כיצד אוכל לנהל את הגדרות הדפדפן Internet Explorer 10 (ומעלה) ב- Group Policy?

30 באוקטובר 2014

no comments

תפיסת הניהול של הגדרות Internet Explorer באמצעות Group Policies השתנתה החל מ- Internet Explorer 10. בעבר, במידה ורצינו לנהל ולקבוע הגדרות מסוימות הנוגעות ל- Internet Explorer 9, ומטה, היינו יכולים לבצע זאת דרך Internet Explorer Maintenance. מי מכם אשר מתכנן לשדרג ל- Internet Explorer 10 (ומעלה) או למי אשר שידרג כבר מספר תחנות ל- Internet Explorer 10 – חשוב לציין כי תפיסת הניהול המרכזי של הגדרות Internet Explorer השתנתה.

כיום הניהול המרכזי של Internet Explorer 10 יכול להתבצע במספר דרכים עיקריות, הבולטות שבהן הן עבודה עם Group Policy Administrative Templates & Preferences ו- Internet Explorer Administration Kit.

לשם הגדרת מדיניות לדפדפן באמצעות Group Policy Preferences נפעל לפי הצעדים הבאים:

1. ניצור מתוך כלי ה- Group Policy Management Console (או GPMC בקצרה) Group Policy Object (או GPO בקצרה) חדש (או נערוך GPO קיים) לטובת ניהול הגדרות ה- Internet Explorer.

2. ננווט אל User Configuration > Preferences > Control Panel Settings ונבחר ב- Internet Settings.

3. באמצעות מקש עכבר ימני נבחר במקום ריק ונבחר בתפריט שיפתח לפנינו ב- New וב- Internet Explorer 10.

clip_image002

4. נגדיר את ההגדרות אשר ברצוננו להחיל למשתמשי הדפדפנים אשר ה- GPO יחול עליהם. בצילומי המסך מטה ניתן לראות את האפשרות להגדרת כתובת דף בית ו- Proxy.

הערה: לאחר הזנת ערך מסוים או ביצוע שינויים ב- Tab בודד, יש ללחוץ F6 להחלת השינויים בכל Tab בנפרד (ניתן לראות שינוי צבע ה"פס" תחת הערך מאדום לירוק).

clip_image003

clip_image004clip_image005

clip_image006

clip_image007

5. זהו זה! כעת ההגדרות יחולו על משתמשי Internet Explorer 10 ומעלה.

כמו כן, חשוב לציין כי ההגדרות של Internet Explorer 10 תקפות גם לגרסא 11 ולגרסאות הבאות עד גרסא Internet Explorer "99" (הסקרנים שבנינו מוזמנים לערוך את קובץ ה- InternetSettings.XML ב- Sysvol ולהביט על ה- Maximum Version).

Add comment
facebook linkedin twitter email

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*