פתרונות הקוד הפתוח מגיעים לענן של מיקרוסופט

19 במרץ 2014

תגיות: , , ,
אין תגובות

שירותי הענן אינם משמשים רק לאירוח שרתים ובסיסי נתונים. פיתוח ואירוח של יישומים בענן הינו אחד מהתרחישים השכיחים ביותר כאשר מדובר בעסקים בתחילת דרכם, חברות תוכנה וסטרטאפים. בתרחיש זה מצויים כמובן פתרונות קוד פתוח רבים ותוכנות צד שלישי האמורות להתממשק על בסיס פלטפורמת מחשוב הענן אותה בחרתם.

פלטפורמת מחשוב הענן מאפשרת פתרונות רבים לפיתוח ואירוח של מערכות הפעלה, מסדי נתונים, שפות פיתוח שונות, לרבות כלי הפיתוח של מיקרוסופט ושפות קוד פתוח מרובות, וכמובן פתיחות למגוון יישומי מובייל ופורמטים שונים של מדיה. למעשה זוהי פלטפורמה פתוחה לחלוטין עם אין סוף אפשרויות להתמודדות עם אתגרי הפיתוח שלכם.

אחד היתרונות המרכזיים של כלל  שירותי הענן התומכים בפתרונות קוד פתוח הוא קלות התפעול והפתיחות המובנית לשילוב פתרונות וכלים צד שלישי. במאמר זה אסקור מקצת מהאפשרויות האלו על בסיס השכבות השונות של הפתרון.

שכבת מערכת ההפעלה

בתחום זה כמובן שהבשורה היא שאפשר להריץ לינוקס בענן של Windows Azure בעזרת .Virtual Machines הוספת המכונות הווירטואליות, מבוססות לינוקס, מתבצעת בקלות דרך פורטל הניהול של Azure באמצעות base images של מערכות ההפעלה המוצעות על-ידי המפיצים הבאים: Ubuntu, CentOS ו- SUSE.

בנוסף, ה- Microsoft Open Technologies VM Depot מאפשר גישה לקטלוג מקיף של מערכות הפעלה מקונפגות, אשר מוצעות ע"י הקהילה. ניתן למצוא שם גם אפליקציות וערכות פיתוח אשר ניתנים בקלות ליישום על גבי .Windows Azure

שכבת מסדי הנתונים

בשכבה זו ניתן לשלב פתרונות קוד פתוח הן כ Database-as-a-service והן על ידי פריסה על מכונות וירטואליות.

במסגרת ה- Database as a service ניתן להשתמש בפתרונות הבאים:

  • MySQL as a service – ניתן למצוא את הפתרון של .Clear DB הפתרון מוצע בקונפיגורציות שונות ומותאם לשימוש על גבי .Windows Azure לפרטים נוספים על התוכניות השונות המוצעות.
  •  MongoDB as a service – תוכלו למצוא מידע על שילוב MongoDB במדריך הבא.

במסגרת אפשרויות הפריסה על Virtual Machine ו/או Cloud services :

  • ניתן לארח בסיס נתונים MongoDB על גבי התשתית של .Windows Azure למידע נוסף אודות אפשרויות הפריסה.
  • ב VM Depot ניתן למצוא בסיסי נתונים שונים אשר כבר מוכנים לפעולה על גבי מכונות וירטואליות המותאמות ל.Windows Azure – במסגרת זו ניתן למצוא למשל mongodb, neo4j, Cassandra ועוד.

שפות פיתוח

Windows Azure מאפשרת בניית סביבה לפיתוח בשפות קוד פתוח. אם ברצונכם לפתח על Java, Python, PHP או Node.js, תשמחו לדעת ש Windows Azure מציעה SDK’s ו Command Line Tools -מוכנים עבור שפות אלו. למידע נוסף והורדת החבילות, הקליקו כאן.

עבור שפות פיתוח אחרות שאין SDK ייעודי עבורן, ניתן להשתמש ב REST API או תקנים נוספים עבור כל אחד מהשירותים:

Windows Azure Mobile Services REST API Reference

Windows Azure Service Management REST API Reference

Windows Azure Storage Services REST API Reference

מובייל ומדיה

מובייל ומדיה: Windows Azure תומכת בפיתוח ואירוח של אפליקציות iOS ו- Android עם SDK's ייעודיים. למידע נוסף והורדת החבילות, הקליקו כאן.
גם בתחום המדיה ישנה פתיחות לפורמטים שונים, כולל iOS ו- OSMF.

לסיכום

גם אם ברצונכם לפתח או לארח פלטפורמות שאינן מיקרוסופטיות מומלץ לבחון את Windows Azure .
תשמחו לגלות שבמיקרוסופט משקיעים משאבים רבים ליצירת תשתית פתוחה, המאפשרת שילוב של טכנולוגיות שונות ומגוונות, תוך דגש על פשטות היישום והפריסה של השירותים השונים. אנו מבינים כי מפתחים רוצים להשתמש בכלים השונים המותאמים עבור הידע, ניסיון ודרישות היישומים, ואנו כאן על מנת להמשיך ולהעמיק מגמה זו.

אם לא התנסיתם ב- Windows Azure זה הזמן!

למידע נוסף – לחצו כאן

להתנסות חינם – לחצו כאן

לרכישה – לחצו כאן

רחלי יחזקאלהפוסט נכתב על ידי רחלי יחזקאל, מומחית טכנולוגיית ענן Windows Azure  במיקרוסופט ישראל.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *