ההכרזות הבולטות בתחום הענן מכנס המפתחים השנתי של מיקרוסופט

28 באפריל 2014

תגיות: , , , ,
אין תגובות

שבוע שעבר חזרתי מכנס //build/ בסן פרנסיסקו, כנס המפתחים השנתי של מיקרוסופט. בדרך כלל מיקרוסופט מכריזה בכנס זה על חידושים רבים שמעניינים את קהל המפתחים.
אני בטוחה ששמעתם על הכרזה משמעותית ופיקנטית אחת והיא כמובן קורטנה, העוזרת האישית החדשה של Windows Phone.
גם בתחום הענן היו לא מעט הכרזות, 44 במספר אם נרצה לדייק. בחרתי לספר לכם בבלוג זה על כמה מההכרזות המעניינות ביותר.

חידושים ב Websites

websites הוא פיצ'ר המאפשר ליצור ולפרסם במהירות אתרי אינטרנט. זהו למעשה מנוע web, מוכן ומקונפג מבעוד מועד וכל מה שבעלי האתר צריכים לעשות הוא deploy של הקוד דרך מספר כלים אפשריים כמו FTP, GIT, TFS ועוד. החל מעכשיו אפשר להריץ על אותה המכונה גם תהליכים ברקע, לדוגמא גיבויים.

עד לא מזמן ניתן היה להריץ ב websites אתרים שנכתבו ב .NET, PHP, Node.js, Python ומעכשיו אפשר גם עם Java, כאשר ניתן לבחור את המנוע הרצוי, Jetty או Tomcat.

עד כה websites תמך בסביבה אחת בלבד אך הכרזה משמעותית שיצאה מ //build/ היא האפשרות לבחור האם לעשות deploy לסביבת Staging או לסביבת production. לאחר סיום הבדיקות של סביבת ה staging אפשר בלחיצת כפתור לקדם את סביבת ה staging ל production.

רבים מכם מכירים את יכולת ה auto scaling, שמשמעותה הוספת משאבי חומרה (מכונות) בהתאם לעומס שעל האתר. מעכשיו יכולת זו זמינה ב General Availability, כלומר מתאימה לשימוש במערכות production.

על מנת להפוך את האתר לנגיש מרחבי העולם ועם ביצועים טובים, מיקרוסופט מוסיפה תמיכה של Traffic Manager ל websites. בהנחה שהאתר שלכם פרוס במספר Data centers של Azure, רכיב זה ינווט כל משתמש אל ה Data Center הקרוב ביותר אליו. ניתן להשתמש ב Traffic manager גם למקרה של fail over במידה והאתר הראשי נופל או כדי לנהל חלוקת עומסים ב Round Robin.

חידושים ב Virtual Machines

עבור מפתחים שעובדים מתוך סביבת Visual Studio ישנם מספר חידושים אשר מאפשרים לעשות הכל מתוך סביבת עבודה אחת. ולכן מעכשיו ניתן ליצור, למחוק ולעדכן מכונות וירטואליות מתוך Visual Studio. למעשה אותו ה Wizard ליצירת מכונה וירטואלית הקיים בפורטל הניהול זמין עכשיו גם ב Visual Studio.

עוד בתחום ה Visual Studio:
מה יותר חשוב מ debugging? אני זה בטוח לא יכולה בלי ה F5… ולכן אני כל כך שמחה לספר שעם העדכון ל VS ניתן לעשות Attach debugger ל process שרץ ב Virtual machine ב Azure.

ומה לגבי Deployment? מעכשיו Virtual machines מאפשרים ביצוע deployment בצורה פשוטה לשרתים עם כלים מוכרים כמו Chef ו Puppet.

ולסיום פיצ'ר בתחום ה Virtual machines שאני יודעת שלקוחות מאוד רוצים – תמיכה בלקיחת snapshot של המכונה בזמן ריצה כולל כל הדיסקים של המכונה. כן כן מעכשיו זה אפשרי.

פורטל ניהול חדש

זה כיף לראות שמעבר לחידושים ברמת התשתית ישנה השקעה גם בחוויית המשתמש ובקלות ניהול המשאבים. אני שמחה להזמין אתכם לפורטל ניהול חדש ופשוט אשר זמין ב https://portal.azure.com

פורטל זה מציג ממשק משתמש עם האריחים המוכרים והוא נוח וברור יותר יחד עם מידע נוסף שלקוחות ביקשו דוגמת יכולת קריאה והבנה של ה Billing ושיוך משאבים לשירות.

1

ומה הלאה?

אנו ממשיכים להשקיע ולפתח יכולות חדשות ולהיות קשובים לצרכי הלקוחות שלנו. כבר באירוע הגדול הבא, TechEd North America ב 12-15 למאי ביוסטון, טקסס, נכריז על חידושים נוספים בפלטפורמה. אני מבטיחה לעדכן אתכם!

אם לא התנסיתם ב- Windows Azure זה הזמן!

למידע נוסף – לחצו כאן

להתנסות חינם – לחצו כאן

לרכישה – לחצו כאן

רחלי יחזקאל

הפוסט נכתב על ידי רחלי יחזקאל, מומחית טכנולוגיית ענן Windows Azure  במיקרוסופט ישראל.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *