על Sender Based Routing ב- Exchange Server 2007/2010

10 בדצמבר 2010

לקוחות וקולגות רבים פונים אליי בשאלה של "כיצד אני מיישם Sender Based Routing ב- Exchange Server 2007/2010", ובכן… להלן התשובה..

 

ככלל, Exchange Server 2007 & 2010 אינן מספקות יכולות Sender Based Routing ישירות מהקופסא, לשם פתרון סוגיה זו עומדות לרשותינו שתי אפשרויות:

   

 1. פיתוח אישי (או שימוש בקוד שמישהו אחר כתב) של Transport Agent – ניתן לעשות שימוש במסמכולוגיה המפורטת שמיקרוסופט מעמידה לרשותינו לטובת פיתוח Transport Agents ל- Exchange Server, קיים מגוון רחב של מאמרים רשמיים בנושא שמספקים תמונה טובה על הנושא דוגמת Tell Those Messages Where to Go By Using Exchange 2007 SP1 Transport Agents, מלבד מאמר זה קיים מידע רחב אודות ה- Namespace של ה- Data Transport שיכול לשמש אותנו לפיתוח.

   

  כמו כן, מלבד מסמכולוגיה רשמית עומדים לרשותינו גם מאמרים ופוסטים של חבר'ה שניסו, פיתחו והשקיעו זמן רב בעבודה מול סוגיית Sender Based Routing בכוחות עצמם. אחד מהלינקים המועדפים עליי הם של מכר שלי בשם Graham Hosking שעובד באנגליה ב- Forest of Dean District Council, הוא כתב ב- C# פרויקט שמבצע Sender Based Routing, כמובן שהוא שיתף את הפרויקט ומי שמעוניין – מוזמן לגלוש לפורומים של MSExchange.org ולהסתכל בדיון הזה, בהודעה מס' 5.

  חשוב לציין כי כאשר מפתחים לבד Transport Agent מומלץ לבדוק אותו היטב בסביבת מעבדה טרם ההטמעה בסביבת ה- Production וזו לטובת ביצועים ותאימות.

   

 2. רכישת מוצר צד שלישי שמבצע Sender Based Routing – יש מספר חברות שמספקות שירותי Sender Based Routing אחת מהמובילות היא messageconcept הגרמנית, היא מציעה מוצר ייחודי וייעודי לטובת Sender Based Routing.

בגדול חשוב לבדוק היטב את הנושא לפני שמטמיעים Agent\מוצר לטובת Sender Based Routing, יצא לי לראות לא פעם מישהו שמפתח Agent שפוגע בביצועים בצורה דרסטית של שרתי ה- Exchange. לכן שוב, וודאו ובדקו את ה- Agent טרם הטמעתו בסביבת Production.

 

הערה: יש אפשרויות נוספות להשיג את המטרה של Sender Based Routing אך בחרתי להציג את השתיים הבולטות לטעמי.

מעוניינים במידע נוסף או בייעוץ \ שירותים נוספים בנושא Sender Based Routing או Exchange Server? אתם מוזמנים ליצור עמי קשר במייל.

Add comment
facebook linkedin twitter email

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

one comment

 1. Victor8 ביוני 2015 ב 22:18

  There exists an alternative tool for sender-based routing:
  http://ivasoft.com/routebysender.shtml

  Reply