פיתוח אפליקציות לבעלי מוגבלויות באמצעות UI Automation Framework

8 בדצמבר 2013

תגיות:
אין תגובות

 

Microsoft UI Automation היא accessibility framework חדש עבור Windows שמאפשר פיתוח יישמוים לבעלי מוגבליות או סקריפטים של בדיקה הנדרשים לקיים אינטראקציה עם ה- UI. יכולות ה- UI Automation זמינות עבור כל מערכות גרסאות מערכות ההפעלה התומכות ב- WPF. 

UI Automation מספקת  גישה תכנותית למרבית האלמנטים של ממשקי המשתמש (UI) על שולחן העבודה, ומאפשרת למוצרי סיוע טכנולוגיים, כגון קוראי מסך, לספק למשתמשי הקצה מידע על ממשק המשתמש ולבצע מניפולציות בממשק המשתמש באמצעות אמצעי קלט שונים מהרגיל.  בנוסף, מאפשר ה-UI Automation לסקריפטים אוטומטיים של בדיקות לקיים אינטראקציה עם ממשק המשתמש.  ניתן לכתוב יישומי לקוח של UI Automation מתוך ביטחון שהם יעבדו על מספר frameworks. ליבת ה- UI Automation ממסכת את ההבדלים בין frameworks העומדות בבסיס החלקים השונים של ממשק המשתמש. לדוגמא, התכונה Content של כפתור WPF, התכונה Caption של כפתור Win32, והתכונה ALT של תמונת HTML, כולן ממופות לתכונה אחת יחידה, Name, ב-view של UI Automation.

אז מה אפשר לעשות עם UI Automation?

השימוש ב-Windows Automation API וב-accessible design practices, מאפשר למפתחים להפוך את היישומים הרצים על Windows לנגישים יותר עבור אנשים בעלי מוגבלויות ראייה, שמיעה או תנועה. בנוסף, UI Automation מיועד ספציפית לספק פונקציונליות איתנה לתרחישי בדיקות אוטומטיות.

איך זה עובד?

UI Automation API מורכב משני חלקים. חלק אחד משמש את יישומי UI Automation provider , והחלק השני משמש את יישומי UI Automation client . ה-provider API מאפשר למפתחים של פקדי Microsoft Win32 לחשוף את הפקדים האלה ל-UI Automation ולהפוך אותם נראים ליישומי client . ה-API מאפשר ליישומים לנהל אינטראקציה עם פקדים ביישומים אחרים ולקבל עליהם מידע.

התיעוד הרלוונטי לכם תלוי בתחום שבו אתם מתמקדים. אם אתם מעוניינים ליצור תמיכה בפקדים מותאמים (custom controls), עיינו ב-UI Automation Provider Programmer's Guide. אם אתם נדרשים לתקשר עם אלמנטים של ממשק המשתמש או לקבל עליהם מידע, נסו את UI Automation Client Programmer's Guide.

UI Automation חושף בפני יישומי ה-client כל אלמנט של ממשק המשתמש כאובייקט המיוצג על-ידי ממשק ה-IUIAutomationElement. האלמנטים נכללים במבנה היררכי( עץ), כאשר שולחן העבודה הוא אלמנט ה-root. לקוחות יכולים לסנן את ה-raw view של העץ כ-control view או content view. ניתן לראות בקלות תצוגות סטנדרטיות אלה של המבנה באמצעות שימוש ביישום ה- Inspectהכלול ב-SDK של Windows. יישומים יכולים ליצור גם תצוגות מותאמות.

אלמנט של UI Automation חושף את התכונות של אלמנט הפקד או ה-UI שהוא מייצג. אחת מתכונות אלה היא סוג הפקד, המגדירה את המראה הבסיסי והפונקציונליות של אותו אלמנט UI או פקד כישות אחת ניתנת לזיהוי, לדוגמה לחצן או תיבת סימון (צ'ק בוקס). למידע נוסף אודות סוגי פקדים, ר' UI Automation Control Types Overview.

בנוסף, אלמנט UI Automation חושף אחת או יותר control patterns. control pattern כולל מערך תכונות הספציפיות לסוג פקד מסוים. ה- control pattern חושף גם שיטה המאפשרת ליישומי לקוח לקבל יותר מידע על האלמנט ולספק לו אינפוט. למידע נוסף אודותcontrol patterns , ר' UI Automation Control Patterns Overview.

דוגמאות

הדוגמאות הבאות מראות כיצד להשתמש ביישומי Microsoft UI Automation provider ו-UI Automation client לא מנוהלים.

 

לפרטים נוספים על UI Automation:

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *