מהיום Microsoft MVP גם לפעילות עבור קהילת הקוד הפתוח!

23 במרץ 2014

תגיות: , ,
אין תגובות

תוכנית Microsoft most valuable professional או בקיצור MVP,  מכירה ומוקירה מובילי קהילה טכנולוגיים יוצאי דופן מרחבי העולם אשר משתפים בהתנדבות את הידע המעמיק והניסיון המעשי שלהם בטכנולוגיות מיקרוסופט.

כל רבעון מיקרוסופטי (יולי, אוקטובר, ינואר, אפריל), מספר מצומצם של מובילי קהילה אשר היו מועמדים לתואר מקבלים את פרס ה- MVP עבור תרומתם בשנה החולפת לקהילה הטכנית של מיקרוסופט. כל MVP צריך לעבור תהליך מועמדות או nomination process, כאשר הבקשה למועמדות יכולה להגיע מכל אחד. קבלה למועמדות ל- MVP כמובן אינה מבטיחה את קבלת ה- MVP. על מנת לקבל את הפרס, נדרשת עמידה בתהליך סינון קפדני.

ה- MVP מוענק למעשה כהכרה בפעילותו של מועמדים אשר תרמו מזמנם לכתיבת ספרים, יצירת דוקומנטציה, כתיבת בלוגים, ניהול קבוצות משתמשים ובאופן כללי כאלה שעושים אוונג’ליזם לפלטפורמה. תוכלו לקרוא עוד על תוכנית ה- MVP בפוסט שכתבתי בעבר בבלוג שלנו.

אך מה לגבי אלו אשר לא בהכרח עושים הרצאות או פעילים ביוזרגרופס, אבל כן למשל תורמים המון קוד ומאמצים לפרוייקט גדול בקוד פתוח ב- ASP.NET למשל? עד עתה הם לא התאימו לקריטריונים לקבלת MVP.

מהיום – גם פעילות משמעותית בפרוייקט קוד פתוח תוכר עבור MVP, גם אם זאת הפעילות היחידה.

כבר מזה זמן מה פעילות בפרוייקטים של קוד פתוח נחשבת כפעילות שנספרת עבור קבלת MVP, אך לבדה היא לא מספיקה וצריך גם פעילות “מסורתית” כגון כתיבת פוסטים, פעילות בפורומים וכו’. מהיום השינוי המשמעותי הוא שגם תרומה משמעותית לפרוייקט קוד פתוח בלבד ללא פעילות אחרת, גם יכולה להספיק לקבלת MVP.

אם למשל פיתחתם פלטפורמת ASP.NET חדשה ומשודרגת, אתם תוכלו לקבל ASP.NET MVP.  גם אם אתם לא כותבים בלוגים או פעילים ביוזרגרופס וכו’.

אז אם אתם פעילים בפרוייקט משמעותי בטכנולוגיה מיקרוסופטית או שאתם רוצים להמליץ לנו על מישהו, נשמח לשמוע!

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *