Guy Burstein17 באפריל 2007 ב 16:05

  רק עדכנת וכבר יש לך 9 קוראים. סחתיין!
  גיא

  הגב
 2. שירה 17 באפריל 2007 ב 23:55

  אחלה מאמר אם תעשי קישור מהאתר של הקבוצות דיון לפה אני חושבת שאנשים באמת ישימו לב לכך!

  הגב
 3. צחי קולבר19 באפריל 2007 ב 11:53

  כל הכבוד על ההשקעה – לא ידעתי שתגובות שלא מסומנות כמועילות יורדות מהארכיון – חידשת לי !!!

  תודה 🙂

  הגב
 4. 'קדא9930 באוקטובר 2008 ב 7:39

  חידשת לי בנושא מחיקת ההודעה אם לא סומנה כמועילה.
  צעד נכון.

  הגב
 5. גולן 26 בנובמבר 2009 ב 8:35

  תשובה ממצה מהירה ונכונה
  תודה רבה גיא

  הגב