תהליך התקנת Windows PowerShell Web Access על-גבי Windows Server 2012

29 בספטמבר 2012

הערה: מאמר זה פורסם במקור באתר שלי – www.ben-shushan.net, תחת הקישור הבא. ניתן לקרוא עוד מאמרים בנושאי Windows 8 & Server 2012 בקטגוריה הבאה.

 

מסמך זה מציג את היכולת החדשה של Windows PowerShell Web Access ב- Windows Server 2012 ומסביר כיצד להתקין את יכולת זו במערכת Windows Server 2012.

 

יכולת ה- Windows PowerShell Web Access היא יכולת חדשה ב- Windows Server 2012 המאפשרת לנו באמצעות IIS Web Application לגשת מדפדפן ל- Windows PowerShell Console. יכולת זו מאפשרת לנו עבודה מכל מקום על כל שרת, תוך כדי הקמת שרת PowerShell Web Access שיתפקד כ- Gateway, ממנו נוכל לבצע חיבור ל- Windows PowerShell הפועלים על-גבי מכונות אחרות בארגון.

 


 

דרישות קדם התקנה

על-מנת להתקין את Windows PowerShell Web Access עלינו לעבוד עם Windows Server 2012 ועם הרכיבים הבאים:

 1. רכיב IIS (כתפקיד Web Server) מותקן על-גבי השרת
 2. .NET Framework 4.5
 3. Windows PowerShell 3.0

 

תהליך ההתקנה וההגדרה

את Windows PowerShell Web Access ניתן להתקין בשתי דרכים עיקריות – באמצעות ה- Server Manager ובאמצעות פקודות ב- PowerShell, מסמך זה מסביר כיצד להתקין את Windows PowerShell Web Access דרך Server Manager. פעל לפי הצעדים הבאים על-מנת להתקין את רכיב זה:

 

 1. פתח את Server Manager על-גבי השרת (ניתן להפעילו על-ידי לחיצה על Server Manager מסרגל העבודה).
 2. לחץ על Add Roles and Features.

   


   

 3. בחלון שיפתח לפנייך לחץ על Next.

   


   

 4. בחר באפשרות Role-based or feature-based installation ולחץ על Next.

   


   

 5. בחר את השרת שברצונך להתקין עליו את Windows PowerShell Web Access, במקרה הנ"ל זהו השרת המקומי אשר זמין ב- Pool. לאחר מכן לחץ על Next.

   


   

 6. לחץ על Next בחלון ה- Roles.

   


   

 7. בחלון ה- Features הרחב את Windows PowerShell וסמן ב- V את Windows PowerShell Web Access. שים לב שבצורה אוטומטית יקפוץ חלון אשר יבקש להתקין את הרכיבים הנחוצים לעבודה של Windows PowerShell Web Access בשלמותו כגון IIS ו- .NET Framework 4.5

   


   

 8. בחלון שיקפוץ לפנייך לחץ על Add Features.

   


   

 9. כעת, כאשר Windows PowerShell Web Access מסומן ב- V, לחץ על Next.

   


   

 10. נלחץ על Next בחלון ההסבר על IIS.

   


   

 11. נלחץ שוב על כפתור ה- Next בחלון המציג את רכיבי ה- IIS השונים.

   


   

 12. נלחץ על Install על-מנת להתחיל בתהליך ההתקנה של ה- Feature.

   


   

 13. נמתין בסבלנות לסיום ההתקנה. נלחץ על Close בסיום.

   


   


   

רכיב ה- Windows PowerShell Web Access הותקן בהצלחה על-גבי השרת, כל מה שנותר כעת, הוא להגדיר אותו לשימוש ונוכל להתחיל לעבוד עימו.

להגדרת ה- Windows PowerShell Web Access Feature פעל לפי הצעדים הבאים:

 

 1. היכנס ל- Windows PowerShell עם הרשאות אדמיניסטרטיביות.
 2. הקלד את הפקודה Install-PswaWebApplication (בדוגמה הבאה הוגדרה תעודה זמנית ל- 90 יום אשר מיוצרת בשיטת Self-Signed באמצעות שימוש במתג –UseTestCertificate).

  הערה: בהנחה ונרצה לעשות שימוש ב- Certificate אשר הונפק מ- CA פנימי\חיצוני (מומלץ) יש להתקין את ה- SSL Certificate דרך ה- IIS Manager.

   


   

 3. לאחר מכן נקליד את הפקודה הבאה Add-PswaAuthorizationRule * * * על-מנת לאפשר גישה לכל משתמש לכל שרת ולכל Session (ConfigurationName), ניתן ומומלץ לתחום את המשתמשים, השרתים וה- Sessions לפי השרתים שברצוננו לנהל, ומי רשאי לנהל אותם. מידע נוסף אודות הפקודה והפרמטרים שלה ניתן למצוא במסמך הבא.

   


   

שימוש ב- Windows PowerShell Web Access

כעת נוכל לגלוש דרך הדפדפן לכתובת https://servername/pswa (כאשר servername הוא שם השרת) ולגשת ל- Windows PowerShell Web Access.

הדפדפנים אשר תומכים ב- Windows PowerShell Web Access הם:

 • Windows Internet Explorer 8.0, 9.0 & 10.0
 • Mozilla Firefox 10.0.2
 • Google Chrome 17.0.963.56m for Windows
 • Apple Safari 5.1.2 for Windows & MacOS
 • Windows Phone 7, 7.5
 • Google Android Webkit 3.1 Browser Android 2.2.1
 • Apple Safari for iPhone/iPad 2 5.0.1

חשוב לציין כי על הדפדפנים לתמוך ב- Cookies מה- PowerShell Web Access Gateway, לפתוח ולאפשר ריצה של JavaScript ולפתוח דפי HTTPS.

בדף שיפתח לפנינו נוכל להזין את פרטי החיבור בהתאם ל- Authorization Rule שיצרנו (בהנחה ויש לנו הרשאות מתאימות), ולגשת ולנהל את השרת שאנו מתחברים אליו באמצעות PowerShell.

 


 


 

מומלץ לפרסם את הדף באמצעות Firewall ב- DMZ, ולפתוח אך ורק את שירות ה- HTTPS (כברירת מחדל Port 443) או להשתמש ב- Port שונה.

 

לסיכום

מאמר זה הציג את תכונת ה- Windows PowerShell Web Access, תכונה חדשה ב- Windows Server 2012, כיצד להתקין ולהגדיר את תכונה זו וכיצד לעשות בה שימוש נכון.

Add comment
facebook linkedin twitter email

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

one comment

 1. http://www.2daydietpillsite.com/8 במאי 2013 ב 22:44

  You still need to watch 2 Day Diet plan Japan Lingzhi Slimming Formulation what 2 day diet pills you eat, along with ideally you should do some exercise three times a week.

  Reply