ספרים רבותיי, ספרים!

27 במאי 2012

חודש יוני בפתח, ועימו שבוע הספר העברי. לרגל המאורע, החלטתי להמליץ לכם על ספרות טכנית (אומנם לא עברית, אבל הפוסט הזה הוא הסממן העברי היחידי שמקשר ביניהם כרגע לדעתי) שעזרה לי ללמוד טכנולוגיות חדשות. את חלק מהספרים המצוינים ברשימה זו אני נושא באופן תמידי, כחלק מתפקידי, אני מעביר קורסים טכניים ללקוחותיי ומעביר להם ידע, וכחלק מכך מספק References מהספרות הכתובה על גבי הנייר (וגם מהאינטרנט, אני יודע, אנחנו במאה ה- 21…).

 

אבטחת מידע

הספר Windows Server® 2008 PKI and Certificate Security עזר לי רבות בהבנה ובהטמעה של תשתיות PKI מורכבות, מומלץ לכל מי שמעוניין להטמיע תשתיות PKI כאלו ו\או אחרות, או לחלופין רוצה להכיר לעומק את הרעיון של PKI ו- Certificate Security.

 

Active Directory

הספר Active Directory, 4th Edition שאחד מן הכותבים שלו הוא בריאן דסמונד (Brian Desmond) הוא ספר מדהים לכל מי שמעוניין ללמוד Active Directory, הספר מתחיל מ- 0, ובכך מיועד גם למי שאין לו ממש הבנה ב- Directory Services.

הספר הזה הוא התיעוד הרשמי לקורס בן חמשת הימים שאני מעביר בנושא Active Directory Domain Services ללקוחות שלי (כלומר מי שמגיע לקורס, מקבל עותק של הספר מלבד המחברת והעט). הספר כשלעצמו מעולה, ובלי שום קשר הכריכה שלו, בדומה לשאר הספרים של O'Reilly משעשעות עם החתלתולים שמופיעים שם…

 

Windows Internals

Windows Internals, 5th Edition

ספר מדהים בכל הקשור ל- Internals של מערכת ההפעלה, זוהי הגרסא החמישית אשר מתייחסת ל- Server 2008 & Vista, אך מתאימה בחלקה גם ל- Server 2008 R2 & 7, למרות שנכתבת כעת גרסא שישית עבור Server 2008 R2 & 7.

גם בספר זה אני עושה שימוש בקורסים שאני מעביר, ההמלצה האישית שלי היא לשים דגש במיוחד על הפרקים שמדברים על System Mechanisms, Memory Management, Processes & Threads ו- Crash Dump Analysis.

 

אלו שלושת הספרים המומלצים ביותר, אני מבטיח לכם שעד תסיימו לקרוא אותם (כולם ביחד), אפרסם פה עוד פוסט עם המלצות לספרים נוספים.

 

קריאה מהנה,

נתנאל.

Add comment
facebook linkedin twitter email

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

2 comments

  1. יוני1 ביוני 2012 ב 10:21

    תודה רבה על הידע והתכנים שאתה דואג לשתף ולהביא אלינו.החומר ברוב המיקרים חדש עדכני ותמיד מתייחס לנושאים מאוד חשובים (לפחות לדעתי),מעבר לזה שאתה גם מסביר בצורה פשוטה יפה ומובנת. אז שוב תודה רבה ותמשיך בדרך שלך אתה עושה עבודה מצויינת

    Reply
  2. netanelb7 ביוני 2012 ב 22:05

    תודה רבה לך יוני. חשוב לי מאוד לשתף ידע.

    Reply