ראיון עם רונן גבאי לקראת Tech Ed 2010

8 באוקטובר 2010

אירוע Tech Ed 2010 קרב ובא לאילת, ואליו מתווספת התפאורה, הציוד, המחשבים, ההכנות והכי חשוב… המרצים!

לאור המאורע קיימתי עם רונן גבאי ראיון טלפוני בו ניתן יהיה להכיר את רונן קצת יותר מקרוב, להלן עיקרי הדברים:

 

רונן ספר לי על עצמך, כיצד התחלת להתעסק במחשוב, ומהם מקומות העבודה שלך?

כיום אני עובד כ- CTO במכללת היי-טק ו- U-Btech (שעל הדרך בה רונן פועל בהן אפרט בהמשך) ומתפקד כ- Microsoft Israel Exchange Regional Director. טרם התעסקתי במחשבים למדתי ביולוגיה, כימיה ופיזיקה, תחומים שאני ממש אוהב. לתחום המחשוב הגעתי "במקרה" כאשר פעלתי ביחד עם אייל מלח בחברה לשירותי הגברה, במהלך עבודתי בחברת ההגברה נתבקשתי לספק שירותי מחשוב וכך התחילה האהבה לתחום. את החברה מכרנו ב- 1998 ומשם פעלתי כמרצה במכללת היי-טק, שמלווה אותי עד היום ומהווה בית חם ואוהב עבורי, חילקתי את זמני בין הרצאות למתן ייעוץ. כאשר מספר שנים מאוחר יותר פעלתי כיועץ בחברת Yside ומאוחר יותר בחברת U-Btech שהוקמה במקור לצורך 'סטארט-אפ' בתחום אבטחת מערכות מידע, ובהמשך סיפקנו גם שירותי ייעוץ ואינטגרציה.

 

כמה הסמכות יש לך?

באמתחתי יש מעל 90 הסמכות, אני עשיתי בחינות הסמכה של מיקרוסופט השייכות ל- Windows 95 ועד היום.

 

הוסמכת כ- MVP במשך מספר שנים, כיצד קיבלת את התואר הנכסף?

היה קשה לקבל את ה- MVP, אני זוכר שאני ואיציק בן-גן היינו היחידים באותה תקופה בארץ שקיבלנו MVP דרך חו"ל, משנת 2002 הוסמכתי עד 2008 כ- Microsoft MVP עבור Exchange Server, פעלתי רבות בקבוצות הדיון של MS Exchange בארה"ב והרצאתי ותרמתי לקהילה בארץ תודות לעזרתה של קרן סקופ. אפילו הרצאתי ב- Tech Ed הראשון. זכיתי בתואר ה- MVP עד 2008, עקב היותי Microsoft Exchange Regional Director.

 

אם כבר ציינת את ה- Exchange Server, כיצד התחברת לתחום זה?

התחברתי ל- Exchange בתקופה בה עבדתי כמרצה במכללת היי-טק, הדרכתי בקורסים אודות Exchange 5 ו- Exchange 5.5 ונשביתי בקסמיו של המוצר, בלילה אחד אפילו חלמתי שאני ה- MTA ב- Exchange… ומשם האהבה למוצר רק פרחה וגדלה עד היום.

 

אירוע Tech Ed 2010 קרב ובא, אתה מתרגש?

אני מאוד מתרגש, מה- Tech Ed הראשון אני התרגשתי, הצורך לקחת את כל מה שמלמדים ועוסקים בו במשך שנה ולרכז ולהעביר את זה במשך שעה, יש משהו ב- Tech Ed שעושה את זה למשהו מיוחד.

אני מתרגש מהקהל, מהמוצר שאני מרצה עליו, ונהנה להיות על הבימה ולהעביר את הידע.

 

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

אני מעוניין לראות את עצמי מפתח את העסק שלי, את U-Btech, ותוך כדי גדל עם הסביבה. אני רוצה ללמד כל עוד אני יכול ללמד, זו האהבה שלי. במקביל אני רוצה להנות מהדברים שאני אוהב, עכשיו לדוגמה, אני קורא במקביל ספר באסטרופיזיקה "בשביל הנפש".

 

לסיכום רונן, יש לך טיפ טוב בשבילי ובשביל הסובבים אותי שמעוניינים להצליח בתחום ה- IT?

מי שיש לו את ה- Passion יצליח, אתה חייב לאהוב את זה ולהתעסק בזה ולהבין את זה בצורה כזו שזה גורם ל"אש בעיניים".

 

ברצוני להודות מקרב לב לרונן גבאי על הזמן שהקדיש לי לצורך הראיון. מלבד הראיון שלפניכם, הינכם מוזמנים לפגוש את רונן גבאי באירוע Tech Ed 2010 באילת בהרצאות הבאות אותן הוא יעביר:

Add comment
facebook linkedin twitter email

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

one comment

  1. שלי 11 באוקטובר 2010 ב 13:18

    מרצה מעולה! בהצלחה ב- Teched הקרוב

    Reply