עדכונים ב- Azure: לפתח יותר בקלות אפליקציות שעושות שימוש בתשתית הענן

17 ביוני 2013

אין תגובות

WinAzure_rgb_Cyan_Mהשבוע שחררנו מספר עדכונים חשובים אשר יאפשרו לכם יותר בקלות לפתח אפליקציות מובייל אשר עושות שימוש בתשתית הענן.

היכולות החדשות שכולם זמינות עתה (חלקן בגרסת Preview) כוללות:

 

Mobile Services: Custom APIs

באמצעות Azure Mobile Services אתם יכולים לפתח תשתית backend לאפליקציה שלכם על הענן בקלות, לא משנה אם אתם מפתחים אפליקציה לווינדוס פון, ווינדוס 8, אייפון, אנדרואיד או HTML5.

את כל זה עשיתם באמצעות API שאנחנו סיפקנו לכל פלטפורמה שאיתה פיתחתם, ושדרכה ניגשתם לענן.

היום אנו מרחיבים את היכולת ואנו מאפשרים לכם לפתח ולחשוף API משלכם שיושב על הענן!

אופציה זאת מאפשרת פיתוח תסריטים שונים כגון אפשרות לעבודה מול בסיסי נתונים שאינן SQL כמו MongoDB, קריאות ל- API’s של צד שלישי, אינטגרציה עם Azure Queues או Service Bus ועוד או פשוט להוסיף פונקציונליות שאיננה קשורה לגישה למסדי נתונים.

את ה- API’s שלכם אתם יכולים לכתוב באמצעות server side JavaScript (בעזרת Node.js) ולעשות שימוש בחבילות NPM של Node. בהמשך נוסיף תמיכה בכתיבת API באמצעות שפות דוטנט.

image

בקוד הבא אנו יכולים לראות דוגמא כיצד אני קורא בצורה אסינכרונית ל- API שכתבתי בענן, מתוך אפליקציית ווינדוס 8 ומבצע data-binding לתוצאות שקיבלתי:

private async void RefreshTodoItems() { var results = await App.MobileService.InvokeApiAsync<List<TodoItem>>("todos", HttpMethod.Get, parameters: null);ListItems.ItemsSource = new ObservableCollection<TodoItem>(results);}


כמובן שיכולת ה- API החדשה כוללת את יכולות ההזדהות שאנו כבר מכירים משאר שירותי ה- Mobile Services – יכולת הזדהות באמצעות פייסבוק, טוויטר, מיקרוסופט, גוגל ועוד. קראו כאן  מדריך מפורט כיצד לעבוד עם יכולת זאת.

 

Mobile Services: Git Support

העדכון החדש כולל Git Repository כחלק מה- Mobile Service שלכם. זה מאפשר לכם לבצע Clone של ה- Repository על המכונה שלכם, לבצע עדכונים ואז לבצע להם Deploy בחזרה לענן. נוח מאד לכל מפתח, לא משנה אם אתם עובדים ממכונת ווינדוס, מק או לינוקס.

 

Mobile Services: NuGet NPM Module Support

העדכון החדש תומך בהוספת כל מודול של Node.js לקוד שלכם בענן. שימו לב שכעת נתמכת האפשרות להוספת מודולים רק ל- custom API שיצרתם. בהמשך תוכלו להוסיף מודולים של Node.js לכל סקריפט בענן.

 

Mobile Services: NiGet Package .NET 4.5 support

שחררנו .NET Client SDK יציב שניתן להתקין אותו כחבילת NuGet והוא גם תומך בדוטנט 4.5 – מה שאומר שמהיום אתם יכולים להשתמש ב- Azure Mobile Services מתוך אפליקציות Windows Store, Windows Phone 7.x, ASP.NET ו – WPF.

 

Mobile Services: free 20Mb Database

החל מהיום כל מנוי Azure זכאי בשנה הראשונה ל- 20 מגה של SQL Database חינם. זה מצטרף להטבות הקיימות כמו 10 Azure Web Sites חינמיים ו- 10 שירותי Mobile Services חינמיים.

image

 

Notification Hubs: Android Broadcast Push Notification Support

נוטיפיקציות חשובות ביותר לא רק לאפליקציות צרכניות שרוצות להגביר את ה- engagments עם המשתמשים אלה גם לאפליקציות אנטרפרייז אשר נדרשות להציג מידע עסקי עדכני. כבר הצגנו את יכולת ה- Notification Hubs אשר מאפשרת שליחת הודעות נוטיפיקציה ב- Push ב- high scale. כעת היכולת החדשה התרחבה גם לאנדרואיד, מה שאומר שהאפליקציה שלכם יכולה לשלוח בו זמנית נוטיפיקציה לאפליקציית קליינט בווינדוס 8, אייפון ואנדרואיד.

 

סיכום

באמצעות ה- Azure Media Services שמתפתח מיום ליום, אתם יכולים לבנות תשתית ענן חזקה לאפליקציות המובייל שלכם, לא משנה מאיזה פלטפורמה אתם עובדים: אייפון, אנדרואיד, ווב או ווינדוס.

לפרטים מפורטים יותר על העדכונים הללו כנסו לפוסט של סקוט גוטרי.

למידע נוסף כנסו ל- Windows Azure Developer Center.

 

 

יש לכם שאלות נוספות בנושא Azure? כנסו לפורום שלנו בעברית!

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *